28 listopada 2018

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele?


Rose gold jako motyw przewodni wesela - zdjęcie 8

Dzień ślubu zdarza się tylko raz w życiu, w związku z czym Młode Pary dokładają wszelkich starań, aby był on najpiękniejszy i najromantyczniejszy. Podczas wielomiesięcznej organizacji i planowania wesela poszukują wymarzonej sali weselnej, najlepszego zespołu, profesjonalnego fotografa i oczywiście kreacji jak ze snu.  Zgodnie z wciąż popularnymi słowami „zastaw się, a postaw się”, Narzeczeni na ślub i wesele są w stanie przeznaczyć dużą ilość pieniędzy. Najczęściej korzystają jeszcze z pomocy rodziców, a czasami nawet i dziadków. Wszystko po to, aby na przyjęciu niczego gościom nie zabrakło i aby każdy element idealnie ze sobą współgrał. Jednak czasami może warto z czegoś zrezygnować, na czymś zaoszczędzić? Jeśli chcielibyście, a nie wiecie jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

WYBIERZ FOTOGRAFA NA SWOJE WESELE!

Na czym można zaoszczędzić podczas organizacji wesela?

Dekoracja kościoła

Udekorowanie kościoła, świeżymi, pięknymi kwiatami to całkiem spory wydatek. Spróbujcie się dowiedzieć, czy przed lub po Waszym ślubie nie będzie ceremonii zaślubin także innej pary. Może warto wspólnie złożyć się na jedną dekorację kościoła, dzięki czemu uda Wam się nieco zaoszczędzić.

jak oszczędnie zorganizować wesele - zdjęcie 12

Samochód na wesele

Chyba niemalże każda Para Młoda marzy, aby do ślubu pojechać ładnym, nowoczesnym bądź zabytkowym samochodem. Jeżeli jednak szukacie oszczędności zapytajcie bliskich, przyjaciół, może ktoś z nich mógłby Wam pożyczyć na ten jeden dzień swój samochód.

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele - samochód - zdjęcie 4

Suknia ślubna

Suknia ślubna to marzenie wielu kobiet. Niestety, kupno nowej kreacji wiąże się w wydatkiem kilku tysięcy złotych. A jak wiadomo, suknię ma się na sobie tylko raz w życiu i potem albo pozostanie pamiątką, która wisi w szafie lub też zostanie sprzedana za mniej więcej 1/3 swojej ceny. Decydując się na wypożyczenie lub zakup kreacji używanej, jesteście w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić.

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele - suknia - zdjęcie 1

Sala weselna

Idealna, bogato zdobiona sala w centrum miasta, jest w stanie zrujnować Wasz budżet. Rozejrzyjcie się, poszukajcie, na pewno kila kilometrów dalej jesteście w stanie znaleźć niemalże tak samo wyjątkowe, a zdecydowanie tańsze miejsce. Możecie także pokusić się o zorganizowanie przyjęcia pod namiotami lub np. w stodole. Wszystko zależy od tego jaki styl i motyw przewodni Wam się marzy.

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele - sala weselna - zdjęcie 2

Zobacz także: Obiad zamiast wesela – jak zorganizować?

Tort weselny

Tortu na przyjęciu weselnym absolutnie nie może zabraknąć! Jeżeli posiadacie zdolności cukiernicze, możecie pokusić się o jego własnoręczne przygotowanie. Jednym z pomysłów, dzięki któremu będziecie mogli zaoszczędzić jest tort w nowej odsłonie, wykonany z pączków lub słodkich muffinek.

Jak oszczędnie zorganizować ślub i wesele - tort - zdjecie 3

Zobacz także: Co zamiast tortu weselnego?

WYBIERZ FOTOGRAFA NA SWOJE WESELE!

źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl