Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy - porady - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Uroda / Fryzury ślubne / Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy – porady
Fryzury ślubne

Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy – porady

Redakcja Wedding.pl
Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy

Dzień ślubu to niepowtarzalny i wyjątkowy dzień w życiu. Dlatego chyba każda Panna Młoda pragnie wyglądać pięknie i olśniewająco. Kobiety już kilka miesięcy przed ślubem rozpoczynają poszukiwania najpiękniejszej sukni, w której wzbudzą zachwyt swojego ukochanego. Jednak na ostateczny wygląd mają także wpływ dodatki, makijaż oraz oczywiście ślubna fryzura. Uwierzcie nam, źle dobrane i brzydkie uczesanie potrafi popsuć wszystko. Wiele kobiet z okrągłą twarzą ma problem z doborem odpowiedniej fryzury. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy porady dotyczące fryzur ślubnych dla okrągłej twarzy.

Jak ustalić kształt twarzy?

Najpierw musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Wasza twarz jest naprawdę okrągła, czy tylko Wam się tak wydaje. Najpierw sprawdźcie czy szerokość Waszego czoła, policzków i żuchwy jest taka sama. Jeżeli tak, zwróćcie również uwagę na policzki. Jeśli policzki są pełne, macie już pewność, że Wasza twarz jest okrągła.

Zobacz także: Fryzury ślubne dla cienkich włosów

Prawidłowe obcięcie

Zanim zaczniecie zastanawiać się nad wyborem fryzury ślubnej, powinnyście udać się do profesjonalnego fryzjera, który nada właściwy kształt Waszym włosom. Odpowiednie cięcie wydłuży twarz i ukryje pewne mankamenty. Kobiety o okrągłej twarzy niekorzystnie wyglądają we włosach, których długość kończy się na wysokości policzków. W brew pozorom pocieniowanie i lekko rozwiane krótkie włosy są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jesteście posiadaczkami długich, pięknych włosów dobrze byłoby, aby były one pocieniowane. Taki trik pozwoli na optyczne wydłużenie twarzy. Jeśli chodzi o grzywkę, to tylko ta skośna wysmukla twarz. Prosta grzywka jest absolutnie zakazana!

Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy

Jeżeli już prawidłowe obcięcie macie za sobą, nadeszła pora na wybór właściwej i pięknej fryzury. Kobiety o okrągłej twarzy bardzo pięknie będą prezentowały się w rozpuszczonych włosach, częściowo natapirowanych i podpiętych u góry głowy. Dzięki temu Wasza twarz ulegnie wysmukleniu i wyszczupleniu. Pamiętajcie, aby unikać małych loczków i drobnych skrętów. Zamiast loczków na całej długości włosów, zdecydujcie się na duże fale w stylu Hollywood lub jedynie na delikatne podwinięcie końców. Krótkie, wiatrem rozwiane włosy możecie przyozdobić cieniutką opaska bądź ozdobnym dodatkiem.

Zobacz także: Fryzury ślubne dla krótkich włosów - inspiracje

Fryzury ślubne dla okrągłej twarzy – z przedziałkiem

Zwróćcie również uwagę na umiejscowienie przedziałka. Marzycie o delikatnym podpięciu i pocieniowanej na skos grzywce? Z całą pewnością będziecie w takiej fryzurze wyglądały korzystnie, ale pamiętajcie żeby przedziałek był zawsze z boku głowy nigdy na środku.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!