01 września 2017

Bukiety ślubne z wrzosu – inspiracje


bukiety ślubne z wrzosu

Bukiety ślubne z wrzosu

Mało jest rzeczy tak mocno kojarzących się z jesienią jak wrzosy. Jeśli więc planujemy ślub na tę porę roku, bukiety ślubne z wrzosu będą przepięknym elementem, tworzącym zarazem wyjątkowy klimat. Już przecież sama myśl o wrzosowisku przywołuje skojarzenia z wzruszającymi piosenkami o miłości, z tajemniczym i niespotykanym pięknem, z wolnością i przynależnością do czegoś zarazem. To bardzo dobry temat do rozmyślań przy okazji swojego ślubu.

Bukiety ślubne z wrzosu

Bukiety ślubne z wrzosu – z dodatkami czy bez?

Bukiety ślubne, w których znajdzie się wrzos, można uświetnić na wiele różnych sposobów. Doskonale sprawdzą się zarówno typowo jesienne elementy – kolorowe liście czy kłosy zbóż, jak i tradycyjne, niekoniecznie sezonowe kwiaty, które dobrze będą komponować się kolorystycznie. Jednak wrzos ma tę ogromną zaletę, że zupełnie sam, albo tylko przewiązany wstążką, prezentuje się cudownie, romantycznie i naturalnie. Zwłaszcza do bardziej romantycznych sukni ślubnych, lub takich w stylu boho, gęsta wiązanka fioletowych kwiatów będzie pasować idealnie.

Bukiety ślubne z wrzosu - z dodatkami czy bez?

Zobacz także:
Bukiety ślubne na 4 pory roku

Bukiet ślubny z wrzosu – zrób go sama!

Bukiety ślubne potrafią kosztować krocie, tworzenie ich może zająć mnóstwo czasu a efekt i tak nie będzie pewny. Wrzos może być rozwiązaniem znacznie tańszym. Bo bukiety ślubne z wrzosu możemy przygotować sami. To właśnie dzięki nieco dzikiemu i do głębi naturalnemu charakterowi tego kwiatu, najprościej związany pęk będzie wyglądał równie dobrze, jakby przygotowywała go wykwalifikowana florystka.

Bukiety ślubne z wrzosu

Zobacz również:
Fioletowe wesele – inspiracje

Bukiety ślubne z wrzosu – symbol pogody ducha

Wrzos niestety często kojarzy nam się dosyć smutno. Widuje się go na cmentarzach na Wszystkich Świętych, kiedy na dworze jest zimno i ponuro. To jednak czyni z niego wspaniały symbol. Dzięki jego intensywnemu kolorowi, staje się kwiatem, który buntuje się przeciw otaczającej go szarości. Wesoły fiolet przypomina, że nawet podczas najbrzydszej pogody możemy w różnych miejscach znaleźć podnoszące na duchu resztki lata. Dlatego bukiety ślubne z wrzosu prędzej będą odzwierciedleniem pogody ducha mimo przeciwności niż ponurego smutku.

Można o tym mówić długo i ciągle znajdować nowe zalety. Nie trzeba jednak tego robić, bo wystarczy spojrzenie na zdjęcia wiązanek wrzosu w rękach Panny Młodej, żeby docenić ich urodę. Śmiało zatem twórzmy bukiety ślubne z wrzosu i stawajmy z nimi przed ołtarzem z naszym ukochanym. Z którym, może nie tylko, ale między innymi, można pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl