• Usługodawcy
 • Zlecenia ślubne
 • Suknie ślubne
 • Organizer

  Wirtualny Organizer Ślubny

  Całkowicie bezpłatny i zawsze przy Tobie!

  Zarejestruj się
 • Blog Lovestory
Foto - Video - Dron - SIKORA
Foto - Video - Dron - SIKORA Włocławek
(66)
Zobacz profil
FOTOSIKORSKI  WOLNE TERMINY
FOTOSIKORSKI WOLNE TERMINY Milanówek
(30)
Zobacz profil
MS Videos
MS Videos Warszawa
(22)
Zobacz profil
Architekci Marzeń
Architekci Marzeń Kraków
(21)
Zobacz profil
EKT Project

Krzysztof Turowski

EKT Project

Nowa Piasecznica 8/8, Sochaczew

(1)

Podobno najlepszą rzeczą w życiu jest możliwość robienia tego co się kocha. Człowiek wkłada wtedy w pracę całe swoje serce i duszę, dzięki czemu jej efekty potrafią przynieść najwięcej radości.

Jest jednak coś jeszcze co daje dodatkowy bodziec - to uśmiech tego z kim możemy podzielić się efektami... To Wasz uśmiech, kiedy widzicie swoje najpiękniejsze chwile uchwycone na fotografii, to świadomość tego że za kilka lat, kiedy będziecie przeglądać album ślubny wrócicie do tych jakże szczególnych chwil.

1000 zł - 6000 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

Oferta

Sesja narzeczeńska w formie teledysku

800 zł - 3000 zł

Podziękowanie dla rodziców w formie teledysku

500 zł - 3000 zł

Sesja narzeczeńska

800 zł - 2000 zł

Film ślubny

1000 zł - 3000 zł

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

2300 zł - 3800 zł

Pakiet: Reportaż + Plener

1500 zł - 3000 zł

Plener ślubny

400 zł - 1500 zł

Reportaż ślubny

1000 zł - 3000 zł

Fotobudka

300 zł - 1000 zł

Opinie

5

1 opinia

Dodaj opinię

Obsługa

Oferta

Ceny

Atmosfera

TM

Tomasz M

Minęły już ponad 4 lata od naszego ślubu i co jakiś czas piękne wspomnienia wracają dzięki fantastycznej i profesjonalnej relacji fotograficznej. Bardzo profesjonalna obsługa i życzliwe towarzyszenie w najważniejszym dniu w życiu. Zdjęcia dostępne prawie natychmiast, jak na dzisiejsze standardy. Wiele rad w trakcie sesji plenerowej. Emocje aż kipią z ich zdjęć!

2 lata temu

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

W pracy fotografa ślubnego najbardziej lubię przenosić emocję na zdjęcia. Ślub to czas ich ogromnej kumulacji i dotyczy to każdej osoby. Łzy w oczach matki podczas błogosławieństwa syna, ojca podczas przysięgi córki, radość Państwa Młodych podczas zakładania obrączek, uśmiechy świadków, wzruszenie babci lub dziadka, ogromne napięcie podczas rzucania welonem lub muchą. Dzięki temu mam poczucie, że robię coś naprawdę ważnego, a to daje mi masę energii na wiele dni.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Niewinnie, od fotografowania ludzi i otoczenia. Wielką fanką tych fotografii jest moja żona, która to pokazała światu niektóre z moich zdjęć. Nie zdążyłem się zorientować, kiedy pierwsi znajomi przyszli z prośbą o wykonanie reportażu z ich ślubu i wesela. Nigdy nie zapomnę stresu i uczucia jak wiele ode mnie zależy. Chwilę po nich pojawili się kolejni i nawet nie zdążyłem zauważyć jak szybko się to rozrosło. Niedawno miałem przyjemność fotografowania chrztu córki moich pierwszych klientów. Nie wyobrażali sobie tego dnia beze mnie.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Gdyby potraktować tę pracę jak związek, to strzeliła mi już drewniana rocznica W żadnej innej pracy nie wytrzymałem tak długo, a tutaj mam wrażenie, że najlepsze wciąż przede mną.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Mój plecak przeszedł sporą rewolucję i dziś używam profesjonalnych pełno klatkowych aparatów wraz z jasnymi stałymi obiektywami i tzw. jasnymi zoomami. Najczęściej jednak można mnie spotkać z jasnym obiektywem 50mm, który ma zoom w moich nogach ;) Zdaniem wielu (w tym także moim) ten obiektyw najlepiej odzwierciedla rzeczywistość. Pokochałem także jasny obiektyw 70-200 ze stabilizacją i staram się używać go wtedy, kiedy tylko okoliczności i warunki na to pozwalają. Po wszystkim zdjęcia lądują na jabłuszku. Tak – nie wyobrażam sobie pracy poza Mac-iem.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Nie mam jednego ulubionego momentu. Uwielbiam każdy, kiedy za pomocą aparatu mogę przekazać emocje. Moja zdjęcia to głównie reportaż z nutką fotografii portretowej, więc prawie zawsze czekam na to co się stanie. Najbardziej jednak lubię te chwile, kiedy wszyscy o mnie zapomną lub przyzwyczają się do obecności aparatu. Naturalność wygrywa z każdą pozą :)

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

To oczywiście zależy od zlecenia. Wiadomo, że najkrócej zajmuje sesja, z której oddaje same zdjęcia w tzw. cyfrowym formacie, dłużej trwa oczekiwanie na foto książki, a najdłużej obróbka sesji łączonych – fotoreportażu ślubnego i sesji portretowej z foto książkami, odbitkami i obrazami. Nigdy jednak nie trwało to dłużej niż 30 dni. Zazwyczaj uwijamy się w dwa tygodnie, przy czym część zdjęć jest gotowych po kilku dniach od zlecenia.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Generalnie współpraca z parą młodą może zacząć się już w momencie sesji narzeczeńskiej na długo przed ślubem, aby następnie przejść przez fazę przygotowań Państwa Młodych, samego ślubu, wesela i sesji plenerowej w innym dniu. Najbardziej klasyczny reportaż obejmuje ceremonię ślubną w USC lub kościele, przyjęcie weselne od pierwszego tańca do tortu, oraz oczepin z sesją plenerową nieopodal sali weselnej tego samego dnia. Dodam tylko że bardzo nie lubię słowa pakiet, ponieważ zawsze staram się usłyszeć na czym zależy parze młodej. Pakiety i cenniki to suche fakty, niemniej jednak, dla wielu par młodych taka oferta jest podstawą podczas poszukiwań fotografa.

Jaki jest Twój styl?

Uwielbiam reportaż ślubny. Kocham być tym który może stanąć z boku i wykradać młodym te momenty, kiedy nie czują na sobie wzroku obiektywu. Całość uzupełniam fotografią portretową podczas sesji ślubnych, jednakże zawsze staram się wsłuchać w parę młodą i pozwolić im być sobą, niemniej jednak czasem poproszę ich o to, aby zapozowali.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Uczucie, którym siebie obdarowują. CI którzy decydują się na to, żebym był z nimi tego dnia są szczerze szczęśliwi i widać to po nich. Poza tym podświadomie staramy się nadawać na tych samych falach przekazując sobie wzajemnie pozytywne emocje. Ci ludzie chcą, aby na fotografiach pojawili się prawdziwi oni.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Każdy ślub, na którym Młodzi są szczęśliwi i cieszą się z tego co za chwilę się stanie jest dla mnie „Tym wymarzonym ślubem”. Co prawda jednak czekam na szaloną parę która zdecyduje się na sesję w Czarnobylu. Tak – marzę o tym, aby zrobić tam portretową sesję ślubną.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Nasi pierwsi Państwo Młodzi. Może to dlatego że często ich widujemy a nasze zdjęcia zdobią ich salon, a także pierwszy klient z poza grona znajomych – ogromne wyróżnienie. Oczywiście nie zapomnimy także nasze pierwsze zlecenie poza granicami kraju, o których pisaliśmy kiedyś na łamach wedding.pl :)

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Otwartymi, szczęśliwymi i szczerymi. Lubię ludzi, którzy potrafią powiedzieć, jeśli coś ich zdaniem idzie nie tak. Lubię, kiedy Państwo Młodzi dzielą się swoimi myślami i spostrzeżeniami. Nikt nie lubi nietrafionego pleneru. Lepiej wiedzieć zawczasu, że młodzi wolą miasto zamiast lasu, studio, zamiast rynku starego miasta, nocne zdjęcia zamiast sesji dziennej lub odwrotnie. Komunikacja, rozmowa, dialog – to trzy rzeczy to podstawa.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Czechy, lipiec, pełne słońce i Pan Mody przechodzący próbę siły rąbiąc drewno w ponad 30 stopniowym upale. W ramach nagrody za udaną próbę sił otrzymał przebranego w suknie ślubną przyjaciela Panny Młodej. Nawet on się tego nie spodziewał, a przewidział wiele z tego dnia. Nie zapomnę też pewnej mamy panny młodej, kiedy podczas błogosławieństwa dosyć długo szukała mnie wzrokiem, aby upewnić się, że tak jak młodzi i inni goście otrzymam przydziałową ilość wody święconej z kropidła.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Powiem jakich nie zadają, bo z dziwnych przyczyn wstydzą się o to zapytać. Otóż młodzi najczęściej nie pytają o alkohol i upoważnienie do fotografowania w czasie uroczystości liturgicznych. Wiadomo, że nikt nie chce, aby jego fotograf został wyproszony z kościoła TEGO dnia z uwagi na brak upoważnienia, lub aby spił się i nie miał dla młodych dobrego materiału. Oczywiście młodzi oddychają z ulgą zawsze, kiedy mówię, że tak – mam to zezwolenie i podczas pracy nie spożywam alkoholu. Niestety nadal jednak jest to temat tabu.

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

To, że traktuję każdego indywidualnie. Nie lubię sztywnych ofert, zawsze rozmawiam z każdym klientem i staram się dopasować ofertę do ich wymagań. Muszą także wiedzieć, że tego dnia będę starał się być na tyle daleko, aby nie przeszkadzać w ślubie, oraz na tyle blisko, aby uchwycić ten ważny moment.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Poczucie pewności, że osoba, którą podpisujecie umowę nie zawiedzie Was tego dnia. Młodzi inaczej czują się, kiedy osoba, z którą podpisują umowę ma własną działalność, umowę którą może pokazać oparze młodej tak aby ta miała czas się z nią zapoznać, upoważnienie do fotografowania w kościele, no i najważniejsze – świadomość, że mogą zadać swojemu fotografowi każde pytanie. W momencie, kiedy wybieracie fotografa na ten najważniejszy dzień nie możecie obawiać się zadania jakiegokolwiek pytania i macie pełne prawo otrzymania jasnych i odpowiedzi. Nigdy nie zachęcam młodych do podpisania umowy na pierwszym spotkaniu. Chciałbym, żeby było pewni tej decyzji. Wszak oddają w moje ręce losy swojego najważniejszego dnia.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

To że każde zlecenie traktuje indywidualnie. W każdym momencie mam z tyłu głowy, że za zdjęciami stoją Państwo Młodzi, ich rodzina, przyjaciele. Staram się, żeby zawsze wiedzieli, że działam na 100%. Wiem jak ważny jest to dzień i jak wiele wymagań stawia się fotografowi, bo sam byłem po drugiej stronie obiektywu.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Jestem człowiekiem lubiącym swoją pracę i kontakt z ludźmi. Staram się traktować każdego tak, jak sam chciałbym być potraktowany – z dbałością o szczegóły, detale i szczerością. Prowadzę własną działalność gospodarczą, z każdym klientem podpisuję umowę i wystawiam fakturę. Posiadam upoważnienie do fotografowania w czasie uroczystości liturgicznych. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie, a podczas fotografowania staram się przekazywać emocje chwili. Moim stylem jest fotoreportaż ślubny z elementami fotografii portretowej, dzięki czemu podczas ślubu nie będę ustawiał ani Was, ani Waszych gości, jednakże poproszony o radę jak ustawić młodych do błogosławieństwa zawsze pomogę i powiem, dlaczego ja zrobiłbym to tak. Na ślubie nie będę rzucał się w oczy dzięki stonowanym i odpowiednim do danego wydarzenia ubiorze.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Podejściem do Pary Młodej i tym, że zawsze staram się dowiedzieć jak najwięcej, aby przygotować ofertę dostosowaną do potrzeb. Pakiety które prezentuje w ofercie są tylko wprowadzeniem do tego, co tak naprawdę potrzebuje para młoda. Słucham ludzi i staram się wybrać dla nich to co najważniejsze. Sam brałem ślub, więc wiem, jak czują się przyszli Państwo Młodzi.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

To, dzięki któremu wedding.pl zdecydowało, że zostałem gwiazdą regionu Sochaczew. TO ogromne wyróżnienie.

Kontakt

EKT Project

website

Nowa Piasecznica 8/8 96-516 Sochaczew

54 km od Warszawy

98 km od Przasnysza

24 km od Łowicza

Polecani z kategorii kamerzysta na wesele

Luxury Wedding Movies
Luxury Wedding Movies Kalisz
(8)
Zobacz profil
Fotografia Łukasz Gryko
Fotografia Łukasz Gryko Poznań
Zobacz profil
Dane Słowo
Dane Słowo Kraków
Zobacz profil
Modeep Weddings Warszawa
(4)
Zobacz profil

Zobacz kamerzystów na wesele w Twoim województwie: