D & M Fersten

Dorota i Maciej Fersten

D & M Fersten

Sosnowa, Warszawa

Dorota i Maciej - małżeństwo fotografów.

Nazywamy siebie fotografami ludzi, bo to oni najczęściej stają przed naszym obiektywem; to oni otwierają się przed naszymi aparatami i dają nam możliwość utrwalenia emocji, nastroju, złapania cennej chwili.

Z aparatem pracujemy codziennie. Mamy własne studio, obsługujemy firmy, robimy sesje prywatne.

W sezonie ślubnym jednak cała nasza energia skupiona jest na ślubnych reportażach i spotkaniach z Młodymi w plenerze.

2850 zł - 4000 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

SPRZĘT

Sony

Oferta

Sesja narzeczeńska

400 zł - 400 zł

Sesja narzeczeńska - a co to takiego? ;)
Jest to przede wszystkim bardzo przyjemna forma spędzenia czasu wolnego! Szybkie, przyjemne spotkanie z fotografem w studio zdjęciowym lub w plenerze - sesja pary, która zaowocuje fajną pamiątką na stare lata.
Zdjęcia będą lekko zaaranżowane (bez ustawiania, ale z podpowiedziami, co robić, żeby dość nienaturalna dla Was czynność, stała się bardziej komfortowa) wykonane przez profesjonalny sprzęt, w dodatku będą robione w dniu, gdy nastawieni będzieci na robienie zdjęć (w przeciwieństwie do fot wykonanych przy okazji, trzęsącą się ręką z nijakim kadrowaniem)
Jest więc spora szansa na to, że materiał będzie na tyle przyzwoity, że zechcecie wrzócić go na swojego fb, a może nawet wykorzystacie go do swojej papeterii ślubnej, weselnych dekoracji, czy jako prezent na podziękowania ślubne dla Waszych rodziców.

Wartość dodana takiej sesji - możliwość oswojenia się z aparatem i sposób na poznanie się z fotografem (zazwyczaj na sesji jest jedno z nas), która co przełamuje pierwsze lody, więc podczas bardziej stresujących momentów w dniu ślubu będzie już traktowany jak swój człowiek ;)

Co od nas dostajecie?:
- 1-2 godzinną sesję w studio lub w wybranym przez Was miejscu w Warszawie lub bliskich okolicach
- 20 zdjęć wraz z odbitkami w formacie 15x23

Reportaż ślubny

2550 zł - 2550 zł

Bardzo namawiamy Was do tego, żeby zaprosić nas już na przygotowania. Chętnie podążamy za Wami z aparatami, gdy jesteście jeszcze "w rosole", bo to są bardzo naturalne zdjęcia z fajnymi emocjami. Są to dodatkowe kadry, które rozpoczynają Waszą historię.

Zazwyczaj przyjeżdżamy do Was na 2h przed wyjściem z domu.
Jeżeli przygotowujecie się oddzielnie, to my równolegle robimy reportaż w obu miejscach.

Po ceremonii w kościele lub USC, rozpoczynamy reportaż z przyjęcia weselnego.
Zostajemy z Wami 6h na weselu, najczęściej do końca tradycyjnych oczepin.

Co od nas otrzymujecie?

- pewność, że dwóch fotografów "ustrzeli" więcej ważnych dla Was momentów
- komfort, że podczas przygotowań, które często dzieją się równolegle, dostaniecie na wyłączność po jednym fotografie, który będzie Was uważnie śledził ;)
- 300 profesjonalnie przygotowanych zdjęć, które sami sobie wybieracie z puli wykonanych przez nas kadrów
- 150 odbitek wielkości 15×23 cm
- First Day Edit - dla chętnych (ale zazwyczaj niechętnych nie ma) krótka galeria (15-25 zdjęć) od przygotowań do pierwszego tańca, wstępnie przygotowana graficznie, umieszczona w sieci już w dniu Ślubu!
- dedykowaną stronę internetową wraz z galeriami dla gości
- dojazd do 100 km

Każde kolejne zdjęcie ponad pakiet to koszt 5 zł.

Plener ślubny

800 zł - 800 zł

Po co jeszcze raz zakłądać suknię, wiązać krawat czy muchę i wbijać nogi w zazwyczaj średnio wygodne buty?
Zastanawia się pewno wielu z Was.

Właściwie można by rzec, że sesja plenerowa to rodzaj fanaberii, trochę taki dziwny twór, stworzony nie wiadomo po co. Jest już po ślubie, a Młodzi znowu przebierają się w swoje ślubne ciuchy i w dodatku ganiają w nich po lasach, parkach, plażach bądź snują się po miejsckiej dżungli.
Naszym zdaniem jest to jednak rzecz warta przemyślenia z kilku względów:

- stanowi często fajną, spinającą klamrę do całości materiału z Waszych przygotowań, ślubu i wesela
- są to dodatkowe zdjęcia w stylistyce ślubnej, ale o zupełnie innym charakterze; w czasie ślubu i wesela nie ma najczęściej czasu i możliwości, żeby zrobić na spokojnie taki rodzaj zdjęć, bo tam wszystko się dzieje w swoim, zazwyczaj szybkim tempie
- taką sesję możemy zrobić w miejscu, które sami wybierzecie (względy estetyczne, sentymentalne) - jeśli zdecydujecie się zaszaleć, możemy nawet udać się nad morze, w góry czy za granicę.
- sesja plenerowa to dodatkowa okazja, aby ponownie spotkać swoich fotografów ;)

Dodatkowo dajemy Wam możliwość kupna takiej sesji w dowolnym momencie.
Zdecydowani mogą ją wpisać do umowy, niezdecydowani mogą poczekać, być może po ślubie nabiorą chęci na taką dodatkową przygodę z aparatem.

Co od nas otrzymujecie?
- od 3 – 5 godzin sesji w maksymalnie 2 miejscach w Warszawie lub okolicach (dla zwolenników większych dystansów, szczegóły do dogadania)
- luźne, aczkolwiek profesjonalne podejście do tematu - staramy się sztucznie Was nie ustawiać, ale uwagami i poradami trochę Wasze sylwetki modelować. Pracując w naszym studio mamy przed obiektywem zarówno doświadczone modelki, jak i kompletnie w tym temacie jednostki niedoświadczone - w przystępny, bezbolesny sposób z każdego zrobimy gwiazdę obiektywu ;)
- 40 wybranych przez Was zdjęć wraz z odbitkami 15×23 cm

Każde kolejne zdjęcie ponad pakiet to koszt 8 zł.

Fotobudka

300 zł - 300 zł

Jeśli wybierzecie tę opcję z naszej oferty, oprócz sprzętu do fotografii reportażowej, na Waszym ślubie zabierzemy nasz sprzętem do fotografii studyjnej i pudło różnych gadżetów.
Nasze mini studio to ciekawa alternatywa dla fotobudki. Zdjęcia robi fotograf, goście więc pozują do obiektywu aparatu, a nie do ekranu, czy pudła, które stoi przed nimi. Sytuacja może po prostu bardziej naturalna ;)
Zdjęcia mają też lepszą jakość dzięki studyjnemu oświetleniu.

Na życzenie możemy mieć też ze sobą drukarkę - doliczając koszt wydruku, każde rozpoczęte 50 odbitek to 75 zł.

Reszta zdjęć na 2,3 dni po weselu trafia na odzielną galerię dla gości.

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Wolność! Brzmi butnie, ale to prawda. Większość czasu pracy możemy regulować do swoich potrzeb i dla swojej rodziny co ma dla nas ogromne znaczenie. Będąc grafikami przeszliśmy płynnie na fotografię aby wyjść do ludzi i mieć kontakt z Wami :)

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Mało romantycznie. Biznesplan, realizacja planu rok po roku, setki sesji z modelkami w celu nauczenia się wszystkiego od zera. To było 10 lat temu... Dziś sami uczymy jak szybko obrabiać materiał w programach graficznych.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Aktualnie realizujemy nasz piąty sezon ślubny, czyli około 100 wykonanych ślubów za nami.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Najnowsze generacja aparatów Sony - A7III i A7RIII, do tego backupy. Niesamowity obrazek i możliwości oraz otwarcie na możliwość nagrywania wideo bardzo wysokiej jakości.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Spokojne, chilloutowe przygotowania z kawą w ręku, mnóstwo emocji, które się właśnie budują u Was. Niestety tak rzadko w polskich realiach...

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

W godzinach? Łączny czas poświęcony na jedną Parę Młodą to 60-65 godzin pracy. Spotkania, maile, sesje, sam ślub, obróbka, albumy etc. W terminach oddawania pracy? Około tygodnia na oddanie wglądówek do wyboru, ok 10-14 dni na przygotowanie zdjęć wybranych przez Parę Młodą.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Zawiera to co sobie wybierzesz, nie narzucamy pakietów wymyślonych w przypływie chwili tylko dajemy możliwość dobrania sobie poszczególnych usług.

Jaki jest Twój styl?

Naturalny, reporterski.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

To fantastyczni ludzie, wszyscy!

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

bez tradycji

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Śluby cywilne - coraz lepiej przygotowane, coraz lepiej przemyślane i bardzo inne od tradycyjnego modelu. często wszystko dzieje się w jednym miejscu, od przygotowań po wesele. Spokojnie, z luzem, bez nerwów, spóźniania się itd. Rewela. Fajne emocje.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Które same stworzyły swój dzień Ślubu, wymarzony, dopracowany. Jak są tam gościem z nie do końca swoimi pomysłami to jest zdecydowanie mniej śmiechu.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Sesja na dachu hotelu Intercontinental w czasie wesela, które miało miejse kilka pięter niżej. Nerwówka, bo opłacone było tylko 30 minut, mnóstwo chmur, deszcz, a w efekcie przepiękny zachód słońca, który trwał 4, może 6 minut. rewelacyjne zdjęcia, zrobione totalnie na wariata.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Już idziecie? No już, szybko minęło, co? ;)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Płacicie nam za obserwację, w dużej mierze. pamiętajcie o tym, jesteśmy z natury obserwatorami i widzimy znacznie więcej niż przypadkowe osoby. Pytajcie nas o wszystko czego nie wiecie, jest spora szansa, że zaobserwowaliśmy prawidłową odpowiedź ;)

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Zdjęcia, fotograf jako osoba, oferta na końcu. Zdjęcia - bo to jedyne co zostanie po całej tej "wielkiej" umowie z fotografem. Osoba, charakter fotografa - bo będzie towarzyszył naście godzin w najważniejszym dniu życia, tuż obok. Oferta - na końcu, bo wbrew pozorom ma najmniejsze znaczenie.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

To, że z nas to fachowiec od światła, wykształcony i doświadczony w pracy z kolorem, kompozycją i technikaliami komputerowymi, z drugiej strony żona, która ma znacznie bardziej romantyczną duszę, niesamowity zmysł obserwacji i pokłady empatii. Ja dbam o stronę techniczną każdej klatki, często na wszystkich aparatach, natomiast żona dba o stronę artystyczną, emocje na zdjęciach itp.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

2 fotografów, którzy uzupełniają się doświadczeniem i zdolnościami. Robimy mnóstwo zdjęć nierzadko 4-6 TYSIĘCY aby móc wybrać te z najfajniejszymi emocjami i czystą, pozytywną mimiką. Dajemy Tobie możliwość ostatecznego wyboru zdjęć.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Tym, że oferta jest modularna, nie ma z góry narzuconych pakietów. Samemu decydujesz jakie usługi chcesz. W dalszej kolejności też decydujesz ile zdjęć od nas chcesz w ogólnym rozrachunku.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Baby Driver za ujęcia w rytm, cały film jest rytmem piosenek. Whiplash za fenomenalne światło i grę aktorską. Bladerunner za obezwładniające światło i pracę kamery.

Wolne terminy

Kontakt

D & M Fersten

Sosnowa 05-077 Warszawa

151 km od Lublina

119 km od Łodzi

Poniedziałek

10:00-20:00

Wtorek

10:00-20:00

Środa

10:00-20:00

Czwartek

10:00-20:00

Piątek

10:00-20:00

Sobota

10:00-20:00

Niedziela

10:00-20:00

Polecani z kategorii fotograf ślubny

Piotr Braniewski Fotografia
Piotr Braniewski Fotografia Warszawa
(1)
Zobacz profil
Foto-video U Pana Fotografa
Foto-video U Pana Fotografa Warszawa
(45)
Zobacz profil
Fotograf Sadowski Tomasz STUDIO EXCLUSIVE
Fotograf Sadowski Tomasz STUDIO EXCLUSIVE Warszawa
(24)
Zobacz profil
O3FOTOGRAFIA MARCIN OZON
O3FOTOGRAFIA MARCIN OZON Warszawa
(9)
Zobacz profil

Inspiracje ślubne

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: