Czego szukasz?
Liczba ofert: 5
Najpierw zacznijmy od poszukiwań w Internecie, aby zrobić wstępną selekcję i poznać ofertę różnych marek. Najlepszym miejscem będą portale prezentujące najlepsze salony ślubne w Polsce, w których można wybrać interesujące nas miasto czy województwo, a także przedział cenowy. Na Wedding.pl panny młode znajdą zarówno tradycyjne salony sukien ślubnych, jak i nowoczesne butiki multibrandowe czy autorskie pracownie topowych projektantów, które oferują różnorodne style i cenniki – już od 500 zł. Zazwyczaj panny młode zaczynają jednak od poszukiwania wymarzonego modelu – kopalnią inspiracji będzie największy w Polsce katalog sukien ślubnych Wedding.pl. To tutaj prezentowane są najnowsze kolekcje wraz z podziałem na szczegółowe style, kroje, kolory czy długości. Jeżeli już znajdziecie wymarzoną kreację, na karcie produktu od razu uzyskacie informację, gdzie znajduje się najbliższy salon z tą suknią, a nawet możecie się umówić na wizytę.
Kiedy zacząć poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej, kiedy umówić się na pierwszą wizytę w salonie ślubnym i wreszcie kiedy kupić suknię ślubną – to najczęściej pojawiające się pytania przyszłych panien młodych. Na pierwsze pytanie odpowiedź jest prosta: najlepiej zaraz po wyznaczeniu daty ślubu, aby określić swoje oczekiwania, styl i wybrać inspiracje czy nawet konkretne modele. Następnie po wyselekcjonowaniu butików, należy skontaktować się z wybranymi miejscami, aby zapytać o optymalny termin pierwszej wizyty. Każdy salon ślubny ma swój wewnętrzny terminarz, uzależniony od: obłożenia zamówieniami, wielkością asortymentu, renomą czy ilością modyfikacji. Nie zawsze przy pierwszej wizycie panna młoda podejmuje decyzję, ale przeciętnym terminem na złożenie zamówienia i kupno sukni jest 8-6 miesięcy przed ślubem.
Suknię ślubną można kupić najtaniej w okresie wyprzedaży, które przypadają na początek roku. To wtedy do salonów ślubnych wchodzą nowe kolekcje , a te z poprzednich sezonów zostają wyprzedawane. Dobrym czasem jest również lipiec, kiedy to dla salonów zaczyna się mniej dochodowy czas ze względu na okres realizacji i wydawania zamówień. Na konkretne modele mogą zostać przewidziane upusty niezależnie od sezonu, np. ze względu na ostatnie sztuki danego rozmiaru czy produkt z ekspozycji. Warto też uczestniczyć w targach dla par młodych, na których salony ślubne oferują atrakcyjne rabaty.
Kupno sukni ślubnej to nie tylko zakup produktu, na który wystarczy paragon. To też szereg usług i długi proces, który wymaga formalnego zabezpieczenia się obu stron i spisania umowy pomiędzy kupującym (panną młodą) a sprzedającym (salonem ślubnym reprezentowanym przez konkretnego sprzedawcę). Przed podpisaniem umowy w salonie ślubnym należy ustalić takie kwestie, jak: ilości i terminy przymiarek, poprawki krawieckie (dopasowanie do wymiarów panny młodej i ewentualne modyfikacje), termin odbioru zamówienia, ostateczną kwotę do zapłaty oraz wysokość zadatku. Wszystkie te informacje powinny być spisane na umowie. Zaliczka wynosi często aż 50% ceny sukni ślubnej i zawsze jest bezzwrotna, natomiast można ją negocjować, a także starać się o rozłożenie kwoty na raty, co także powinno się znaleźć w umowie.