• Usługodawcy
  • Zlecenia ślubne
  • Suknie ślubne
  • Organizer

    Wirtualny Organizer Ślubny

    Całkowicie bezpłatny i zawsze przy Tobie!

    Zarejestruj się
  • Blog Lovestory
Fotografia Ślubna Karolina Murglin

Karolina Murglin

Fotografia Ślubna Karolina Murglin

(3)
Pokaż telefon

Witajcie przyszli Nowożeńcy!!
Nazywam się Karolina i jestem Fotografem z Kaszub z wieloletnim doświadczeniem.
Moją przygodę z fotografią rozpoczęłam w 2009 roku. Szkoliłam się pod okiem specjalistów w Szkole Fotografii "Fotomedia" w Sopocie. Od 2014 roku prowadzę własną działalność fotograficzną, zdobywając doświadczenie i klientów na rynku fotografii rodzinnej i reportażowej. Od kilku sezonów próbuję swoich sił w Fotografii Ślubnej i zdobywam zaufanie coraz większej liczny Par Młodych. Lubię nowe wyzwania i ciągły rozwój. Myślę, że jednoczesne połączenie doświadczenia fotograficznego, z ciągle jeszcze świeżym podejściem do branży ślubnej może mnie wyróżniać na tle konkurencji ;) W swojej pracy stawiam na ruch, emocje, światło i kolor, często stosuje nieszablonowe rozwiązania, a sesje zdjęciowe staram się przeprowadzać w luźnej i zabawnej atmosferze.

SPRZĘT

Canon

Oferta

Pakiet: Reportaż + Plener

2000 zł - 2400 zł

Fotoreportaż z dnia ślubu:
- przygotowania i błogosławieństwo w domu Panny Młodej
- ceremonia ślubna w kościele lub USC
- uroczystość weselna
-pamiątkowe zdjęcia rodzinne w trakcie wesela
Sesja Ślubna w plenerze w inny dzień powszedni ok 40 starannie wyselekcjonowanych ujęć poddanych obróbce graficznej.
Jako gotowy produkt otrzymują państwo 400-500 fotografii na nośniku cyfrowym plus ok 30 wydruków w formacie 13X18 w eleganckim drewnianym wygrawerowanym pudełku.
Wykonuję również prezentacje na podkładzie muzycznym z wybranych ujęć.
Za dodatkową odpłatą tradycyjne albumy wklejane lub fotoksiążki, mini albumy dla rodziców oraz wydruki wielkoformatowe.

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

2200 zł - 2600 zł

Sesja Narzeczeńska: ok. 20 starannie wyselekcjonowanych ujęć poddanych obróbce graficznej w wersji cyfrowej na płycie DVD plus 10 wydruków w ozdobnym kartonowym pudełku. Całość zrealizowana 3 do 12 miesięcy przed dniem ślubu.
Fotoreportaż z dnia ślubu:
- przygotowania i błogosławieństwo w domu Panny Młodej
- ceremonia ślubna w kościele lub USC
- uroczystość weselna
-pamiątkowe zdjęcia rodzinne w trakcie wesela
Sesja Ślubna w plenerze w inny dzień powszedni ok 40 starannie wyselekcjonowanych ujęć poddanych obróbce graficznej.
Jako gotowy produkt otrzymują państwo 400-500 fotografii na nośniku cyfrowym plus ok 30 wydruków w formacie 13X18 w eleganckim drewnianym wygrawerowanym pudełku.
Wykonuję również prezentacje na podkładzie muzycznym z wybranych ujęć.
Za dodatkową odpłatą tradycyjne albumy wklejane lub fotoksiążki, mini albumy dla rodziców oraz wydruki wielkoformatowe.

Opinie

5

3 opinie

Dodaj opinię

Obsługa

Oferta

Jakość zdjęć

Ceny

Atmosfera

BS

Bożena S

Super współpraca. Super sesja. Super zdjęcia.

7 miesięcy temu

MS

Marlena S

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu ?

8 miesięcy temu

JP

Joanna P

Współpraca z Tobą to Wielka przyjemność i 100% profesjonalizmu. Chwile, które uwieczniłaś na naszych zdjęciach pozostaną na zawsze w naszej pamięci, a plener to wspaniała zabawa w miłej atmosferze. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem za co bardzo oboje dziękujemy. Polecamy Ciebie każdemu chociaż nie musimy , zdjęcia bronią się same ?

8 miesięcy temu

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Może to górnolotnie zabrzmi ale moja praca to tym samym moja ogromna pasja. Daje mi odskocznię, od codziennego życia mamy trójki żywiołowych dzieciaków. Uwielbiam przedstawiać ludzi w sposób, w jaki ja sama ich widzę, obserwować i doświadczać na pozór te same sytuacje w coraz to nowej odsłonie. Śluby odbywają się regularnie ale niezwykłość i różnorodność Par sprawia, że znane rytuały nabierają coraz to nowej perspektywy, a to jest fascynujące dla mnie jako obserwatorki i dokumentalistki.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Zaczynałam jak chyba każdy... fotografia była w moim życiu od najmłodszych lat, początkowo była to fotografia pejzaży, martwej natury, produktu, portretów, fotografii rodzinnej, więc pierwsze Ślubne zlecenie zjawiło się samo, jako naturalna kolej rzeczy.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Swój pierwszy reportaż ślubny wykonałam w 2010 roku, jednak regularnie fotografuje Śluby dopiero lub aż od trzech lat.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuje aparatami firmy Canon, posiadam obiektywy Canon (50mm) i Tamron (zoom) oraz dwie reporterskie lampy błyskowe.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Uwielbiam uwieczniać świetną zabawę. Staram się fotografować niebanalne sytuacje, radość i tańce. Wykonuje dużo ujęć w ruchu, staram się uwiecznić wszystkich gości podczas zabawy, bo wiem, że takie zdjęcia sprawiają dużą radość oglądającym. Lubię gdy zapominacie, że jestem wśród Was, wtapiam się w tłum i fotografuje w rytm muzyki.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Jak wspominałam na początku praca jest dla mnie odskocznią od codziennych obowiązków matki trójki dzieci. Dokładam wszelkich starań aby przygotowany dla Was materiał był wartościową pamiątką, wysokiej jakości, dlatego też niestety ale trzeba na niego trochę poczekać:/ Mój czas realizacji to od 6 tygodni na początku sezonu kwiecień maj do 10 tygodni w szczycie sezonu sierpień wrzesień.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Fotoreportaż z dnia ślubu: - przygotowania i błogosławieństwo w domu Panny Młodej - ceremonia ślubna w kościele lub USC - uroczystość weselna -pamiątkowe zdjęcia rodzinne w trakcie wesela Sesja Ślubna w plenerze w inny dzień powszedni ok 40 starannie wyselekcjonowanych ujęć poddanych obróbce graficznej. Jako gotowy produkt otrzymują państwo 400-500 fotografii na nośniku cyfrowym plus ok 30 wydruków w formacie 13X18 w eleganckim drewnianym wygrawerowanym pudełku. Wykonuję również prezentacje na podkładzie muzycznym z wybranych ujęć.

Jaki jest Twój styl?

Wykonuje fotografie w wielu dziedzinach od paru dobrych lat. Jestem nie tylko fotografem Ślubnym ale i studyjnym, rodzinnym, noworodkowym, branżowym, nie poddaje się chwilowym modom, skłamałabym, gdybym powiedziała, że kocham bohoo czy styl glamour. Staram się być różnorodna i dopasowywać się do swoich klientów. Myślę, że mianem "mojego stylu" mogę określić realność przedstawianych sytuacji. Nie kreuje Waszych wspomnień , nie nakładam modnych filtrów. Przedstawiam wydarzenia takimi jakimi są. Nie raz byłam świadkiem uroczystości, która wyglądała na zdjęciach inaczej niż w rzeczywistości, a w swojej pracy staram się od tego typu wzbraniać. Krótko mówiąc: danego dnia mój styl jest taki jak Wasz.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Wstępują na Nową Drogę Życia ;)

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Jestem lokalną patriotką! Kocham Kaszuby, lubię luz, dobrą zabawę i pyszne swojskie jedzonko. Lubię normalnych tzw. "swoich" ludzi w swojej pracy nie szukam sławy i czołówek w rankingach. Dla mnie wymarzone śluby to takie na których czuje się jak u siebie, nie chodzi tu o piękne pałace, orkiestry smyczkowe i puree z batatów ( choć wszystkie te rzeczy bardzo lubię ;)) ale o miłą atmosferę.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Tak. Chyba każdy ma taką Parę. Zdarzyło mi się kiedyś jechać do dość odległej jak dla mnie miejscowości. Wesele miało się odbyć na sali wiejskiej nie wiadomo gdzie. Z parą młodą dzieliło mnie kilka dobrych lat życia. Była już jesień więc bardzo szybko robiło się ciemno co psuło szyki jeśli chodzi o zdjęcia na zewnątrz, które bardzo lubię. Jechałam pełna obaw. Okazało się być cudownie. Niezwykli, rodzinni, ciepli ludzie. Niezwykle świadomi i świetnie przygotowani młodzi oraz rodzice. Przemiły ksiądz, który znał rodzinę i wygłosił pełne ciepłych słów kazanie, klimatyczny kościółek, niesamowicie stylowo ustrojona sala, super DJ, smaczne jedzenie przyrządzone przez lokalne kucharki, świetna obsługa wszystko dopięte na ostatni guziczek.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Cenię sobie w Parach gdy stawiają przede mną jasno wszelkie sprawy. Czego oczekują, co lubią ale przede wszystkim informują o obawach. Zawsze na spotkaniu przed ślubem wypytuje o różne rzeczy. Nie robię tego z niepochamowanej ciekawości, lecz po to by nikt z Nas nie poczuł się niekomfortowo. Jeśli macie jakieś kompleksy, czujecie się niepewni przed aparatem, nie lubicie jak ktoś się do Was w jakiś sposób zwraca, macie jakieś niesnaski w rodzinie. Mówcie. Jestem dla Was i nie chcę, żeby coś było miedzy nami nie dograne, bo w jednym z ważniejszych dni w Waszym żuciu staję się Waszym cieniem. Zależy mi więc na dobrej współpracy i wspólnym zaufaniu.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Zdarzyło mi się wyrwać Parę Młodą na bardzo spontaniczny plener o zachodzie słońca w dniu Ślubu. Bardzo się śpieszyliśmy bo wiadomo słońce ucieka, goście na sali czekają, na kolejne atrakcje. Zaciągnęłam młodych w pole kukurydzy. Kucam w pośpiechu iii... guzik mi ze spodni wystrzelił... tak zauważyli... nie nie miałam spodni na przebranie... na szczęście wystarczająco długą koszulę

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Nie co tydzień bierze się ślub, więc macie prawo zwłaszcza podczas stresu, różnych rzeczy nie wiedzieć lub zwyczajnie zapomnieć. Naj częściej zadawane przez Was pytania to np. po której stronie idzie Pan Młody albo jak przypiąć butonierkę. Serio. A, że ja na ślubach bywam częściej niż Wy, to służę pomocą ;)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Wydaje mi się, że nie wszyscy rozumieją jak bardzo skomplikowany jest zawód ślubnego fotografa. Czasem pytają ze zdumieniem, co tyle kosztuje w "pstrykaniu zdjęć" przez kilka godzin. Otóż to kilka godzin "pstrykania" to tak naprawdę kilkanaście godzin intensywnej fizycznej, umysłowej i kreatywnej pracy na wysokim poziomie. Jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej, pracy jaką trzeba przy zleceniu wykonać. Fotograf (czyt, ja nie mogę się wypowiadać za innych) spędzam średnio dwa razy tyle godzin, na obróbce i przygotowaniu materiału, co nad samym reportażem. Dochodzi czas na pozyskiwanie zleceń kontakt z parami, marketing. Już brzmi dużo poważniej, a jeszcze nawet nie wspomniałam o kosztach ;)

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że musimy do siebie pasować, właśnie po to odpowiadam na te pytania. Abyście mieli chociaż początkowy pogląd na to jaka jestem. Tu chyba nie chodzi o portfolio, ani o cenę ani o odległość. Chyba najważniejsze jest by czuć się ze sobą pewnie i swobodnie. Czuć to samo flow. Może wydarzyć się np. taka sytuacja (chociaż oczywiście nikomu nie życzę) że skusicie się na kogoś z powodu wcześniejszych cudownych zdjęć ale okaże się że Wy nie czujecie stylu w jaki upozuje Was dany fotograf, albo skusicie się na mega okazję i okaże się, że zdjęcia są niezadawalające albo co chyba najgorsze nie dojedzie bo wędruje do Was przez pół Polski i mu auto w połowie drogi nawali. (właśnie przedstawiłam Wam wszystkie moje największe obawy i zasiałam ziarno niepewności) Podsumowując najważniejsze jest wiedzieć czego się oczekuje, jakie ma się możliwości i poznać się wcześniej niż na przygotowaniach.

Kontakt

Fotografia Ślubna Karolina Murglin

facebook website

83-400 Kościerzyna

53 km od Gdańska

41 km od Starogardu Gdańskiego

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: