Jak pary młode organizują wesela? Raport ślubny 2019 Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Wydarzenia ślubne / Jak pary młode organizują wesela? Raport ślubny 2019
Wydarzenia ślubne

Jak pary młode organizują wesela? Raport ślubny 2019

17 lipca 2019 — Ewelina Dac
Raport branża ślubna 2019

Organizacja wesela wiąże się przede wszystkim z odpowiednim rozplanowaniem budżetu i wyborem usługodawców – zaczynając od sali weselnej, a kończąc na atrakcjach dla gości. W badaniu zrealizowanym w maju 2019 roku zapytaliśmy pary młode, z jakim wyprzedzeniem planują termin wesela, jakie usługi wybierają i ile na nie przeznaczają.

Pierwszym etapem organizacji wesela jest wybór terminu, w którym się odbędzie. Według danych z raportu “Oczekiwania i wydatki par młodych” aż 25% przyszłych nowożeńców wybiera datę ślubu i wesela mniej niż rok wcześniej. Wesela najczęściej organizowane są w sierpniu, czerwcu i we wrześniu.

Raport ślubny 2019 serwisu Wedding.pl

Kolejny etap obejmuje wybór usługodawców weselnych. Pary młode najczęściej szukają ich przez internet – na portalach ślubnych, forach i grupach w mediach społecznościowych. Zazwyczaj wpisują też poszukiwane słowa w wyszukiwarkę Google (listę najczęściej wyszukiwanych można znaleźć w raporcie). Inną częstą ścieżką pozyskania informacji na temat dostawców usług ślubnych są polecenia znajomych.

Raport ślubny 2019 Wedding.pl

Dalsze etapy planowania wymagają podjęcia decyzji o tym, ilu gości pojawi się na weselu – od tego zależy w dużej mierze wybór lokalu weselnego oraz wysokość budżetu. Okazuje się, że Polacy lubią duże wesela – 57% par młodych zaprosi na swoje przyjęcie więcej niż 100 osób.

Najczęściej wybierane obiekty weselne to sale, gdzie odbywa się ponad połowa wszystkich przyjęć. Wybór innych weselnych usługodawców nie jest łatwy, ale część z nich stanowi nieodłączny element weselnych przygotowań. Do tych najbardziej popularnych należą fotografowie, fryzjerzy, makijażystki, kamerzyści, dostawcy kwiatów oraz oprawa weselna.

Wybór usług weselnych decyduje o całościowym koszcie przyjęcia. Największa liczba par młodych zmieści się z budżetem w kwocie między 41 a 60 tysięcy złotych. Więcej niż 60 tys. zł zapłaci 16% nowożeńców.

Raport ślubny 2019

Ale to nie wszystko – za każdą z usług weselnych pary młode zapłacą w większości przypadków więcej niż 2500 złotych.

Pobierz raport ślubny 2019, by dowiedzieć się więcej!

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.