• Usługodawcy
 • Zlecenia ślubne
 • Suknie ślubne
 • Organizer

  Wirtualny Organizer Ślubny

  Całkowicie bezpłatny i zawsze przy Tobie!

  Zarejestruj się
 • Blog
 • Produkty
 • Inspiracje
Bierzemy Ślub
Bierzemy Ślub Kęty
(1)
Zobacz profil
Studio PUKU
Studio PUKU Kępno
(15)
Zobacz profil
studio PIORUN
studio PIORUN Słupno
(19)
Zobacz profil
LOVE&LIGHT Martyna Kuhn / Fotografia
LOVE&LIGHT Martyna Kuhn / Fotografia Kraków
(8)
Zobacz profil
FOTO MARIA ŚLIWA

Maria Śliwa

FOTO MARIA ŚLIWA

(4)

Choć jestem młoda duchem i nieustannie pełna pozytywnej energii to fotografią zajmuję się już od 30 lat! Jestem członkiem Zw. Pol. Artystów Fotografików, rzemieślnikiem i nauczycielem zawodu w średnich szkołach fotograficznych. Gdy Para Młoda obdarza mnie zaufaniem i utrwalam niezwykłe, niepowtarzalne chwile i emocje jestem osobą odpowiedzialną, zaangażowaną a nade wszystko życzliwą i wspierającą, która z radością stara się dać z siebie wszystko co najlepsze! :)

1900 zł - 3500 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

SPRZĘT

Nikon

Oferta

Pakiet: Reportaż + Plener

1900 zł - 2900 zł

OFERTA W CENIE 1900 zł:
- reportaż od przygotowań do oczepin
- sesja plenerowa w dniu ślubu w okolicach lokalu (ok.45 min.)
lub sesja portretowa z rodziną
- materiał w postaci cyfrowej

OFERTA W CENIE 2900 zł:
- reportaż od przygotowań do oczepin
- sesja plenerowa w dniu ślubu w okolicach lokalu (ok.45 min.)
lub sesja portretowa z rodziną
- sesja plenerowa w innym dniu (kilka godzin)
- materiał w postaci cyfrowej

DO KAŻDEGO Z PAKIETÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA TRADYCYJNYCH ALBUMÓW lub FOTOKSIĄŻEK
- fotoksiążka 30x30cm, 28 stron 500 zł
- fotoksiążka 30x45 cm, 28 stron 700 zł
- tradycyjny album 50zdjęć, format 15x21 cm 250 zł

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

3500 zł - 3500 zł

OFERTA W CENIE 3500 zł:
- sesja narzeczeńska
- reportaż od przygotowań do oczepin
- sesja plenerowa w dniu ślubu w okolicach lokalu (ok.45 min.)
lub sesja portretowa z rodziną
- sesja plenerowa w innym dniu (kilka godzin)
- materiał w postaci cyfrowej
- prezentacja multimedialna do 100 zdjęć z podkładem muzycznym
- trzy odbitki formatu 30x45 cm na sztywnym podłożu

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA TRADYCYJNYCH ALBUMÓW lub FOTOKSIĄŻEK
- fotoksiążka 30x30cm, 28 stron 500 zł
- fotoksiążka 30x45 cm, 28 stron 700 zł
- tradycyjny album 50zdjęć, format 15x21 cm 250 zł

Plener ślubny

1500 zł - 1500 zł

Jeżeli para młoda zamawia wyłącznie plener (bez reportażu) to jest to 1500 zł za materiał w formie cyfrowej.
Oczywiście, jak w poprzednich pakietach jest możliwość przygotowania fotoksiążki (30x30cm - 500zł lub 30x45cm 700zł) lub tradycyjnego albumu. Możliwe są nawet najbardziej szalone lokalizacje na całym globie ;) należy wtedy doliczyć koszt transportu i noclegu :)

Reportaż ślubny

1500 zł - 1900 zł

OFERTA W CENIE 1500 zł:
-reportaż od przygotowań do początku przyjęcia z pierwszym tańcem
-materiał w postaci cyfrowej

OFERTA W CENIE 1900 zł:
- reportaż od przygotowań do oczepin
- sesja plenerowa w dniu ślubu w okolicach lokalu (ok.45 min.)
lub sesja portretowa z rodziną
- materiał w postaci cyfrowej

DO KAŻDEGO Z PAKIETÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA TRADYCYJNYCH ALBUMÓW lub FOTOKSIĄŻEK
- fotoksiążka 30x30cm, 28 stron 500 zł
- fotoksiążka 30x45 cm, 28 stron 700 zł
- tradycyjny album 50zdjęć, format 15x21 cm 250 zł

Sesja narzeczeńska

800 zł - 800 zł

OFERTA W CENIE 800 zł
Sesja ta jest świetną okazją do wzajemnego poznania się. Zachęcam do przebierania się, stylizowania, do odwiedzenia z aparatem "Waszych" miejsc i zwrócenia uwagi na zainteresowania, hobby itp. Staram się, by stworzyć zdjęcia zabawne i romantyczne, które mogą być wykorzystane przez was na bardzo wiele sposobów. Możecie wyświetlić je na Waszym weselu, oprawione w album lub w ramkę mogą stanowić prezent dla Rodziców, można wlepić je do księgi gości, stworzyć z nich zaproszenia czy etykiety na alkohol itp. itd ;)

Opinie

5

4 opinie

Dodaj opinię

Obsługa

Oferta

Jakość zdjęć

Ceny

Atmosfera

AC

Agnieszka C

Profesjonalizm w każdym calu! Piękne zdjecia - pamiątką na całe życie. Różnorodne ujęcia w przemiłej atmosferze i świetna zabawa w plenerze. Niepowtarzalne chwile uchwycone podczas reportażu ze ślubu i wesela zrobione z klasą (naturalnie i dyskretnie, nie przeszkadzając weselnikom). Fotografie utrwalone w fotoksiążce dosłownie powalają jakością, a oglądane przy kazdej okazji przywołują nam piękne wspomnienia. Wspaniała i ciepła osoba! Polecam każdemu z całego serca.

2 lata temu

RS

Rafał S

Profesjonalna obsługa i spełnione oczekiwania klienta. Z czystym sumieniem polecam!!

2 lata temu

SS

Sabina S

Pełna energii i pozytywnego nastawienia kobietka! Świetnie ujęła każdą z ważnych chwil naszego ślubu wesela a nawet trzaskania szkła. Stresujacy plener dla niedoświadczonej fotograficznie pary zmieniła w świetną przygodę :) Naprawde polecam, my już niedługo spotkamy się na kolejnej sesji ale już w 3.

2 lata temu

SW

Sabina W

Pełen profesjonalizm i wielka pasja do fotografii pani forograf dały nam niepowtarzalne zdjęcia z dnia ślubu jak również z sesji plenerowej. Cudowna sesja w "strażackiej" aranżacji jako, że mąż jest strażakiem. Piękne zdjęcia na starej piaskowni, nie spodziewaliśmy się, że w takim miejscu można zrobić taką sesję! Oprócz samych zdjęć dało nam to także dużo frajdy! Bardzo polecamy wszystkim, którzy chcą aby ich zdjęcia ślubne były wyjątkowe i przyciągały oryginalnością! :))

2 lata temu

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

To, że mogę swą pracą nieść radość, wywoływać uśmiech, przywoływać wspaniałe wspomnienia, być blisko szczęśliwych ludzi w emocjonujących chwilach i to, że moja praca nigdy nie jest nudna;)

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Jestem zawodowym fotografem od 30 lat i od początku, obok innych dziedzin fotografii takich jak m.in. reklama i moda czy fotografia artystyczna wykonuję też zdjęcia ślubne. Jestem rzemieślnikiem, artystą (członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików) i nauczycielem fotografii w średnich szkołach fotograficznych.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Nie wiem, kiedy te 30 lat minęło, przecież wciąż czuję się nastolatką!;) Uważam się za prekursora polskiej ślubnej fotografii plenerowej - gdy zaczynałam ją wykonywać, będąc młodą dziewczyną, nikt nic takiego nie robił, choć dziś trudno w to uwierzyć! Zaczęło się od fotografowania ślubów moich koleżanek i klientów z mej okolicy. Zabierałam pary młode na sesje na pola, łąki, lasy w okolicy ich sal weselnych. Miałam też zaprzyjaźnionych, życzliwych mi bardzo sąsiadów, którzy pozwalali chodzić mi z parami do ich stodół pełnych siana, udostępniali mi cielaczki, gęsi, kury! Bez jakichkolwiek działań reklamowych z mej strony miałam coraz więcej klientów! Były to czasy, gdy standardem było pójście w trakcie wesela do fotografa na sesję studyjną, gdzie tłem dla pary młodej była kotara a później tzn. tło scenkowe z namalowanym pejzażem lub zamkiem. Pamiętam do dziś moje zdziwienie, gdy zaczęto malować tła imitujące stodołę!;)

Na jakim sprzęcie pracujesz?

To człowiek robi zdjęcia, nawet najlepszy aparat na nic się zda, gdy będzie w rękach przypadkowej osoby. No, ale jeżeli ktoś chce wiedzieć to aktualnie pracuję na pełnoklatkowych lustrzankach firmy Nikon.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Mimo podobnego schematu, każdy ślub jest inny, każde wesele jest inne. Ja jestem bardzo ciekawa świata, ludzi, ich wzajemnych relacji, sposobu przeżywania i wyrażania emocji i dlatego z uwagą przyglądam się każdemu momentowi ceremonii w kościele i zabawie weselnej, wyłapuję ukradkowe spojrzenia, uśmiechy czy łzy wzruszenia i cieszę się każdą chwilą z kochającą się parą młodą i szczęśliwymi gośćmi!

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Nieraz, gdy wracam w środku nocy z wesela zaraz zgrywam karty i przeglądam zdjęcia. Chciałabym ten potężny materiał mieć zaraz obrobiony i wydany, bo wiem że wszyscy, ze mną na czele, już na te zdjęcia czekają a ja nie znoszę odwlekania. Lubię mieć wszystko załatwione na bieżąco. Jeżeli robimy plener w najbliższych dniach po weselu i mam wykonać jeszcze fotoksiążkę to w umowie daję sobie rezerwę czasową 1,5 -2 miesięcy. Jeżeli mam do obrobienia i wydania materiał tylko w formie cyfrowej to w praktyce bardzo często sprawa jest finalizowana do tygodnia.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

"Klient nasz Pan" a ja jestem do usług;) W praktyce moje pary na ogół proszą mnie o reportaż od przygotowań w domu Pani Młodej , poprzez ceremonię w kościele i reportaż z sali do oczepin a następnie, przeważnie do kilku dni po weselu jedziemy gdzieś na plener ślubny. Potem przygotowuję fotoksiążkę w formacie 30x45 cm lub 30x30 cm, często z pomniejszonymi dwoma dodatkowymi egzemplarzami do rodziców.

Jaki jest Twój styl?

Jestem zdecydowanie osobą pogodną i kontaktową i bardzo się cieszę, gdy udaje mi się wykonać zdjęcia, które wywołują uśmiech.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

U zdecydowanej większości moich par młodych widzę szczerą wiarę, że stworzą trwały, szczęśliwy związek, czego im wszystkim z całego serca życzę!

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Dla mnie wymarzony ślub to każdy ten, na którym widzę dobroć i szczerość uczuć. Najpiękniejsze dla mnie śluby to niekoniecznie te w najpiękniejszych miejscach mimo, że mam tzn. dużą wrażliwość wizualną ;)

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Oj, sporo jest takich par! :)

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Z pogodnymi i otwartymi :)

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Było masę zabawnych historii ale to przy innej okazji ;)

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Skąd Pani ma tyle energii? Bo uwielbiam to co robię! Jak Pani to robi, że wszystko widzi? Bo jestem dyskretnym ale uważnym obserwatorem i wiem, ze "diabeł tkwi w szczegółach";)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Nie muszą chyba nic wiedzieć, bo to ja mam się znać na swojej robocie :)

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Nie chcę się tu wymądrzać ale dobrze jest wybrać fotografa, który robi zdjęcia zawsze na stałym poziomie, jest solidny, słowny, zaangażowany, oddany zadaniu, jakiego się podejmuje i który oprócz profesjonalizmu jest fajnym człowiekiem.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Jestem obowiązkowa i pracowita, ale też mam fantazję i wiele pozytywnej energii! :)

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Bo te pary, które to zrobiły nie żałują :)

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Chyba pozornie się specjalnie nie wyróżnia ale na pewno pracuję ze 100 procentowym oddaniem i olbrzymim poczuciem odpowiedzialności za swoją pracę i nie tylko. Naprawdę zależy mi, by ten szczególny dzień był dla Pary Młodej i ich bliskich najpiękniejszym dniem. Bardzo kibicuję każdej mojej Parze!

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

To temat na dłuższą rozmowę. Może podczas sesji narzeczeńskiej lub spisywania umowy? :)

Kontakt

FOTO MARIA ŚLIWA

Gliwice

62 km od Bielsko-Białej

Polecani z kategorii fotograf ślubny

Bartłomiej Kopta Fotografia
Bartłomiej Kopta Fotografia Kraków
(16)
Zobacz profil
naokostudio
naokostudio Opole
(11)
Zobacz profil
Studio Filmowe BP Bogusław Porwoł
Studio Filmowe BP Bogusław Porwoł Rybnik
(8)
Zobacz profil
Ascetic Studio - fotografia ślubna
Ascetic Studio - fotografia ślubna Łódź
Zobacz profil

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: