06 września 2017

5 pomysłów na jesienne dekoracje weselne


Jesienne dekoracje weselne – inspiracje

Jesień potrafi być najpiękniejszą porą roku. Złotoczerwona, szeleszcząca liśćmi i strącająca kasztany zachwyca i inspiruje. Zachowująca w sobie jeszcze resztki lata, sucha i ciepła może okazać się wymarzoną porą na urządzenie ślubu i wesela, a jesienne dekoracje weselne zachwycą gości.

Jesienne dekoracje weselne – Jesienna Panna Młoda

Złota, czerwona, miedziana, żółta. Od kolorów jesienią potrafi się aż mienić w oczach. Wspaniałym pomysłem będzie wykorzystanie tych barw do przygotowania niezapomnianej uroczystości. Wszystko możemy dopasować do jesiennej pogody. Suknia ślubna, w ciepłych odcieniach, takich jak ecru czy beż, ze złotymi akcentami sprawi, że Panna Młoda będzie błyszczeć ciepłym i przyjaznym pięknem. Jako okrycie można wykorzystać puchate bolerko, futrzaną etolę czy kraciasty kocyk. Bukiet ślubny zrobiony z wrzosów i liści dopełni całości, reprezentując godnie tę wspaniałą porę roku. Utrzymane w tej estetyce dekoracje także zapewnią fantastyczny efekt.

Jesienne dekoracje weselne – Jesień na stołach

Do poczęstunku i menu dodajmy jesienne akcenty. Jabłka i gruszki, najbardziej jesienne owoce, roztaczają ogromne możliwości w sferze kulinarnej. Wypełnione nimi kosze możemy ustawić na stołach, wzmagając przytulna atmosferę. Fragmentami możemy przyozdobić ciasta. Ciekawym rozwiązaniem byłoby także stworzenie smakołyków z innych składników, które kształtem będą przypominać te wspaniałe owoce. Świetnym pomysłem będzie również naked cake, który można obłożyć jesiennymi owocami. Na stołach pięknie będą prezentować się pieńki lub drewniane plastry (zobaczcie jak wykorzystała je u siebie Lara Gessler).

Jesienne dekoracje weselne – Dynia zamiast karocy

Jeśli chcemy utrzymać wesele w jesiennej tonacji, porzućmy myśl o ostrej bieli i kryształowych żyrandolach. Do dekoracji miejsca imprezy użyjmy dyń. Duże i okazałe dynie, zgromadzone w jednym miejscu nie są często spotykanym widokiem i na pewno zapadną gościom w pamięć. Możemy także stworzyć kilka pyszności z dodatkiem tego warzywa.

Jesienne dekoracje weselne – Światła jesieni

Intensywne białe światło nie będzie współgrało z naszym motywem przewodnim. Spróbujmy zorganizować źródła ciepłego światła, żółtego, złotego albo pomarańczowego. Sprawdzą się tutaj na przykład kolorowe lampiony, które możemy porozwieszać tworząc piękny efekt. Oprócz tego niektóre ze zgromadzonych na weselu dyń także możemy wykorzystać jako część oświetlenia.

Zobacz także: Aranżacje świetlne ślubu i wesela

Jesienne dekoracje weselne – Jesień tkwi w szczegółach

Upewnijmy się, że na każdym stole, wszędzie w zasięgu wzroku widać coś co wiąże się z tematem przewodnim wesela. Nie musimy oczywiście ustawiać wszędzie dyń. Nie urządzamy Halloween. Jednak kłosy zbóż, liście i wrzosy powinny wypełniać całą salę, piękną, jesienną atmosferą. Możemy także jeszcze przed ślubem stworzyć jesienne akcenty – na przykład umieścić je na zaproszeniach. Jesienne śluby potrafią być naprawdę niezwykle piękne. Przyłóżcie się do przygotowań, skorzystajcie z inspiracji i urządźcie przyjęcie, którego nikt nie zapomni.

Zobacz także: Jesienne bukiety ślubne

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!