Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Zabiegi upiększające / Ginekologia estetyczna, czyli moda na perfekcyjną seksualność
Zabiegi upiększające

Ginekologia estetyczna, czyli moda na perfekcyjną seksualność

3 października 2019 — Ewelina Dac
ginekologia estetyczna

Nastały czasy, w których medycyna estetyczna wkroczyła w obszar, z pozoru wstydliwej, ginekologii estetycznej. Świadome swej seksualności Polki chcą dbać o tę sferę i nie krępują się korzystać z różnorodnych zabiegów oferowanych przez wyspecjalizowane kliniki. Zwłaszcza wtedy, kiedy na horyzoncie pojawiają się tak ważne wydarzenia w życiu, jak ślub.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

Wachlarz możliwości w obszarze ginekologii estetycznej jest coraz bogatszy: plastyka warg sromowych większych i mniejszych, plastyka pochwy, uwypuklanie lub powiększanie punktu G, korekcja defektów poporodowychodmładzanie okolic intymnych, odtwarzanie błony dziewiczej, zabiegi likwidujące nietrzymanie moczu, laserowe zabiegi podnoszące śluzówkę pochwy, poprawiające prawidłowe nawilżanie czy wreszcie laserowe obkurczanie pochwy. Popularność tych zabiegów spowodowana jest również odejściem od skalpela w stronę mniej inwazyjnych zabiegów. Jeszcze do niedawna satysfakcjonujące efekty mogła przynieść jedynie operacja, dziś coraz bardziej popularne są zabiegi nieinwazyjne jak np. te za pomocą lasera.

– Klientki korzystające z tych zabiegów szybko cieszą się z poprawy wyglądu i atrakcyjności narządów płciowych oraz polepszenie funkcji seksualnych. Efekty, choć niewidoczne, prawie natychmiast skutkują podniesieniem samooceny i poprawą komfortu psychicznego kobiet. Nie bez znaczenia jest również poprawa wizerunku kobiety w oczach jej partnera – mówi dr Adam Gumkowski z AGklinik, ekspert Wedding.pl. – Automatycznie usuwa to psychiczne bariery kobiet, dla których wygląd narządów płciowych jest krępujący. Po każdej stronie – partnerki i partnera – dochodzi do większej satysfakcji z życia seksualnego.

ginekologia estetyczna zabiegi

Ginekologia estetyczna dla kobiet, ale i dla mężczyzn

Najnowsze zabiegi są bezpieczne, nie grożą  powikłaniami, a pacjentki nie wymagają pozabiegowej hospitalizacji. Trudno się dziwić, że stale rośnie ich popularność. Korzystają z nich kobiety nieusatysfakcjonowane wyglądem swoich zewnętrznych narządów płciowych, kobiety po porodach, kobiety po menopauzie, a także kobiety niemogące osiągnąć satysfakcji z pożycia seksualnego. Warto dodać, że również mężczyźni odważyli się sięgnąć po zabiegi ginekologii estetycznej z ważnych dla siebie powodów. Bilans jest oczywisty – pełna satysfakcja seksualna, własna i partnera, a co za tym idzie dobre samopoczucie i trwałość związków.

Ginekologia estetyczna. Dla urody i zdrowia

Ale ginekologia estetyczna to nie tylko kwestie estetyczne, czy jakość życia. To również zdrowie i sfera całego życiowego komfortu. Znany powszechnie problem nietrzymania moczu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W Polsce miliony pacjentek cierpi na tę dolegliwość i nie jest ona wyłącznie znana tym starszym, czy po licznych porodach. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, a po pięćdziesiątce – do prawie 60%. Każdy, kto zetknął się z tym problemem, wie jak bardzo może utrudniać życie, prowadząc do ograniczenia aktywności zawodowej, zaburzeń emocjonalnych, unikania kontaktów z innymi i narastania poczucia izolacji. Lekceważenie tej dolegliwości prowadzi do prawie całkowitego zaniechania aktywności fizycznej oraz występowania różnych powikłań.

ginekologia estetyczna przed ślubem

Zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej

Na uwagę zasługuje również popularny zabieg rekonstrukcji błony dziewiczej, która w dzisiejszych czasach nadal może być dużą wartością. Choć z anatomicznego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia, czasami uwarunkowania społeczno-kulturowe, narzucają jej posiadanie. Chęć odtworzenia dziewictwa związana z daną kulturą, tradycją bądź religią, motywuje klientki ginekologii estetycznej do skorzystania z zabiegu hymenoplastyki (czyli odtworzenia błony dziewiczej), który może również sprawić miłą niespodziankę partnerowi podczas celebrowania nocy poślubnej. Jak mawia dr Adam Gumkowski z AGKlinik: wszystko jest dla ludzi, dlaczego by nie korzystać z możliwości jakie daje postęp medycyny?

fot. Shutterstock

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.