Lidia Skuza

Lidia Skuza

Pokaż telefon

Oferta

Pakiet: Reportaż + Plener

3000 zł - 4000 zł

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

3000 zł - 4500 zł

Plener ślubny

1000 zł - 1500 zł

3h fotografowania
lokalizacja i termin do indywidualnego ustalenia
otrzymacie 50 zdjęć po edycji

Reportaż ślubny

3000 zł - 3500 zł

reportaż ślubny - 10 godzin fotografowania
zdjęcia grupowe , indywidualne z rodziną
sesja plenerowa w dniu ślubu
350 zdjęć po edycji na USB
galeria internetowa

Sesja narzeczeńska

500 zł - 800 zł

1h fotografowania
lokalizacja i termin do indywidualnego ustalenia
otrzymacie 10 zdjęć po edycji

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej lubię opowiadać historię miłosne. Każda para jest wyjątkowa, ma własne doświadczenia, gesty i wspomnienia. Bardzo mi się podoba, że na swoich fotografiach mogę uchwycić miłość i całą gamę emocji z nią związanych. Ponadto czuję się zaszczycona towarzyszyć zakochanym w tak sentymentalnym i ważnym dniu.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Nazywam się Lidia Skuza i jestem fotografem z ponad 10-letnim doświadczeniemEksperymentowałam z różnymi rodzajami fotografii, ale największą satysfakcję daje mi tworzenie reportaży ślubnych. Staram się być zawsze tam, gdzie są emocje. Jestem niewidzialnym obserwatorem wydarzeń, który zatrzymuje najpiękniejsze chwile na fotografiach. Moje zdjęcia sprawiają, że po latach Para Młoda przegląda je z dużym sentymentem. Na swoim koncie mam tysiące kadrów i godzin spędzonych na obróbce fotografii. Od początku swojej działalności stawiam na rozwój moich kompetencji i poznawanie najnowszych trendów ślubnych. Najprzyjemniejszym elementem przygotowań jest dla mnie spotkanie z Klientem, kiedy poznaję Parę Młodą, ich historie i oczekiwania.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

W branży ślubnej pracuję od ponad 8 lat, ale fotografią zajmuje się tak naprawdę od zawsze. Była to naturalna kolej rzeczy, że zaczęłam również fotografować Pary Młode w ich wyjątkowym dniu.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Nikon D850, D4 + kilkanaście obiektywów przystosowanych do różnych warunków. Aparat Leica. Mój aparat ma możliwość zapisywania materiału równocześnie na dwóch kartach pamięci, dzięki czemu masz pewność, że zdjęcia nie znikną w razie awarii którejś z kart

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Najbardziej lubię momenty, które naładowane są emocjami. Na pewno jest to czas, kiedy Państwo Młodzi składają sobie przysięgę małżeńską oraz pierwszy taniec, gdzie wszyscy są wpatrzeni w Nowożeńców. Są to wzruszające momenty, w żaden sposób nie pozowane, dzięki którym mogę uchwycić naturalność

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Wszystko zależy od pakietu i od indywidualnych ustaleń z Klientem. Zazwyczaj reportaż z przygotowań zaczynam 2-3 godziny przed ślubem, a kończę pracę po oczepinach. Do tego dochodzi jeszcze sesja plenerowa. Termin oddania zdjęć do 45 dni , ale reportaż w ciągu 20 dni.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Moja podstawowa oferta obejmuje reportaż od przygotowań do późnych godzin weselnych. Konkretną godzinę ustalam indywidualnie z Klientem. Oferuję również sesję zdjęciową w plenerze w wybranym dniu

Jaki jest Twój styl?

W swojej pracy staram się, aby zdjęcia były różnorodne, czyli składały się ze wzruszających kadrów, ale także tych pełnych energii i dobrej zabawy. Aby jedne były refleksyjne, a inne huczne i mniej oczywiste. Dla mnie każdy ślub jest niepowtarzalny i nieszablonowy

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Przede wszystkim jest to radość i ekscytacja połączona ze zniecierpliwieniem.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Z pewnością mój wymarzony ślub to taki na łonie natury lub wesele w tematyce folkowej. Myślę także, że ślub na żaglowcu mógłby być niesamowitym doświadczeniem i wyzwaniem.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Z każdego ślubu coś zapada mi w pamięć, każda para jest wyjątkowa.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Zdecydowanie najlepiej mi się współpracuje z osobami wesołymi z pozytywnym podejściem do życia. Dla mnie ważnym aspektem jest to, aby para mi w pełni zaufała. Cieszę się, kiedy Państwo Młodzi mówią o swoich oczekiwaniach i obawach, ponieważ dzięki temu mogę całkowicie spersonalizować reportaż z najważniejszego dnia w życiu. Bardzo lubię również pracować z osobami, które nie wstydzę się pokazywać swoich uczuć

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Pary Młode często pytają się o gwarancję, że na pewno nie zrezygnuję ze współpracy np. tydzień przed uroczystością. Zawsze podpisuję umowę, która zabezpiecza obie strony i gwarantuje wykonanie usługi. Często również spotykam się z pytaniami oto, z jakim wyprzedzeniem należy zamawiać sesję. Sezon ślubny trwa mniej więcej od czerwca do września i w przypadku tego czasu warto zarezerwować sobie usługę nawet z rocznym wyprzedzeniem. Takie miesiące jak luty, marzec są mniej oblegane, także z pewnością wystarczy półroczne wyprzedzenie.

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Najczęściej pojawiają się pytania, wątpliwości, dlaczego usługi fotografa ślubnego są kosztowne. Warto wiedzieć, że profesjonalny sprzęt kosztuje kilkanaście tysięcy i co kilka sezonów należy go wymieniać, a co sezon serwisować. Ponadto praca fotografa ślubnego nie kończy się na wyjściu z wesela. Później trzeba jeszcze przejrzeć zdjęcia, obrobić je i wywołać. Przed podjęciem współpracy fotograf poświęca czas na ustaleniu szczegółów, zaplanowaniu całej sesji i wymyśleniu całego reportażu wedle preferencji Klienta.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Myślę, że ważne jest, aby fotograf był elastyczny i miał umiejętność szybkiego dostosowania się do nowych warunków np. oświetleniowych czy sytuacyjnych. Moim zdaniem dobry fotograf ślubny jest spostrzegawczy i wychwyci nawet najmniejsze detale. Warto obejrzeć nie tylko portfolio fotografa, które składa się z najlepszych kadrów, ale także reportaż z jednego, całego ślubu. Dopiero patrząc na cały materiał, od przygotować, poprzez ślub, weselę i sesję plenerową jesteśmy w stanie stwierdzić czy wybrany fotograf spełni nasze oczekiwania.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Na pewno jestem otwarta i umiem nawiązywać kontakty z ludźmi. Tak po prostu, chcę poznać moich modeli, porozmawiać z nimi i sprawić, aby czuli się na mojej sesji komfortowo.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Warto ze mną współpracować, ponieważ mam reporterski refleks, wrażliwość na piękno oraz poczucie estetyki połączone z okiem portrecisty. Przede wszystkim lubię zatrzymywać ulotne chwile i nie trzymam się sztywnych schematów.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Elegancja połączona z profesjonalizmem, jakim jest uwiecznienie zaślubin.

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Moim ulubionym zdjęcie z ostatniego sezonu jest fotografia z sesji plenerowej na plaży. Para Moim ulubionym zdjęcie z ostatniego sezonu jest fotografia z sesji plenerowej na plaży. Para Młoda biegnie przed siebie uśmiechając się i trzymając za ręce. To zdjęcie wywołuje we mnie najpiękniejsze emocje i uczucia – miłość, wolność i zaufania

Wolne terminy

Kontakt

Lidia Skuza

instagram website facebook

Warszawa

Inspiracje ślubne

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: