16 sierpnia 2017

Dekoracje krzeseł weselnych


Dekoracje krzeseł weselnych

Porządnie zorganizowane wesele powinno być dopracowane nawet w najdrobniejszym szczególe. Często jednak zwracamy uwagę na rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, a zapominamy o (wbrew pozorom) najważniejszych. Do takich elementów należą krzesła i dekoracje krzeseł weselnych.

Sala weselna – a krzesła Państwo mają?

Przy podpisywaniu umowy z salą dopytujesz czy lokal posiada krzesła. Odpowiedź jest oczywista. Fakt, jest to dobry i ważny komunikat, jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że 150 czy 200 jednakowych krzeseł może skutecznie zrujnować Twój idealny wystrój sali. Przykładowo do białej, minimalistycznej sali, nie do końca będą pasować typowe krzesła bankietowe w kolorze bordowym. I właśnie dlatego koniecznie wypytaj o opcję ich zakrycia!

Do tej pory bardzo często wykorzystuje się zwykłe pokrowce, jednak jeśli się na nie zdecydujesz, powinnaś je zobaczyć. Przykładowo akceptujesz beżowe pokrowce, a na miejscu okazuje się, że pokrowce owszem, są beżowe, jednak mają grube pionowe pasy w różnych odcieniach tego koloru. Kompletnie nie pasują do wnętrza, zaburzają całą koncepcję, a Ty w panice dzień przed ślubem szukasz jakiegoś rozsądnego rozwiązania. Dlatego pamiętaj, już na pierwszych rozmowach dopytaj się o krzesła! Zawsze będziesz miała czas, żeby znaleźć alternatywę.

Zobacz również: Dekoracja sali weselnej - 7 praktycznych porad

Rodzaje i dekoracje krzeseł weselnych

Najpopularniejszymi krzesłami (poza bankietowymi) są chiavari, znane również jako krzesła amerykańskie. Występują w kilku wariantach kolorystycznych (złoty, srebrny i przeźroczysty) i wyglądają pięknie zarówno z dekoracją jak i bez. Mają jednak idealną konstrukcję to zawieszenia wstążek czy stworzenia pięknej dekoracji z materiału (np. dużej mięsistej kokardy). Powoli wychodzą z mody pokrowce na krzesła, ponieważ wizualnie są bardzo ciężkie i odciągają uwagę od reszty dekoracji. To właśnie dlatego tak popularne stały się mniej inwazyjne wersje. W przypadku bardziej wyszukanych przyjęć weselnych można pokusić się o wynajęcie krzeseł o nazwie Ghost. Pod tą tajemniczą nazwą skrywają się całkowicie przeźroczyste krzesła, które świetnie wpisują się w panujący minimalistyczny trend. Jeśli jednak nie możecie pozwolić sobie na dodatkowy wydatek w postaci wyszukanych krzeseł, spróbujcie poszukać uniwersalnych, białych pokrowców na krzesła zrobionych ze stretchu. Są najmniej inwazyjne i będą się elegancko prezentować. Poniżej znajdziecie listę elementów do dekoracji krzeseł oraz mnóstwo inspiracji!

  • pocięte materiały (np. szyfon)
  • wstążki
  • kwiaty
  • tiul
  • dekoracje DIY
Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna