Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Torty weselne / Marmurowe torty weselne – klasa i elegancja
Torty weselne

Marmurowe torty weselne – klasa i elegancja

8 kwietnia 2019 —
Marmurowe torty weselne - zdjęcie 5

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie weselne bez piętrowego i pięknie udekorowanego tortu weselnego. Dokładacie wszelkich starań, aby dzień ślubu był niepowtarzalny i wyjątkowy. Marzycie, aby Wasz tort był smaczny, przepiękny a zarazem niespotykany.  Tak jak w każdej dziedzinie dotyczącej ślubu i wesela, tak i w przypadku wypieków obowiązują trendy, które zmieniają się co kilka sezonów. Marmurowe torty weselne są jednym z największych hitów! Efekt marmuru pojawił się w dekoracjach cukierniczych i coraz chętniej decydują się na niego Młode Pary. Chcąc ułatwić Wam zadanie przygotowaliśmy kilka propozycji przepięknych marmurowych tortów.

ZAMÓW TORT NA TWOJE WESELE

Marmurowe torty weselne - zdjęcie 2

Marmurowe torty weselne

Marzycie o wyjątkowym i niepowtarzalnym torcie? Ten z efektem marmuru okaże się strzałem w dziesiątkę. Zdajemy sobie sprawę, że wybór najważniejszego w życiu ciasta to niełatwe zadanie. Efekt marmuru prezentuje się nie tylko niezwykle, ale także bardzo elegancko. Kolorami dominującymi są biel i szarość, którą cukiernicy często łączą ze srebrem i złotem. Marmur w połączeniu ze zdobieniami z jadalnego złota to klasa w sama sobie. Szarość przepięknie współgra z pudrowym różem, jak i intensywną zielenią.  Jeśli zdecydujecie się na piętrowy tort, każdy poziom może zostać inaczej przyozdobiony. Udekorowanie w ten sam sposób muffinek, czy innych smakołyków na słodkim stole jest dobrym pomysłem.

Marmurowe torty weselne - zdjęcie 1

Zobacz także: Torty weselne z topperem

Kiedy zamówić tort?

Poszukiwania cukierni, w której zamówicie tort weselny rozpocznijcie 4-5 miesięcy przed dniem ślubu. Większość cukierni ma bardzo napięty grafik, dlatego lepiej wcześniej dokonać wyboru. Zanim jednak zamówicie tort, powinniście znać dokładną liczbę gości weselnych. Przeciętnie na jedną osobę liczy się około 9-10dag tortu. Jak wiadomo kawałki tortu są różnej wielkości, coś może się ukruszyć, upaść, dlatego bezpieczniej będzie zamówić dodatkowe 2-2,5 kg.

Marmurowe torty weselne - zdjęcie 4

ZAMÓW TORT NA TWOJE WESELE

Zobacz także: Tort weselny – czym kierować się przy wyborze?

Źródło zdjęć: Pinterest.com

 

Klaudia Kierzkowska
Napisane przez

Klaudia Kierzkowska

k.kierzkowska@wedding.pl

Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.