Sylwia Rakowska fotografia

Sylwia Rakowska

Sylwia Rakowska fotografia

Pokaż telefon

Miło mi, że tu zaglądasz, mam na imię Sylwia i zajmuję się fotografią. Priorytetem w mojej pracy jest uchwycenie prawdziwych, naturalnych scen. Bez lamp błyskowych, blend i pozowania. Najważniejsze są emocje i naturalne światło. Moją ulubiona formą wypowiedzi jest reportaż i tak właśnie traktuję każde spotkanie, zarówno podczas Waszej Ceremonii Ślubnej, jak i na spacerze, czy w Waszym domu. Chcę uchwycić przeżycia, a nie inscenizowane przeze mnie kadry, dlatego podczas sesji staram się aby atmosfera
była swobodna i miła. Utrwalam prawdziwe relacje, szczęście i wzruszenie które bez wątpienia towarzyszą każdemu podczas najważniejszych chwil w życiu.

Posiadam odpowiednie zezwolenie do pracy w kościołach podczas wszystkiego rodzaju ceremonii.

Będzie mi miło, jeśli skontaktujesz się ze mną - do zobaczenia!

SPRZĘT

Canon

Sony

Oferta

Pakiet: Reportaż + Plener

3700 zł - 4200 zł

Do reportażu dołączam piękną fotoksiażkę ze zdjęciami

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

4400 zł - 4900 zł

Do reportażu dołączam piękną fotoksiażkę ze zdjęciami

Plener ślubny

700 zł - 1400 zł

Reportaż ślubny

3000 zł - 3500 zł

Do reportażu dołączam piękną fotoksiażkę ze zdjęciami

Sesja narzeczeńska

700 zł - 1400 zł

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Towarzyszyć ludziom w ich najszczęśliwszych i najbardziej wzruszających momentach, odkrywać z Wami piękne miejsca podczas ślubów, wesel i sesji. W przypadku tych ostatnich to czasem ja odkrywam przed Wami moje miejsca :)

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Od wielu lat chciałam zająć się fotografią ślubną, kiedy dostałam od koleżanki propozycję wykonania dla niej reportażu ślubnego nie zastanawiałam się długo. Fotografią zajmowałam się już wcześniej więc byłam zadowolona z moich pierwszych zdjęć ślubnych

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od 4 lat.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na dwóch systemach Canon i Sony, najczęściej korzystam z obiektywów stałoogniskowych.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Najbardziej lubię mini sesję, jest to szczególny moment dla fotografa, bo często dopiero wtedy możecie po raz pierwszy pobyć (prawie) sami. Wystarczy oddalić się na parę metrów i czujecie się bardzo swobodnie, rozmawiacie, śmiejecie się, a efektem są piękne naturalne kadry.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Od 14 do 60 dni

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

W mojej podstawowej ofercie mam reportaż, zwykle trwa on 11-12 godzin. Efektem mojej pracy jest min. 350 zdjęć poddanej autorskiej obróbce. Do każdego reportażu dodaję piękny album ze zdjęciami. Dodatkowo zachęcam Was do umówienia się ze mną na sesję ślubną. Zdarza się, że pary które są już po ślubie zgłaszały się do mnie tylko na sesję - bo tak im się spodobały moje zdjęcia plenerowe.

Jaki jest Twój styl?

Staram się aby zdjęci były naturalne i klasyczne, oddawały charakter danego miejsca, chwili. Nie zmieniam sztucznie ich koloru czy jasności, jeśli fotografuje w ciemnym kościele zdjęcia będą mieć w sobie trochę mrocznego charakteru, a jeśli mamy letni i słoneczny zachód słońca będą bardzo ciepłe i świetliste - to jest właśnie definicja naturalności.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Moi klienci często są podobni do mnie i moich znajomych. Widocznie moje zdjęcia przyciągają takie pary. Oznacza to, że oddają one mój charakter i cieszy mnie to. Często zdarza się, że ktoś opisuje moje zdjęcia w sposób jaki osoby mi bliskie mówią o mnie.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Mam takie szczęście, że co roku fotografuję piękne śluby. Czasem w górskiej kapliczce w lesie, czasem w pięknym ogrodzie przy dworku, a czasem w skromnym malutkim kościele z czerwonej cegły. Wszystkie te miejsca łączą cechy które lubię - naturę, klasykę, i prostotę. To właśnie są miejsca w których chciałabym znaleźć się w przyszłych sezonach.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Robię zdjęcia podczas najważniejszych w życiu poszczególnych par. Są to dni przepełnione emocjami zarówno ich jak i całych rodzin. Podczas każdego reportażu zapamiętuje różne mniejsze i większe momenty. Najbardziej lubię przypominać sobie je podczas obróbki zdjęć, często mam je zarejestrowane klatka po klatce na fotografiach i przeglądam z uśmiechem (a czasem nawet śmiechem) na twarzy.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Jestem osobą empatyczną i potrafię szybko wyczuć nastroje i emocje, dzięki temu dobrze dogaduję się z osobami o różnorodnych charakterach. Przydaje się to zarówno w rozmowach z samymi parami, jak i podczas wesela gdzie spotykam w jeden wieczór kilkadziesiąt nieznanych mi wcześniej osób.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Opowiem Wam kiedy spotkamy się na naszej sesji, jest bardzo wiele takich historii :)

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Są to bardzo różne pytania, niektóre bardzo techniczne np o zaliczkę, formę zapłaty, podpisania umowy, inne bardzo ogólne o to jak wygląda cała nasza współpraca podczas reportażu (opowiadam co następuje po kolei od przygotowań do oczepin). Pary Młode nie są świadome jak będzie wyglądać przebieg całego dnia z ich perspektywy, a fotograf jest osobą która im towarzyszy od początku do końca więc może co nieco na ten temat opowiedzieć. Są też te bardzo miłe dla mnie pytania, np co robię, że moje zdjęcia są takie piękne, naturalne, że ludzie nie wyglądają jakby pozowali, gdzie znajduję te magiczne miejsca na sesję, itd... ;)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Chciałabym, żeby klienci wiedzieli, że praca fotografa to nie tylko zrobienie zdjęć podczas reportażu ale też wiele godzin spędzonych na ich obróbce.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Najważniejsze to aby kierować się własną intuicją i rozsądkiem, a nie modą czy dobrymi radami wszystkich dookoła. Jeśli my dobrze się z kimś dogadujemy i podoba nam się jego praca (zdjęcia, kwiaty, torty, muzyka) zwiększamy prawdopodobieństwo, że nasza współpraca będzie owocna. Pamiętajcie, że to Wy jako Młoda Para macie być zadowoleni z efektów.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych i moją pasją jest malarstwo, dzięki temu potrafię uchwycić w zdjęciach nie tylko Wasze emocje, ale też naturalne kolory i trafione kompozycje. Pamiętajcie, że zrobienie zdjęć to dopiero pierwszy etap pracy, drugim jest wielogodzinna obróbka w programach graficznych i to wtedy dzieje się cała magia która nadaje zdjęciom ostateczny charakter.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Jeśli jakiejś parze spodobają się moje zdjęcia to po prostu mnie wybierze, nie będę musiała ich przekonywać :)

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Moja oferta jest bardzo prosto skonstruowana, nie mam kilku pakietów, każda usługa jest wyszczególniona osobno (reportaż, sesja, album) dzięki temu wszystko jest jasne i zrozumiałe. Para może sama wybrać co konkretnie ją interesuje.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Stumblin' In - Chris Norman i Suzi Quatro

Wolne terminy

Kontakt

Sylwia Rakowska fotografia

facebook website instagram

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: