• Usługodawcy
  • Zlecenia ślubne
  • Suknie ślubne
  • Organizer

    Wirtualny Organizer Ślubny

    Całkowicie bezpłatny i zawsze przy Tobie!

    Zarejestruj się
  • Blog Lovestory
Mariola Suder Fotografia

Mariola Suder

Mariola Suder Fotografia

Kuźnicy Kołłątajowskiej 27 s, Kraków

(1)
Pokaż telefon

Cześć, cieszę się, że do mnie trafiliście :)

Zdjęcia ślubne to chyba najciekawsza odmiana fotografii z jaką miałam do czynienia. Łączy w sobie wiele rodzajów fotografii: fotografię portretową, reportaż, detal, przyrodniczą, konceptualną i artystyczną. Fotografa musi cechować nie tylko wyczucie momentu, umiejętność przewidywania, obserwacji, znajomość wielu technik fotograficznych i edycyjnych ale i wrażliwość, która pozwoli dojrzeć subtelne spojrzenie, dotyk, wzruszenie czy śmiech. I takie zdjęcia są dla mnie najistotniejsze, chwile i spojrzenia, którym nie pozwalamy umknąć.

Podczas dnia ślubu skupiam się na reportażu, czyli fotografowaniu tych najistotniejszych momentów, natomiast przy sesjach plenerowych staram się wraz z Młodą Parą wykreować sytuacje radosne i pełne uczuć, a przy tym pozbawione sztuczności.

Zapraszam!

3000 zł - 4000 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

SPRZĘT

Nikon

Sony

Oferta

Sesja narzeczeńska

300 zł - 500 zł

Sesja przedślubna do 2 h

Reportaż ślubny

3300 zł - 3500 zł

Koszt reportażu z dnia ślubu to 3300 zł. 12 h reportaż z dnia ślubu od przygotowań do oczepin.

Pakiet: Reportaż + Plener

3500 zł - 3600 zł

12 godzinna sesja reportażowa od przygotowań do oczepin z plenerem w dniu ślubu lub w innym terminie

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

3900 zł - 3901 zł

12 godzinna sesja reportażowa od przygotowań do oczepin z plenerem w dniu ślubu lub w innym terminie, a także z sesją narzeczeńską w dowolnym terminie

Fotobudka

300 zł - 300 zł

Plener ślubny

600 zł - 800 zł

Opinie

5

1 opinia

Dodaj opinię

AS

Aneta S

Mega! Wybór fotografa na ten najważniejszy dzień w naszym życiu był ciężki, ale teraz wiemy, że Mariola to był strzał w dziesiątkę! ? Zdjęcia, które otrzymaliśmy zarówno z sesji narzeczeńskiej, jak i ze ślubu, wesela oraz późniejszej sesji przerosły nasze oczekiwania! Robią na nas (i nie tylko) wielkie wrażenie! Osobiście mogłabym je oglądać non stop. Mariola jest osobą energiczną, sympatyczną, z uśmiechem na twarzy i głową pełną pomysłów, przy której można czuć się swobodnie i nieskrępowanie (co uważam za ważne w tym dniu). Z całego serducha polecamy!

1 rok temu

Źródło: Facebook

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Emocje, uśmiechy, łzy, chichoty, nerwy. Prawdziwych żywych ludzi, pełnych pasji i miłości. Wszystkie delikatne gesty, spojrzenia, uściski. To emocje sprawiają, że czuję się częścią czegoś pięknego i prawdziwego i staram się to właśnie uchwycić w moich fotografiach.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Moja przygoda z branżą ślubną jest konsekwencją mojego zauroczenia fotografią. Na 18 urodziny dostałam pierwszą lustrzankę, która była moim największym skarbem. Potem aparaty się zmieniały, umiejętności pogłębiały i nowe tematy przyciągały. Gdy okazało się, że można połączyć pasję z pracą ani chwili się nie wahałam i w 2009 roku założyłam firmę, która miała zajmować się głównie fotografią ślubną.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od 2009 roku realizuję reportaże ślubne.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Nikon FX, body mam kilka, zwykle pracuje na dwóch pełnoklatkowych aparatach z jasnymi stałkami f 1.4, dwoma lampami i ok 5 innymi obiektywami, które lubię.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Lubię wyjście z kościoła i życzenia. Tyle tu prawdziwych emocji. Pary Młode słuchają swoich gości śmieją się i płaczą, ściskają, całują, poklepują, nie ma szansy na sztuczności i pozy. Uwielbiam również plenery, przez ich intymny charakter i kameralność, tu zwykle i ja mam spore pole do popisu, co bardzo mi odpowiada :D

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Reportaże z plenerami w dniu ślubu lub w tygodniu po ślubie zwykle oddaję do miesiąca czasu od terminu uroczystości.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Reportaż z dnia ślubu czyli przygotowania, ślub i wesele, a także plener. Nie posiadam mniejszych pakietów, bo nie czuję takiej potrzeby. Zdarza mi się fotografować sam ślub czy ślub i plener, ale to raczej w terminach poza sobotnich lub poza sezonem.

