08 marca 2016

Pergole kwiatowe: najciekawsze inspiracje


Jeśli planujecie zorganizowanie ślubu lub wesela w plenerze, powinniście zastanowić się nad specjalnymi dekoracjami i ozdobami. Idealnym, choć jeszcze mało popularnym rozwiązaniem, są pergole kwiatowe.

Pergole kwiatowe to duże łuki lub nawet bramy, pod którymi przechodzi para młoda. Mogą one służyć także jako główny element dekoracji w miejscu zawierania przysięgi małżeńskiej. Do ich przygotowania potrzeba bardzo dużej ilości kwiatów, przez co niestety całość jest dość kosztowna. Jeśli jednak zdecydujecie się na taką ozdobę, pamiętajcie, że powinna być bujna, idealnie dopracowana i wykończona.

Do wykonania pergoli wykorzystajcie rozłożyste rośliny o dużych pąkach kwiatowych, które stworzą piękną kompozycję. Idealnie sprawdzi się również biała gipsówka, która jest obecnie bardzo popularna. Pamiętajcie, aby użyć jej w naprawdę dużej ilości. Łuki kwiatowe możecie wykończyć długimi, zielonymi trawami bądź pnączami i bluszczem. Ciekawym akcentem może być także delikatny, zwiewny, jasny materiał, który doda romantycznego charakteru.

Dekoracje z pergoli kwiatowych możecie wykorzystać nie tylko podczas organizacji ślubu lub wesela w plenerze. Możecie je również postawić przed wejściem do kościoła oraz do sali weselnej. Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się na pergole kwiatowe, pozostałe elementy dekoracji powinny być raczej skromne i delikatne. Przedstawiamy Wam najciekawsze inspiracje na ozdoby z pergoli kwiatowych.

Pergole kwiatowe: inspiracje

Źródło zdjęć: pinterest

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna