D & M Fersten

D & M Fersten

Sosnowa, Warszawa

Dorota i Maciej - małżeństwo fotografów.

Nazywamy siebie fotografami ludzi, bo to oni najczęściej stają przed naszym obiektywem; to oni otwierają się przed naszymi aparatami i dają nam możliwość utrwalenia emocji, nastroju, złapania cennej chwili.

Z aparatem pracujemy codziennie. Mamy własne studio, obsługujemy firmy, robimy sesje prywatne.

W sezonie ślubnym jednak cała nasza energia skupiona jest na ślubnych reportażach i spotkaniach z Młodymi w plenerze.

2850 zł - 4000 zł

PRZEDZIAŁ CENOWY

SPRZĘT

Sony

Oferta

Sesja narzeczeńska

400 zł - 400 zł

Sesja narzeczeńska - a co to takiego? ;)
Jest to przede wszystkim bardzo przyjemna forma spędzenia czasu wolnego! Szybkie, przyjemne spotkanie z fotografem w studio zdjęciowym lub w plenerze - sesja pary, która zaowocuje fajną pamiątką na stare lata.
Zdjęcia będą lekko zaaranżowane (bez ustawiania, ale z podpowiedziami, co robić, żeby dość nienaturalna dla Was czynność, stała się bardziej komfortowa) wykonane przez profesjonalny sprzęt, w dodatku będą robione w dniu, gdy nastawieni będzieci na robienie zdjęć (w przeciwieństwie do fot wykonanych przy okazji, trzęsącą się ręką z nijakim kadrowaniem)
Jest więc spora szansa na to, że materiał będzie na tyle przyzwoity, że zechcecie wrzócić go na swojego fb, a może nawet wykorzystacie go do swojej papeterii ślubnej, weselnych dekoracji, czy jako prezent na podziękowania ślubne dla Waszych rodziców.

Wartość dodana takiej sesji - możliwość oswojenia się z aparatem i sposób na poznanie się z fotografem (zazwyczaj na sesji jest jedno z nas), która co przełamuje pierwsze lody, więc podczas bardziej stresujących momentów w dniu ślubu będzie już traktowany jak swój człowiek ;)

Co od nas dostajecie?:
- 1-2 godzinną sesję w studio lub w wybranym przez Was miejscu w Warszawie lub bliskich okolicach
- 20 zdjęć wraz z odbitkami w formacie 15x23

Reportaż ślubny

2550 zł - 2550 zł

Bardzo namawiamy Was do tego, żeby zaprosić nas już na przygotowania. Chętnie podążamy za Wami z aparatami, gdy jesteście jeszcze "w rosole", bo to są bardzo naturalne zdjęcia z fajnymi emocjami. Są to dodatkowe kadry, które rozpoczynają Waszą historię.

Zazwyczaj przyjeżdżamy do Was na 2h przed wyjściem z domu.
Jeżeli przygotowujecie się oddzielnie, to my równolegle robimy reportaż w obu miejscach.

Po ceremonii w kościele lub USC, rozpoczynamy reportaż z przyjęcia weselnego.
Zostajemy z Wami 6h na weselu, najczęściej do końca tradycyjnych oczepin.

Co od nas otrzymujecie?

- pewność, że dwóch fotografów "ustrzeli" więcej ważnych dla Was momentów
- komfort, że podczas przygotowań, które często dzieją się równolegle, dostaniecie na wyłączność po jednym fotografie, który będzie Was uważnie śledził ;)
- 300 profesjonalnie przygotowanych zdjęć, które sami sobie wybieracie z puli wykonanych przez nas kadrów
- 150 odbitek wielkości 15×23 cm
- First Day Edit - dla chętnych (ale zazwyczaj niechętnych nie ma) krótka galeria (15-25 zdjęć) od przygotowań do pierwszego tańca, wstępnie przygotowana graficznie, umieszczona w sieci już w dniu Ślubu!
- dedykowaną stronę internetową wraz z galeriami dla gości
- dojazd do 100 km

Każde kolejne zdjęcie ponad pakiet to koszt 5 zł.

Plener ślubny

800 zł - 800 zł

Po co jeszcze raz zakłądać suknię, wiązać krawat czy muchę i wbijać nogi w zazwyczaj średnio wygodne buty?
Zastanawia się pewno wielu z Was.

Właściwie można by rzec, że sesja plenerowa to rodzaj fanaberii, trochę taki dziwny twór, stworzony nie wiadomo po co. Jest już po ślubie, a Młodzi znowu przebierają się w swoje ślubne ciuchy i w dodatku ganiają w nich po lasach, parkach, plażach bądź snują się po miejsckiej dżungli.
Naszym zdaniem jest to jednak rzecz warta przemyślenia z kilku względów:

- stanowi często fajną, spinającą klamrę do całości materiału z Waszych przygotowań, ślubu i wesela
- są to dodatkowe zdjęcia w stylistyce ślubnej, ale o zupełnie innym charakterze; w czasie ślubu i wesela nie ma najczęściej czasu i możliwości, żeby zrobić na spokojnie taki rodzaj zdjęć, bo tam wszystko się dzieje w swoim, zazwyczaj szybkim tempie
- taką sesję możemy zrobić w miejscu, które sami wybierzecie (względy estetyczne, sentymentalne) - jeśli zdecydujecie się zaszaleć, możemy nawet udać się nad morze, w góry czy za granicę.
- sesja plenerowa to dodatkowa okazja, aby ponownie spotkać swoich fotografów ;)

Dodatkowo dajemy Wam możliwość kupna takiej sesji w dowolnym momencie.
Zdecydowani mogą ją wpisać do umowy, niezdecydowani mogą poczekać, być może po ślubie nabiorą chęci na taką dodatkową przygodę z aparatem.

Co od nas otrzymujecie?
- od 3 – 5 godzin sesji w maksymalnie 2 miejscach w Warszawie lub okolicach (dla zwolenników większych dystansów, szczegóły do dogadania)
- luźne, aczkolwiek profesjonalne podejście do tematu - staramy się sztucznie Was nie ustawiać, ale uwagami i poradami trochę Wasze sylwetki modelować. Pracując w naszym studio mamy przed obiektywem zarówno doświadczone modelki, jak i kompletnie w tym temacie jednostki niedoświadczone - w przystępny, bezbolesny sposób z każdego zrobimy gwiazdę obiektywu ;)
- 40 wybranych przez Was zdjęć wraz z odbitkami 15×23 cm

Każde kolejne zdjęcie ponad pakiet to koszt 8 zł.

Fotobudka

300 zł - 300 zł

Jeśli wybierzecie tę opcję z naszej oferty, oprócz sprzętu do fotografii reportażowej, na Waszym ślubie zabierzemy nasz sprzętem do fotografii studyjnej i pudło różnych gadżetów.
Nasze mini studio to ciekawa alternatywa dla fotobudki. Zdjęcia robi fotograf, goście więc pozują do obiektywu aparatu, a nie do ekranu, czy pudła, które stoi przed nimi. Sytuacja może po prostu bardziej naturalna ;)
Zdjęcia mają też lepszą jakość dzięki studyjnemu oświetleniu.

Na życzenie możemy mieć też ze sobą drukarkę - doliczając koszt wydruku, każde rozpoczęte 50 odbitek to 75 zł.

Reszta zdjęć na 2,3 dni po weselu trafia na odzielną galerię dla gości.

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Wolność! Brzmi butnie, ale to prawda. Większość czasu pracy możemy regulować do swoich potrzeb i dla swojej rodziny co ma dla nas ogromne znaczenie. Będąc grafikami przeszliśmy płynnie na fotografię aby wyjść do ludzi i mieć kontakt z Wami :)

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Mało romantycznie. Biznesplan, realizacja planu rok po roku, setki sesji z modelkami w celu nauczenia się wszystkiego od zera. To było 10 lat temu... Dziś sami uczymy jak szybko obrabiać materiał w programach graficznych.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Aktualnie realizujemy nasz piąty sezon ślubny, czyli około 100 wykonanych ślubów za nami.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Najnowsze generacja aparatów Sony - A7III i A7RIII, do tego backupy. Niesamowity obrazek i możliwości oraz otwarcie na możliwość nagrywania wideo bardzo wysokiej jakości.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Spokojne, chilloutowe przygotowania z kawą w ręku, mnóstwo emocji, które się właśnie budują u Was. Niestety tak rzadko w polskich realiach...

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

W godzinach? Łączny czas poświęcony na jedną Parę Młodą to 60-65 godzin pracy. Spotkania, maile, sesje, sam ślub, obróbka, albumy etc. W terminach oddawania pracy? Około tygodnia na oddanie wglądówek do wyboru, ok 10-14 dni na przygotowanie zdjęć wybranych przez Parę Młodą.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Zawiera to co sobie wybierzesz, nie narzucamy pakietów wymyślonych w przypływie chwili tylko dajemy możliwość dobrania sobie poszczególnych usług.

Jaki jest Twój styl?

Naturalny, reporterski.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

To fantastyczni ludzie, wszyscy!

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

bez tradycji

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Śluby cywilne - coraz lepiej przygotowane, coraz lepiej przemyślane i bardzo inne od tradycyjnego modelu. często wszystko dzieje się w jednym miejscu, od przygotowań po wesele. Spokojnie, z luzem, bez nerwów, spóźniania się itd. Rewela. Fajne emocje.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Które same stworzyły swój dzień Ślubu, wymarzony, dopracowany. Jak są tam gościem z nie do końca swoimi pomysłami to jest zdecydowanie mniej śmiechu.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Sesja na dachu hotelu Intercontinental w czasie wesela, które miało miejse kilka pięter niżej. Nerwówka, bo opłacone było tylko 30 minut, mnóstwo chmur, deszcz, a w efekcie przepiękny zachód słońca, który trwał 4, może 6 minut. rewelacyjne zdjęcia, zrobione totalnie na wariata.

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Już idziecie? No już, szybko minęło, co? ;)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Płacicie nam za obserwację, w dużej mierze. pamiętajcie o tym, jesteśmy z natury obserwatorami i widzimy znacznie więcej niż przypadkowe osoby. Pytajcie nas o wszystko czego nie wiecie, jest spora szansa, że zaobserwowaliśmy prawidłową odpowiedź ;)

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Zdjęcia, fotograf jako osoba, oferta na końcu. Zdjęcia - bo to jedyne co zostanie po całej tej "wielkiej" umowie z fotografem. Osoba, charakter fotografa - bo będzie towarzyszył naście godzin w najważniejszym dniu życia, tuż obok. Oferta - na końcu, bo wbrew pozorom ma najmniejsze znaczenie.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

To, że z nas to fachowiec od światła, wykształcony i doświadczony w pracy z kolorem, kompozycją i technikaliami komputerowymi, z drugiej strony żona, która ma znacznie bardziej romantyczną duszę, niesamowity zmysł obserwacji i pokłady empatii. Ja dbam o stronę techniczną każdej klatki, często na wszystkich aparatach, natomiast żona dba o stronę artystyczną, emocje na zdjęciach itp.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

2 fotografów, którzy uzupełniają się doświadczeniem i zdolnościami. Robimy mnóstwo zdjęć nierzadko 4-6 TYSIĘCY aby móc wybrać te z najfajniejszymi emocjami i czystą, pozytywną mimiką. Dajemy Tobie możliwość ostatecznego wyboru zdjęć.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Tym, że oferta jest modularna, nie ma z góry narzuconych pakietów. Samemu decydujesz jakie usługi chcesz. W dalszej kolejności też decydujesz ile zdjęć od nas chcesz w ogólnym rozrachunku.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Baby Driver za ujęcia w rytm, cały film jest rytmem piosenek. Whiplash za fenomenalne światło i grę aktorską. Bladerunner za obezwładniające światło i pracę kamery.

Wolne terminy

Kontakt

D & M Fersten

Sosnowa 05-077 Warszawa

151 km od Lublina

119 km od Łodzi

Poniedziałek

10:00-20:00

Wtorek

10:00-20:00

Środa

10:00-20:00

Czwartek

10:00-20:00

Piątek

10:00-20:00

Sobota

10:00-20:00

Niedziela

10:00-20:00

Inspiracje ślubne

Znajdź fotografa ślubnego w Twoim województwie