Jaki jest Twój styl?

O stylu ciężko mówić, zwłaszcza, że cały czas siebie dookreślamy i myślę poszerzamy, nie tylko ze względu na percepcję ale i na twórczość. Lubię romantyczne matowe zdjęcia, rozmyte tła, pastelowe barwy. Lubię też mocny kolor i kontrast. Zwykle szeroko omawiam temat obróbki zdjęciowej by dopasować charakter reportażu do charakteru Młodej Pary. Spotykam się z różnymi typami ludzi, od młodych szaleńczo zakochanych dzieciaków, aż po dojrzałe subtelne pary, a dla mnie istotne jest by zdjęcia oddawały jak najpełniej Wasze charaktery i uczucia, co również można podkreślić obróbką.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Zaangażowanie. Cieszę się, że przychodzą do mnie pary, które mają pojęcie o tym, co im się podoba. Potrafią z tłumu fotografów, wybrać stylistykę idealną dla siebie i docenić moje fotografie :)

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Wymarzony ślub to kochający się ludzie, cała reszta to dodatek :)

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Oczywiście, raz na jakiś czas uda mi się poznać ludzi, z którymi nadajemy na tych samych falach i chcemy utrzymywać dalszy kontakt na stopie koleżeńskiej. To oczywiście moje ulubione pary :)

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Konkretnymi, które wiedzą czego chcą, a także charyzmatycznymi. Chociaż zdarzają się wesela, że zachwyca mnie subtelność i delikatność Pary Młodej.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Oczywiście prezenty :) Dwa szczególnie utknęły mi w pamięci. Para Młoda, dwójka muzyków, skomponowała dla swoich rodziców w formie podziękowania przepiękny utwór i dla nich zagrali i zaśpiewali, niesamowite i przepiękne przeżycie. Drugi to życzenia urodzinowe od Pani Młodej dla męża.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

- Czy mam legitymacje z kurii? - Tak !!!

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Żeby mieć dobre zdjęcia, trzeba mieć dobrego fotografa, który potrafi nie tylko patrzeć ale i widzieć, bo zdjęcia to zwykle całe spektrum doświadczeń i przeżyć nie tylko osoby fotografowanej, ale i osoby fotografującej. Nieraz zdarzało mi się pracować z mniej doświadczonymi fotografami, który skupiali się na poprawnej ostrości czy kadrze zupełnie przegapiając niezwykła chwile, w których dzieje się magia uczuć, a poprawność fotograficzna gra drugie skrzypce.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że kierowanie się własnym gustem jest bardzo ważne. Jednakże warto również zwrócić uwagę na to by wybrać pewną firmę, która istnieje już jakiś czas na rynku i cieszy się dobrą opinią. To bardzo ważne ponieważ dnia ślubu nie da się powtórzyć i trzeba wybrać zaufanych ludzi :)

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Najmocniejsza moja strona to z pewnością moje zdjęcia. Każdy kto je przejrzy mam nadzieję zorientuje się, że fotografia to moja pasja a nie tylko sposób zarabiania na życie.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Ponieważ spodobały im się moje zdjęcia ślubne, obejrzały moje pełne reportaże na stronie www.mariolasuder.pl i czują, że właśnie o takiej pamiątce myślą :D

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Pięknymi matowymi i pastelowymi fotografiami, które są wynikiem, doświadczenia, pogłębiania wiedzy, polowania na ekspresję i emocje, ćwiczeń i autorskiego sposobu obróbki.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Oczywiście lubię plenery w nowych miejscach. W zeszłym roku miała przyjemność bliżej poznać się z zamkiem w Mosznej i Szczawnicą, co było bardzo fajnym wyzwaniem i zdjęcia te bardzo mnie cieszą.

Kontakt

Mariola Suder Fotografia

website facebook instagram

Kuźnicy Kołłątajowskiej 27 s 31-234 Kraków

64 km od Nowego Targu

71 km od Katowic

Polecani przez tego fotografa ślubnego

DJ MIKO TEAM wesela międzynarodowe
DJ MIKO TEAM wesela międzynarodowe Kraków
(1)
Dwór w Tomaszowicach
Dwór w Tomaszowicach Tomaszowice
(4)
Hotel Mercure Dosłońce SPA
Hotel Mercure Dosłońce SPA Racławice
(3)

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: