Oczepiny inaczej, czyli bukiet ze wstążkami i pudełko z muchą!

Oczepiny inaczej, czyli bukiet ze wstążkami

Paulina Kołaczek
oczepiny inaczej - zdjęcie 1

Oczepiny to niemal nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego. Ta słowiańska tradycja weselna na dobre zakorzeniła się w kulturze polskich wesel. Jej nazwa pochodzi od czepca, który zakładany był mężatkom jako znak porzucenia panieństwa na rzecz nowej rodziny. Podobnie jak wtedy, podczas współczesnych wesel w czasie oczepin Panna Młoda symbolicznie żegna się z panieństwem, rzucając w tym czasie welonem lub bukietem. Co w przypadku, gdy chcemy, aby na naszym weselu oczepiny były nieco bardziej nowoczesne i z pomysłem? Nasza Panna Młoda na grupie na Facebooku podzieliła się z nami pomysłem na oczepiny inaczej, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

Zobacz teżZabawy weselne w dobrym guście

Oczepiny inaczej – teledysk z wesela

Zanim dokładnie przeczytacie, jak przygotować takie oczepiny, zobaczcie teledysk z wesela Moniki i Radka, którzy zainspirowała nas do tego artykułu!

Monika i Radoslaw - teledysk ślubny

Oczepiny inaczej – wersja dla pań

Na obręczy o średnicy szklanki, zrobionej z cienkiego drucika należy przyszyć wstążki o długości ok. 3m. Zalecamy około 20 wstążek – lub więcej, jeśli wiesz ile panien weźmie udział w zabiawie. W trakcie oczepin obręcz powinna być założona na bukiet. Każda panna otrzymuje po jednej wstążce, a Panna Młoda ma zawiązane oczy. Muzyka zaczyna grać, uczestniczki oczepin kręcą się w koło, a w tym czasie Panna Młoda co chwilę odcina jedną ze wstążek. Być może będzie Wam potrzebna pomoc świadkowej. Na koniec zostanie tylko jedna wstążka – panna, która ją trzymała została nową Panną Młodą.

Zobacz też: Zabawy na oczepiny – 5 pomysłów

Oczepiny inaczej – wersja dla panów

Przygotuj kilka dokładnie takich samych pudełek (ilość dostosuj do kawalerów na Waszym weselu), a w we wszystkich, oprócz jednego, umieść karteczkę z napisem „może następnym razem”. Tylko w jednym z pudełeczek powinna znajdować się mucha. Panowie w trakcie grania muzyki muszą przekazywać sobie pudełka, a kiedy muzyka przestanie grać, każdy kto trzymał pudełko otwierał je i sprawdzał co w nim jest. Ten, który znajdzie muchę zostanie nowym Panem Młodym.

Ekspert Wedding.pl radzi: Oczepiny to też idealny czas na niespodziankę dla gości. Pomysły na niebanalne atrakcje weselne znajdziecie w naszym katalogu!

oczepiny inaczej - pudełko z muchą - zdjęcie 2 oczepiny inaczej - pudełko z muchą - zdjęcie 3

Jak mówi Monika, nasza Panna Młoda:

Jest to super alternatywa do standardowych oczepin, zaskoczycie swoich gości! Już nikt nie ucieknie przed muchą czy welonem – los wybierze sam.

zdjęcia: Ada Guza – fotografia

Paulina Kołaczek
Napisane przez

Paulina Kołaczek

p.kolaczek@wedding.pl

W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.

Polecani usługodawcy