Fryzury ślubne z wiankiem: kwiaty we włosach panny młodej
Wedding.pl / Lovestory / Uroda / Fryzury ślubne / Fryzury ślubne z wiankiem – porady
Fryzury ślubne

Fryzury ślubne z wiankiem – porady

Aleksandra Krzyna

Nie ma nic piękniejszego od wianka z żywych kwiatów! Nieważne w jakim stylu zostanie zrobiony, czy z samych kwiatów czy z dodatkiem zieleni, zawsze jest bardzo dziewczęcy i nadaje lekkości całej stylizacji. Romantyczne Panny Młode, te bardziej hippie z duszą artysty, każda znajdzie coś dla siebie. Jak zwykle dziewczyny: ogranicza nas jedyna nasza wyobraźnia, a kwiatów nigdy nie zabraknie!

Wianek, a uczesanie

Każdy element, który chcesz umieścić w swojej fryzurze powinnaś omówić ze swoim fryzjerem i wypróbować go na fryzurze próbnej. Wianki sprawdzają się najlepiej przy niskich upięciach (można wtedy wpleść wianek we włosy, przyjrzyj się naszym inspiracjom) lub przy włosach rozpuszczonych. Piękne, miękkie fale idealnie współgrają z kwiatowym dodatkiem, a opadające kwiaty na spleciony z tyłu głowy koszyczek to absolutny przepis na sukces! I w dodatku daje idealne podstawy do połączenia wianka z… A no właśnie, wianek i welon?

Wianek, a inne ozdoby do włosów

Zazwyczaj Panny Młode decydują się na wianek z myślą, że będzie to ich jedyna ozdoba we włosach. A to błąd! Oczywiście nie połączymy wianka z biżuteryjnym grzebykiem, ale gładki welon jak najbardziej do wianka pasuje! Nie musicie z niego rezygnować, co by nie mówić to welon zakłada się raz w życiu.

Wianek, a suknia ślubna

Wianek, z jakich kwiatów by nie był, nie pasuje do każdej sukni ślubnej. Tego typu ozdoby najlepiej sprawdzają się przy sukniach: romantycznych (koronkowych, gładkich, literkach A), boho, delikatnych syrenkach czy najogólniej mówiąc pasują do sukni bez dużej ilości zdobień. Jeśli marzy Ci się prawdziwa księżniczka z wysadzanym bogato gorsetem będziesz musiała zrezygnować z wianka na rzecz ozdoby pasującej do sukni. Ale o nic się nie martw! Znasz siebie najlepiej i na pewno nie będziesz miała problemu z doborem odpowiedniej ozdoby.

Trwałość kwiatów

Wianek zazwyczaj jest robiony przez florystkę. Najlepiej poprosić o jego wykonanie osobę, która robi bukiety i inne dekoracje na sali. Doświadczeni floryści nigdy nie użyją do wianka kwiatów o krótkotrwałej żywotności. Najbardziej klasyczne kwiaty do wianków to róże czy gipsówka, których trwałość nie pozostawia wątpliwości, ale jest wiele odmian, które przetrwają całą noc. Jeśli marzy Ci się stylizacja w klimacie boho postaw na dużą ilość zieleni – ona fantastycznie radzi sobie bez wody.

Mamy nadzieję, że fryzury ślubne z wiankiem skradły Wasze serca, bo patrząc na inspiracje nasze na pewno do nich należą!

Źródło zdjęć: pinterest

Aleksandra Krzyna
Napisane przez

Aleksandra Krzyna

aleksandra@wedding.pl