Bukiety ślubne w stylu rustykalnym - moc inspiracji
Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Bukiety ślubne / Bukiety ślubne w stylu rustykalnym – moc inspiracji
Bukiety ślubne

Bukiety ślubne w stylu rustykalnym – moc inspiracji

Redakcja Wedding.pl
Bukiety ślubne w stylu rustykalnym - zdjęcie 15

Każda Panna Młoda ma w swoim ręku bukiet ślubny. Każdy z nich jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Przecież wszystkie świeże kwiaty są piękne, a w połączeniu z zielonymi trawami są wręcz zachwycające. Bukiet ślubny może składać się z jednego rodzaju kwiatów bądź kilku wspaniale połączonych ze sobą odmian. Nie zapomnijcie jednak, że powinien on współgrać z motywem przewodnim przyjęcia. Jeżeli na weselu będzie dominował róż, wówczas bukiet z piwonii o odcieniu pudrowego różu będzie wspaniałym pomysłem. Od kilku sezonów, wesela w stylu rustykalnym cieszą się niesłabnąca popularnością. W takim przypadku Panna Młoda powinna wybrać również bukiet ślubny w stylu rustykalnym. Przygotowaliśmy dla Was moc inspiracji!

Styl rustykalny

Wesele zorganizowane w stylu rustykalnym bardzo mocno nawiązuje do natury i przyrody. Dużej ilości zieleni, świeżych kwiatów, pachnącego lasem mchu, drewnianych pieńków i blasku białych świec – tych elementów z całą pewnością nie może zabraknąć.

Zobacz także: Tort weselny w stylu naked cake – słodkie propozycje

Bukiety ślubne w stylu rustykalnym – kwiaty

Kwiaty, które znajdują się w takim bukiecie powinny jak najbardziej przypominać te zerwane z łąki bądź pola. Jednak czy tylko mają przypominać, czy mogą to być polne kwiaty? Jak najbardziej możecie wykorzystać polne kwiaty! Rumianki, maki, nagietki, bez czy też chabry będą wspaniale nawiązywały do wesela w stylu rustykalnym. W wiązance nie może zabraknąć również pięknych, zielonych traw. Jeżeli planujecie swój ślub jesienią, możecie wykorzystać wrzosy, które wspaniale podkreślą naturalny charakter przyjęcia. Oczywiście możecie także zamówić bukiet u florystki,  która dołoży wszelkich starań, aby kwiaty były pięknie skomponowane.

Bukiety ślubne w stylu rustykalnym – kolory

Każda Panna Młoda ma inne marzenia i wyobrażenia związane z bukietem ślubnym w stylu rustykalnym. Jedna kobieta zdecyduje się na kwiaty biało-żółte, które w połączeniu z polnymi trawami będą wspaniale współgrały, z kolei druga Panna Młoda marzy o bukiecie pełnym kolorów i barw.

Zobacz także: Kolor miedziany – pomysły na motyw przewodni wesela

Bukiety ślubne w stylu rustykalnym – kształt

Wiązanka nawiązująca do stylu rustykalnego, nie ma określonego kształtu. Nie może być ona jednak zbyt uporządkowana, artystyczny nieład jest mile widziany!

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!