Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Torty weselne / Tani tort weselny. Jak na nim zaoszczędzić
Torty weselne

Tani tort weselny. Jak na nim zaoszczędzić

19 czerwca 2019 —
tani tort weselny - zdjęcie 2

Wiele osób uważa, że tort weselny jest jednym z tych elementów wesela, na których nie ma co oszczędzać. Nawet jeśli budżet nowożeńców jest ograniczony, bo np. nie chcą pożyczać pieniędzy od rodziców. Podobnie jednak jak na mnóstwo innych rzeczy, tak i na tort można wydać mniej albo więcej. W poniższym artykule podpowiadamy więc, co zrobić, by udało się raczej to pierwsze. A także jak sprawić, by tani tort weselny okazał się super atrakcją.

ZAMÓW TORT NA TWOJE WESELE

Na wstępie warto wspomnieć, że teoretycznie na tort weselny nie trzeba wydać ani złotówki. Niektóre sale weselne, hotele i restauracje, w których zorganizować można poślubne przyjęcie, oferują go bowiem w gratisie. W praktyce koszt jego przygotowania często jednak zawiera się po prostu w cenie serwowanych przez lokal potraw. Rozwiązanie to może się więc okazać oszczędne tylko z pozoru. Jeśli jednak z wyliczeń państwa młodych wynika, że wciąż opłaca się im przyjąć podobny „prezent”, nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by z takiej możliwości skorzystać.

tani tort weselny - zdjęcie 1

Tani tort weselny: DIY

Powszechnie spotkać się można też z sytuacją, w której catering do sali weselnej dostarczany jest przez zewnętrzną firmę, a tort i inne słodkości zamawia się osobno, w cukierni. Zdarza się nawet, że taka zewnętrzna usługa akceptowana jest przez restauracje. Zarówno jednak one, jak i firmy cateringowe czy sale weselne oczekują zwykle przedstawienia dowodu zakupu. Chodzi w tym z jednej strony o dobro gości, ale przede wszystkim o prawne zabezpieczenie podmiotu odpowiedzialnego za jedzenie na okoliczność, gdyby ktoś z weselników uległ zatruciu.

Z tego względu nie zawsze da się oszczędzić na torcie, przygotowując go samodzielnie lub z pomocą znajomych bądź krewnych. Gdy jednak wesele ma być urządzone np. w prywatnym ogrodzie – albo w miejscu, które nie stawia powyższych wymogów – tani tort weselny w postaci „wypieku własnego” staje się jak najbardziej realną opcją. Być może któraś ciocia czy koleżanka uwielbia piec i potraktuje to jako wyzwanie? Internet pełen jest przepisów, trików i inspiracji, które mogą okazać się przydatne.

Jeśli nikt nie zechce podjąć się realizacji takiego zadania, można ewentualnie zamówić tort bez ozdób i poprosić o jego udekorowanie kogoś utalentowanego nie tyle kulinarnie, ile po prostu artystycznie. Oczywiście warto, by taka osoba wcześniej wykonała kilka prób „na sucho” przed zdobieniem właściwego ciasta. Wciąż może być to znacznie bardziej atrakcyjną pod względem finansowym opcją niż zamówienie tortu weselnego w cukierni.

tani tort weselny - zdjęcie 4

Polecamy: Jak udekorować tort weselny

Jak zamówić tani tort weselny z cukierni

To ostatnie rozwiązanie też nie musi na szczęście oznaczać konieczności wydania fortuny. Po pierwsze, zamiast decydować się na skorzystanie z usług rzemieślniczej firmy wyspecjalizowanej w tortach, można zamówić tort weselny w sieciówce, co będzie raczej mniej kosztowne. Często również małe lokalne cukiernie potrafią przedstawić pod tym względem bardzo dobrą ofertę. W znalezieniu jednej z nich, najbliższej i najlepszej, pomóc może chociażby nasza spersonalizowana wyszukiwarka. Warto spróbować też zapytać o ceny, nie podając informacji, że chodzi o tort na wesele…

ZAMÓW TORT NA TWOJE WESELE

Aby zamówić tani tort weselny, zrezygnujmy ponadto z wyszukanych, drogich składników oraz wymyślnych ozdób. Najważniejszą kwestią jest tutaj przecież smak. A często najsmaczniejsze i trafiające w gust największej liczby osób okazują się bardzo proste receptury, które przywołują np. wspomnienia z dzieciństwa. Trzeba także pamiętać, że tort wcale nie musi być piętrowy ani udekorowany figurkami z marcepanu. Aby przed pokrojeniem prezentował się efektownie, można ułożyć na nim świeże kwiaty (co cieszy się ostatnio sporą popularnością także wśród par, którym wcale nie zależy na oszczędzaniu) albo wbić w niego skrzące się minifajerwerki. Pojawienie się takiego tortu o północy, przy zgaszonych światłach, z pewnością wywoła na gościach odpowiednie wrażenie, nawet gdy ciasto nie będzie ozdobione niczym innym.

Zobacz także: Torty weselne z ombre

ZAMÓW TORT NA TWOJE WESELE

tani tort weselny - zdjęcie 3

Ula Jaworek
Napisane przez

Ula Jaworek

u.jaworek@wedding.pl

Z wykształcenia kulturoznawca, ślubne i weselne zwyczaje badała najpierw teoretycznie. Szybko przerodziło się to jednak w jej pasję, pogłębioną doświadczeniem z branży kulinarnej i modowej. Uwielbia piec ciasta i ciasteczka.