29 marca 2017

Fryzury ślubne z kokiem – wysoki, niski, klasyczny


ślubny kok

Ślubny kok zalicza się do jednych z najbardziej popularnych fryzur ślubnych. Jest to chyba najtrwalsza i najbardziej praktyczna fryzura, która nad ranem będzie prezentowała się równie efektownie, jak podczas ślubnej ceremonii. Pamiętajcie, że kok kokowi nie równy. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje. Wasz wybór powinien być dostosowany do długości oraz gęstości włosów, charakteru całej stylizacji ślubnej, typu urody, kształtu twarzy oraz makijażu.  

Wysoki ślubny kok

Do pierwszego z nich zaliczymy  wysoki ślubny kok. W  fryzurze tej włosy są gładko uczesane i zebrane w duży, elegancki kok na czubku głowy. Dzięki takiemu uczesaniu wydłużamy i wyszczuplamy optycznie naszą szyję. Tego typu upięcie dodaje nam jednak nieco powagi, doskonale pasuje do klasycznych i eleganckich sukni.

Klasyczny ślubny kok

Kolejną propozycją jest nieco niższe upięcie. W tym przypadku, bardzo ładny efekt uzyskuje się z włosów pokręconych. Powstaje na naszej głowie tak zwany artystyczny nieład. Włosy nie są już tak idealnie, gładko uczesane jak w poprzednim przypadku. Efektownie prezentują się delikatne, pokręcone kosmyki wystające koło naszej twarzy.

Kok ślubny z warkoczem

Trzecia propozycja to połączenie koka z warkoczem. Uczesanie to dodaje nam dziewczęcości i delikatności.

Niski ślubny kok

Ostatni rodzaj to nisko upięty kok ślubny. Może on znajdować się z tyłu bądź też z boku głowy.

Do każdego z wyżej wymieniowych upięć ślubnych możemy zastosować dodatki. Ładnie będą prezentowały się świeże kwiaty, nawiązujące do naszej wiązanki bądź też mieniące się ozdoby do włosów.

Ślubny kok na kilka sposobów

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna