Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje weselne / 5 pomysłów na jesienne dekoracje weselne
Dekoracje weselne

5 pomysłów na jesienne dekoracje weselne

5 września 2019 —
dekoracje jesienne na wesele

Złota polska jesień… Potrafi być najpiękniejszą porą roku. Złotoczerwona, szeleszcząca liśćmi i strącająca kasztany zachwyca i inspiruje… Zachowująca w sobie jeszcze resztki lata, sucha i ciepła może okazać się wymarzoną porą na organizację ślubu i wesela, a iście jesienne dekoracje weselne będą tę uroczystość idealnie dopełniać.

Jesienne dekoracje weselne – Panna Młoda

Złota, czerwona, miedziana, żółta. Od kolorów jesienią potrafi się aż mienić w oczach. Wspaniałym pomysłem będzie wykorzystanie tych barw do przygotowania niezapomnianej uroczystości. Wszystko możemy dopasować do jesiennej pogody. Suknia ślubna w ciepłych odcieniach, takich jak ecru czy beż lub ze złotymi akcentami sprawi, że Panna Młoda będzie błyszczeć ciepłym i przyjaznym pięknem. Jako okrycie można wykorzystać puchate bolerko, futrzaną etolę czy kraciasty kocyk. Bukiet ślubny zrobiony z wrzosów i liści dopełni całości, reprezentując godnie tę wspaniałą porę roku. Utrzymane w tej estetyce dekoracje także zapewnią fantastyczny efekt. Warto również sprawdzić, z jakich kwiatów powinien się składać wrześniowy bukiet ślubny.

Jesienne dekoracje weselne – stoły weselne

Do poczęstunku i menu dodajmy jesienne akcenty. Jabłka i gruszki, najbardziej jesienne owoce, roztaczają ogromne możliwości w sferze kulinarnej, ale i dekoratorskiej. Wypełnione nimi kosze możemy ustawić na stołach, wzmagając przytulna atmosferę. Fragmentami możemy przyozdobić ciasta. Ciekawym rozwiązaniem byłoby także stworzenie smakołyków z innych składników, które kształtem będą przypominać te wspaniałe owoce. Świetnym pomysłem będzie również naked cake, który można obłożyć jesiennymi owocami. Na stołach pięknie będą prezentować się jarzębinypieńki lub drewniane plastry (zobaczcie jak wykorzystała je u siebie Lara Gessler). Drewno to również doskonały punkt wyjścia do ekologicznego wesela!

Ekspert radzi: Szukacie więcej pomysłów na jesienne dekoracje weselne? Wypełnijcie nasz formularz, aby zgłosili się do Was najlepsi specjaliści od dekoracji w Waszej okolicy!

Jesienne dekoracje weselne – dynia zamiast karocy

Jeśli chcemy utrzymać wesele w jesiennej tonacji, porzućmy myśl o śnieżnej bieli i kryształowych żyrandolach. Do dekoracji miejsca imprezy użyjmy iście jesiennych warzyw, czyli dyń. Duże i okazałe dynie, pomalowane sprayem na kolor złota czy beżu, zgromadzone w jednym miejscu nie są często spotykanym widokiem i na pewno zapadną gościom w pamięć. Możemy także stworzyć kilka pyszności z dodatkiem tego warzywa, np. zupę krem, ciasto, puree do obiadu czy sałatkę. Ciekawym pomysłem jest również serwowanie w nich dań lub przekąsek na szwedzkich stołach. Dynia może być również obecna w jesiennych dekoracjach kościoła.

Jesienne dekoracje weselne – światła jesieni

Intensywne białe światło nie będzie współgrało z jesiennym motywem przewodnim (o którym więcej w osobnym artykule). Spróbujmy zorganizować źródła ciepłego światła: żółtego, złotego albo pomarańczowego. Sprawdzą się tutaj na przykład kolorowe lampiony, które możemy porozwieszać tworząc naprawdę klimatyczny efekt. Oprócz tego, niektóre ze zgromadzonych na weselu dyń także możemy wykorzystać jako część oświetlenia.

Więcej inspiracji: Aranżacje świetlne ślubu i wesela

Jesień tkwi w szczegółach

Upewnijmy się, że na każdym stole, wszędzie w zasięgu wzroku, widać coś, co wiąże się z tematem jesiennym przewodnim wesela. Nie musimy oczywiście ustawiać wszędzie dyń, w końcu nie urządzamy Halloween. Jednak kłosy zbóż, jarzębina, liście i wrzosy powinny wypełniać całą salę piękną sezonową atmosferą. Możemy także jeszcze przed ślubem stworzyć jesienne akcenty, na przykład umieścić je na zaproszeniach. Jesienne śluby potrafią być niezwykle piękne… Przyłóżcie się do przygotowań, skorzystajcie z inspiracji i urządźcie przyjęcie, którego nikt nie zapomni!

Zobacz: Jesienne bukiety ślubne

 

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.