Jakie kwiaty wybrać na ślub - znamy odpowiedź! Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Bukiety ślubne / Jakie kwiaty wybrać na ślub? – znamy odpowiedź!
Bukiety ślubne

Jakie kwiaty wybrać na ślub? – znamy odpowiedź!

Klaudia Kierzkowska
Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 7

Trudno wyobrazić sobie ślub i przyjęcie weselne bez świeżych, pachnących i pięknych kwiatów. Kwiaty pojawiają się w wystroju kościoła, w dekoracjach weselnych i oczywiście tworzą bukiet ślubny Panny Młodej. Chociaż rodzajów i odmian kwiatów są tysiące, to nie wszystkie z nich sprawdzą się w dniu ślubu. Żonkile większości kojarzą się z nieprzyjemnym zapachem, a irysy mogą zabrudzić suknię Panny Młodej. Jakie kwiaty wybrać na ślub?  Znamy odpowiedź!

ZAMÓW SWÓJ BUKIET ŚLUBNY

Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Eustoma

Eustoma to bardzo delikatny i subtelny kwiat, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Mnogość barw sprawia, że eustoma będzie nawiązywała do niemalże każdego koloru przewodniego. Długie, cienkie łodyżki zakończone zwiewnymi kwiatami sprawdzą się zarówno w dekoracji kościoła, sali weselnej jak i w bukiecie ślubnym.

Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 1

Tulipany

Tulipany dostępne są o każdej porze roku, a ich cena nie jest wygórowana. To ich zdecydowana zaleta. Tulipany to niezwykle wdzięczne kwiaty, które niestety są podatne na wysokie upały. Naszym zdaniem idealnie sprawdzą się na wiosennych jak i zimowych przyjęciach weselnych. Upalnym latem lepiej z nich zrezygnować. Po kilku godzinach w wysokiej temperaturze zbytnio rozkwitną, a w konsekwencji zwiędną.

Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 2

Storczyk

Storczyk inaczej zwany orchideą to niezwykle trwały, ale niestety dość kosztowny kwiat. Ich piękno i spektakularność doda każdej kompozycji kwiatowej magii i elegancji. Storczyk przepięknie współgra z różami, czy eustomą. Może warto to wykorzystać?

Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 3

Zobacz także: Kwiatowe monogramy – weselny HIT zza oceanu!

Piwonie

Piwonii nie trzeba przedstawiać żadnej przyszłej Pannie Młodej. Chyba każda kobieta bierze je pod uwagę podczas poszukiwania ślubnych kwiatów. Bogactwo kolorów, barw i odcieni sprawia, że każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Piwonie to kwiaty majowe i czerwcowe – wtedy też floryści mogą wyczarować z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 4

Róże

Róże to jedne z popularniejszych kwiatów, które Panny Młode chętnie łączą z przepięknymi piwoniami. Róże dostępne są przez cały rok, a ich ceny nie są zbyt wygórowane. Szukacie oszczędności? Odwiedźcie giełdę kwiatową, na której różnorodność róż doprowadzi Was do zawrotu głowy.

Jakie kwiaty wybrać na ślub - zdjęcie 5

ZAMÓW SWÓJ BUKIET ŚLUBNY

Zobacz także: Dekoracje weselne z drewna 

Źródło zdjęć: Pinterest.com

 

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.