Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Bukiety ślubne / Bukiety ślubne na 4 pory roku
Bukiety ślubne

Bukiety ślubne na 4 pory roku

27 października 2016 —
bukiet ślubny a pora roku

Bukiet ślubny a pora roku

Ślubne kwiaty powinny być odpowiednio dobrane do stylizacji panny młodej, a także klimatu całej ceremonii. Wybierając kolor i rodzaj kwiatów, trzeba pomyśleć także o innych kwestiach. W zależności od miesiąca, w którym odbędzie się ślub, poszczególne kwiaty są mniej lub bardziej dostępne, co znacznie wpływa także na ich cenę. Przedstawiamy galerię cudownych inspiracji „bukiet ślubny a pora roku”.

Bukiety ślubne na wiosnę

Wczesną wiosną możesz zdecydować się na bukiet wykonany ze słonecznych żonkili lub fioletowych irysów. Pod koniec marca pojawiają się tulipany, o przepięknych kształtach oraz kolorach. Wiązankę możecie również wykonać z narcyzów, frezji, konwalii bądź jaskrów.

Bukiety ślubne na lato

Latem pomysłów na stworzenie idealnego bukietu ślubnego jest cale mnóstwo. Ciekawym pomysłem jest wiązanka wykonana z pięknych i kolorowych, polnych kwiatów i traw. Dostępne są również kolorowe hortensje, róże i eustoma. Przepięknie prezentuje się bukiet wykonany z pastelowych piwonii.

Bukiety ślubne na jesień

Jesienne kolory to: pomarańczowy, żółty, czerwony, bordowy. Taki też powinien być Wasz jesienny bukiet ślubny. Jeśli marzycie o żółtym bukiecie ślubnym, możecie wykorzystać słoneczniki, które dostępne są jeszcze wczesną jesienią. Bukiet wykonany z jesiennych liści jest odważnym, ale i ciekawym pomysłem. Jesienią dostępne są astry, kalie a także gerbery. Do ozdoby wiązanki ślubnej możecie wykorzystać owoce jarzębiny, które nadadzą jesiennego akcentu.

Bukiety ślubne na zimę

Typowo zimowy bukiet ślubny może być wykonany z szyszek, które są jeszcze mało popularne, jednak wyglądają niesamowicie. Możecie również pokusić się o wiązankę wykonaną z sukulentów, które są bardzo odporne na niskie temperatury. Ciekawym pomysłem są również wiązanki wykonane z pięknych, błyszczących broszek bądź świątecznego ostrokrzewu.

Zimowe bukiety ślubne

Źródło zdjęć: pinterest

Aleksandra Krzyna
Napisane przez

Aleksandra Krzyna

aleksandra@wedding.pl