Oryginalne pomysły na weselne atrakcje – co jest hot w 2021?
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Atrakcje na wesele / Niebanalne atrakcje na wesele 2021
Atrakcje na wesele

Niebanalne atrakcje na wesele 2021

3 stycznia 2021 — Paulina Kołaczek
niebanalne atrakcje na wesele - zdjęcie 9

Dobre jedzenie i muzyka, a przede wszystkim szczęście dwojga zakochanych to oczywiście podstawowe składniki udanego wesela. Trwającą nieraz po wiele godzin zabawę warto jednak wzbogacić też o elementy, dzięki którym lepiej zapadnie ona w pamięć przybyłym. Atrakcje weselne takie jak fotobudka czy czekoladowa fontanna to w tej chwili już pewien standard. Z pewnością będą miłym akcentem, ale by zrobić na gościach naprawdę duże wrażenie, trzeba obecnie wyróżnić się czymś bardziej nietypowym. Zobacz, które pomysły są i będą hitem 2021!

WYBIERZ ATRAKCJE NA SWOJE WESELE

Niebanalne atrakcje na wesele 2021

Intrygującą zapowiedzią tego, co czeka weselników w dalszej części dnia, może stać się już oryginalna oprawa wyjścia Młodej Pary z kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Zamiast tradycyjnego ryżu, monet czy płatków kwiatów warto przygotować np. kilka tub z konfetti na sprężone powietrze, które uruchomione zostaną w tym samym momencie.

niebanalne atrakcje weselne - zdjęcie 1

Ciekawym pomysłem może być też wręczenie zgromadzonym różnokolorowych balonów z helem, które wypuszczone z rąk na umówiony sygnał wzbiją się wysoko w niebo. Po zmroku zastąpić je można nawet jeszcze bardziej efektownymi lampionami, a gdyby z różnych względów nie wchodziło to w grę (na niektórych terenach nie uzyskamy na to np. pozwolenia w związku z ryzykiem pożaru), goście mogą chociażby utworzyć nad nowożeńcami szpaler ze wzniesionych zimnych ogni.

Do najpiękniejszych i zarazem niezwykle romantycznych atrakcji ślubnych należy także wypuszczenie przez Parę Młodą w niebo gołębi. Niesamowitą, nieco ekstrawagancką i niestety też dość kosztowną alternatywą dla tego pomysłu jest natomiast wypuszczenie na tej samej zasadzie setek, a nawet tysięcy kolorowych… motyli. Jeśli wolimy raczej nie angażować zwierząt (oraz po prostu zaoszczędzić), zdecydujmy się np. na zastąpienie motyli równie licznymi i kolorowymi bańkami z agregatu.

Zobacz też: Atrakcje ślubne przed kościołem

niebanalne atrakcje weselne - zdjęcie 2

WYBIERZ ATRAKCJE NA SWOJE WESELE

Weselne widowiska

Bańki albo np. wytwornica dymu stworzą też piękne (i fotogeniczne!) tło w chwilach takich jak krojenie tortu, podziękowania dla rodziców czy pierwszy taniec. On sam zresztą dzięki temu – a także dzięki oryginalnej, zabawnej choreografii i użyciu rekwizytów – może stać się niezapomnianą atrakcją na weselu. O ile jednak pierwszego tańca spodziewają się wszyscy, o tyle jeszcze jeden, zupełnie inny układ taneczny w wykonaniu Pary Młodej (ale też np. niektórych gości) z pewnością będzie dość sporym zaskoczeniem.

Zobacz też: Kiedy podaje się tort na weselu?

Możemy również zafundować naszym gościom widowisko w postaci pokazu tańca w wykonaniu zawodowców, którzy często też są w stanie poprowadzić krótkie warsztaty dla zgromadzonych. Jeśli szukamy bardziej nietypowych atrakcji weselnych, zdecydowanie powinniśmy rozważyć urozmaicenie takiego pokazu elementami pirotechnicznymi (tzw. fireshow). Oprócz żywego ognia profesjonaliści wykorzystać w nim mogą np. lasery, neony czy lampy UV, a także dosyć świeży pomysł, jakim są nowoczesne diody LED pozostawiające w powietrzu w czasie tańca grafiki czy napisy (np. serca lub podziękowania).

niebanalne atrakcje weselne - zdjęcie 3

Miłym gestem w stronę tych, którzy nie czują się najlepiej w tanecznych czy w ogóle weselnych klimatach, będzie z kolei zorganizowanie pokazu iluzjonistycznego, akrobatycznego (np. na wiszących wysoko szarfach lub wirującym kole – tzw. aerial), puszczania baniek ogromnych rozmiarów, efektownego robienia drinków (flair) czy pokazu fajerwerków w rytm wybranego przez nowożeńców utworu. Zamiast klasycznych slajdów ze zdjęciami państwa młodych warto postawić na „spektakl malowany piaskiem”, podczas którego przedstawiona zostanie np. historia ich znajomości. Na fali rosnącego w Polsce zainteresowania stand-upem rozważyć można też zaangażowanie zawodowego komika, który często oprócz zaprezentowania kilkudziesięciominutowego show angażującego gości potrafi też pełnić obowiązki wodzireja na weselu czy nawet tylko poprowadzić oryginalne zabawy na oczepiny.

niebanalne atrakcje weselne - zdjęcie 4

Strefy tematyczne

Nieco mniej spektakularne, ale wcale nie mniej urzekające atrakcje weselne to specjalnie wyznaczone miejsca, do których goście udają się indywidualnie, w praktycznie dowolnym momencie imprezy. Mogą w nich „dyżurować” np. wróżka przepowiadająca przyszłość z kart tarota, karykaturzysta jako niezwykle oryginalna karykatura dla klasycznej fotobudki, barman, który przygotuje na życzenie najwymyślniejsze drinki, albo barista serwujący przepyszną i w dodatku świetnie wyglądającą kawę.

niebanalne atrakcje weselne - zdjęcie 5

Powodzeniem cieszyć się też mogą samoobsługowe bufety tematyczne. Dotychczas zaopatrzyć się w nich można było głównie w tzw. swojskie jadło, czyli np. chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Teraz, w nowej odsłonie, taki bufet może przybrać charakter stricte wegetariański albo zawierać choćby sushi czy inne potrawy typowe dla konkretnego regionu kulinarnego. Przebojem ostatnich lat są także słodkie stoły, czyli kąciki z bajkowo wyglądającymi słodyczami: żelkami, landrynkami, makaronikami, wspomnianą na wstępie czekoladową fontanną i wieloma innymi łakociami, które skuszą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tych ostatnich zainteresować może z kolei fontanna alkoholowa. Inne tego typu gadżety to np. maszyna do popcornu albo waty cukrowej.

niebanalne atracje weselne - zdjęcie 6

Zobacz też: Foodtruck na weselu

Jeśli przyjęcie weselne odbywa się na świeżym powietrzu, koniecznie stwórzmy też przybyłym możliwość zagrania w rozmaite gry plenerowe, takie jak choćby gigantyczna jenga albo strzelanie z łuku. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tego typu zabaw weselnych w charakterze nieoczywistej księgi gości: życzenia mogą oni wypisywać na przyczepionych do strzał karteczkach albo bezpośrednio na drewnianych klockach, które dzięki temu przeobrażą się w wyjątkową pamiątkę.

niebanalne atrakcje na wesele - zdjęcie 7

WYBIERZ ATRAKCJE NA SWOJE WESELE

Paulina Kołaczek
Napisane przez

Paulina Kołaczek

p.kolaczek@wedding.pl

W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.