Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Biżuteria ślubna / Biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów
Biżuteria ślubna

Biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów

1 maja 2018 —
Biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów 5

Tym razem mamy coś dla prawdziwych srok! Biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów podbijają serca zakochanych w błyskotkach Panien Młodych i stanowią fantastyczną alternatywę lub idealny dodatek do welonu. A w jakich dokładnie elementach możecie przebierać? Sprawdźcie!

Opaski

Opaski sztywne albo te miękkie z delikatnie mieniącymi się kamyczkami znajdą na pewno swoje zwolenniczki. Delikatna opaska umieszczona na czubku głowy będzie delikatnie rozpraszać promienie słońca i wyglądać niczym maleńka tiara. Bardziej intensywne opaski należy dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę styl sukni oraz resztę biżuterii. Miękkie opaski, których kształtem możecie swobodnie manipulować można również umieścić z tyłu głowy. Fryzjer mocuje opaskę wsuwkami i tworzy piękny, półokrągły kształt. Bajkowa i bardzo romantyczna propozycja.

Zobacz także: Perły na ślubie – obalamy zabobony!

Grzebyki

Grzebyki to jeden z najpopularniejszych elementów do włosów. Wkłada się je bezpośrednio we fryzurę, zazwyczaj jeszcze delikatnie mocując wsuwkami. Kształt takiej ozdoby zależy od rodzaju fryzury. Przykładowo do koka wybierzemy delikatnie wygięty grzebyk, tak, aby nie odstawał po bokach. To, tzw. koszyczka pięknie sprawdzi się podłużny grzebyk, który równie dobrze możemy umocować nad welonem.

Kokówki

Mniej popularnym rozwiązaniem są delikatne kokówki. Przepięknie zaprezentują się przy sukni ślubnej w stylu boho. Nie będą się za bardzo rzucać w oczy, ponieważ są znacznie mniejsze od tradycyjnych grzebyków, a będa stanowić kropkę nad „i” stylizacji.

Zobacz także: Jak dbać o obrączki ślubne?

Biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów – zasady ogólne

Dobrze jest pamiętać o tym, że biżuterię ślubną zazwyczaj zaczynamy wybierać od kolczyków. Jeśli podoba nam się większa ozdoba kolczyki powinny być mniejsze. Dobrze jest znaleźć złoty środek i umiejętnie wyważyć ilość mieniących się elementów w stylizacji.

Wszystkie biżuteryjne ozdoby ślubne pokazane w artykule znajdziecie w sklepie NOVIA BLANCA.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!