24 sierpnia 2017

Dekoracja sali weselnej – 7 praktycznych porad


Dekoracja sali weselnej - stoły

Dekoracja sali weselnej niejednej Pannie Młodej spędza sen z powiek. Zazwyczaj ten obowiązek przerzucamy na dekoratorów, starając się nie wtrącać w ich plany. Nam pozostaje wybrać kolor lub motyw przewodni wesela i mieć nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Otóż nie! Każdy kto marzy o wyjątkowym ślubie powinien choć odrobinę zainteresować się wystrojem sali weselnej. Każdego usługodawcę powinno się skrupulatnie sprawdzić przed jego zatrudnieniem i przynajmniej raz spotkać się w celu omówienia szczegółów realizacji. Przed pierwszym spotkaniem warto skomponować tablicę inspiracji i przedstawić ją floryście. Doświadczona osoba, po zapoznaniu się z Waszym gustem i miejscem wesela, powinna doskonale wiedzieć co będzie najlepiej wyglądać w danej lokalizacji.

Jeśli jednak nie planujecie zatrudniać takiej osoby do całej realizacji, kochacie dekoracje DIY i marzycie o tym, aby scenografią zająć się sami, mamy dla Was parę wskazówek dotyczących dekoracji stołów na sali weselnej. Dowiecie się ze szczegółami jak idealnie rozplanować kompozycje na stołach, tak, aby Wasi goście mogli nie tylko cieszyć oko kwiatami, ale i sobą nawzajem.

Dekoracja sali weselnej – stoły

  • Jeśli decydujecie się na wysokie kompozycje kwiatowe ważne jest, aby nie były one na masywnych nośnikach. Najlepiej jeśli nóżka wazonu jest cienka lub przeźroczysta. Wysokość takiej dekoracji nie powinna przekroczyć 75 cm, ponieważ taka wysokość zapewni gościom możliwość swobodnej konwersacji podczas obiadu. U stóp takiego nośnika powinny znaleźć się drobne elementy – małe bukieciki lub świece. Goście wchodząc na salę doznają efektu „wow”, a zasiadając do stołu nadal będą mogli cieszyć oczy piękną dekoracją lub migotającymi świeczkami.

Zobacz również: Kwiaty na stół weselny

  • Nie przesadzajcie z ilością dekoracji na stole, goście muszą mieć gdzie postawić swoje talerze. Nie możemy sprawić, by ich swoboda ruchów była ograniczona przez morze elementów.
  • Jeśli mamy ozdobną zastawę lub kolorowe szkło, które samo w sobie jest bardzo dekoracyjne, wystarczy, że uzupełnimy całość delikatnymi białymi kwiatami lub subtelnymi świecami.
  • Punkty świetlne są bardzo pożądanym elementem dekoracyjnym stołu. Nadają niepowtarzalny nastrój, stanowią piękną ozdobę i nigdy nie jest ich zbyt wiele.

Zobacz również: Aranżacje świetlne ślubu i wesela

  • Przy okrągłych stołach weselnych możecie pokusić się o różnorodną dekorację. Na jednym stole postawcie dekoracje wysokie, na następnym niskie. Jeżeli średnica Waszych stołów wynosi 180 cm, to kompozycja może mieć około 45 cm szerokości.
  • Chcąc uzyskać niesamowity efekt, rozmiecie na stołach takie dekoracje, które przy wejściu gości do sali od razu zostaną przez nich zauważone. Nie chodzi tu o wielkość czy rozmach ozdób, lecz o ich wysokość. Kompozycje umieszczone na linii wzroku wchodzących osób zrobią na pewno furorę.
  • Nie zapominajcie o tym, że na początku wesela na stołach nie powinno stać nic oprócz ozdobnych podtalerzy (jeśli się na nie zdecydowaliśmy), menu i dekoracji. Pozbądźmy się napojów w plastikowych butelkach, które są zdecydowanie nieatrakcyjne i zaburzają kompozycje. Zamiast tego użyjmy szklanych karafek i dzbanków (najlepiej jak na początku stoi tylko woda, która nie ma koloru). Alkohol powinien być umieszczony w coolerach na stole, bądź obok, na nóżce.

Zobacz również: Dekoracje krzeseł weselnych

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna