28 czerwca 2019

Najpiękniejsze sale weselne w stylu boho w Polsce


sale weselne w stylu boho w Polsce

Inspiruje Was styl boho? Zorganizujcie w tym klimacie swoje wesele! To obecnie jeden z najpopularniejszych motywów przewodnich w Polsce, więc o idealne miejsce nietrudno. Jeżeli wciąż szukacie swojej wymarzonej lokalizacji, spieszymy z pomocą – oto najpiękniejsze sale weselne w stylu boho w Polsce!

Styl boho – czym się charakteryzuje

Boho to eklektyczny styl wywodzący się z artystycznego środowiska bohemy (tłum.: cyganerii)  łączący wpływy hippisowskie, surferskie, cygańskie ale również etniczne. Stylistkę tę charakteryzuje nonszalanckie podejście do mody i stylu życia, naturalność i pełna swoboda w wyrażaniu siebie. W modzie przyjęła się ona jako domena festiwalów muzycznych i ludzi żyjących blisko natury.

Najpierw popularny w naszych szafach, styl boho stał się również pożądanym motywem ślubów i wesel. Pary Młode coraz częściej stawiają na niezobowiązującą atmosferę i bliskość natury, dlatego obok słynnego w Polsce rustykalnego klimatu – boho to stylistyczny strzał w dziesiątkę. Od tego pierwszego różni się eklektyzmem i inspiracjami zaczerpniętymi z całego świata.

sale weselne w stylu boho

Wesele w stylu boho, czyli naturalność i artystyczny eklektyzm

Szukając pomysłów na motyw przewodni boho, kierujcie się swobodną nonszalancją i zwracajcie uwagę na takie elementy, jak zwiewne, naturalne materiały, frędzle i pióra, koronki i ażury, drewno, żywe kwiaty i florystyczne printy, trawy i liście czy makramy i łapacze snów. Mile widziane są surowe detale i rzeczy ręcznie robione. Ma być lekko, romantycznie i niezobowiązująco!

Jeżeli szukacie więcej inspiracji na Waszą uroczystość, przeczytajcie nasz artykuł o weselu w stylu boho, a dla Panien Młodych mamy specjalny przegląd sukni ślubnych w stylu boho.

Sale weselne w stylu boho

Szukając sal weselnych w stylu boho, pamiętajcie, że nie muszą być one perfekcyjnie wpisujące się w ten klimat. Popatrzcie na dotychczasowe realizacje ślubów i wesel w interesującym Was miejscu – może się okazać, że minimalistyczna restauracja w nowoczesnym stylu lub industrialny hotel po odpowiedniej aranżacji zamienią się w doskonałą boho idyllę. W końcu eklektyzm to drugie imię tego stylu!

W duszy gra Wam boho i właśnie takie wesele jest spełnieniem Waszych marzeń? Wypełnicie naszą krótką ankietę, aby propozycje lokali w swojej okolicy dostać na maila, a poniżej odkryjcie polskie sale weselne w stylu boho, które zdaniem Redakcji Wedding.pl z miejsca skradną Wasze serca!

sale weselne w stylu boho - Ogród Babette

Ogród Babette, Warszawa / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - ArtBistro Stalowa 52

ArtBistro Stalowa 52, Warszawa / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Wrzosowy Zakątek

Wrzosowy Zakątek, Łomianki / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Zamek Joannitów

Zamek Joannitów, Łagów / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Herbarium Hotel&SPA

Herbarium Hotel&SPA, Gąsawa / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Pensjonat pod Dębem

Pensjonat pod Dębem, Wójtowice / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Rusiborek

Dom Restauracyjny Rusiborek, Września / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Rezydencja Leśna Chata

Rezydencja Leśna Chata, Jastrowie / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Port Czerniakowski

Fest Port Czerniakowski, Warszawa / Wedding.pl

sale weselne w stylu boho - Hotel Jakubus

Hotel Jakubus, Jakubowice / Wedding.pl

Ewelina Dac
Ewelina Dac
Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 7 lat, a z branżą ślubną związana jest ponad 2 lata. Prywatnie entuzjastka slow life.