Naked cake, czyli tort weselny inaczej - słodkie propozycje - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Torty weselne / Tort weselny w stylu naked cake – słodkie propozycje
Torty weselne

Tort weselny w stylu naked cake – słodkie propozycje

Redakcja Wedding.pl
Tort weselny w stylu naked cake - zdjęcie 22

Piękny, piętrowy, czekoladowy bądź śmietanowy… O czym mowa? Oczywiście o torcie weselnym, który jest jedną z wielu atrakcji na przyjęciu weselnym. Torty weselne potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki i zachwycają swoim wyglądem nie od dziś. Te przyozdobione masą marcepanową, lukrem plastycznym bądź ciemną czekoladą cieszą się chyba największą popularnością. Jeżeli marzycie, aby Wasz tort weselny wyróżniał się na tle wszystkich innych jakie widzieliście do tej pory, może ten w stylu naked cake jest idealnym rozwiązaniem?

Czym wyróżnia się tort w stylu naked cake?

Coraz więcej Par Młodych częstuje gości weselnym tortem w stylu naked cake, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „nagi tort”. To piękne, wielopiętrowe ciasto nie jest obłożone żadną masą marcepanową, lukrem czy też białą bądź ciemną czekoladą. Dzięki temu goście mogą podziwiać biszkopty przełożone różnymi masami, kremami i nadzieniami.

Zobacz także: Modne torty weselne

Tort weselny w stylu naked cake – ozdoby

Brak zewnętrznych, słodkich mas i lukrów wcale nie oznacza, że tort weselny w stylu naked cake jest skromny i niczym nieozdobiony. Cukiernik może przystroić tort dużą ilością owoców, świeżych kwiatów czy też orzechów i innych bakalii. Gałązki czerwonych porzeczek jeszcze z zielonymi listkami, świeże maliny, borówki czy truskawki z szypułkami są wspaniałą i bardzo naturalną ozdobą tortu weselnego. Taki tort będzie idealny, np. na leśne wesele!

Smak a motyw przewodni wesela

Wewnętrzny wygląd tortu w stylu naked cake może nawiązywać do koloru przewodniego wesela. Czekoladowe biszkopty przełożone białym, waniliowym kremem będą wspaniale współgrały z biało-czarnym przyjęciem. Z kolei tort z jasnymi biszkoptami, truskawkowym kremem, przyozdobiony czerwonymi porzeczkami i malinami wkomponuje się idealnie w czerwone wesele. Pary Młode mogą zdecydować się na delikatny jasno-beżowy tort weselny jak i na nieco bardziej odważny i mocno kolorowy. Cukiernik z całą pewnością wyczaruje dla Was coś pięknego i niepowtarzalnego.

Zobacz także: Ślub i wesele 2018 – 6 motywów przewodnich

Tort weselny w stylu naked cake – trwałość

Tort w stylu naked cake powinien być przygotowany około 24 godziny przed przyjęciem weselnym. Brak zewnętrznych lukrów i mas sprawia, że biszkopt i krem szybciej obsychają i z dnia na dzień prezentują się coraz gorzej.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!