Wedding.pl / Lovestory / / Najlepsi fotografowie ślubni z Białegostoku: Kacper Białobłocki

Najlepsi fotografowie ślubni z Białegostoku: Kacper Białobłocki

20 kwietnia 2017 —
Kacper Białobłocki

Kacper Białobłocki to jeden z najlepszych usługodawców ślubnych z Białegostoku. W zawodzie fotografa najbardziej lubi spotkania z ciekawymi ludźmi w niezwykle ważnych chwilach w ich życiu. Swoją pracę traktuje jak wyzwanie, dzięki któremu ciągle przeżywa nowe przygody.

Gwiazda regionu

To wyróżnienie, które otrzymują najlepsi usługodawcy portalu Wedding.pl. Nasze użytkowniczki są dla nas najważniejsze, więc przy wyborze Kacpra Białobłockiego kierowaliśmy się przede wszystkim ich opiniami. Kacper podchodzi do swojej pracy z ogromną pasją. Każde zlecenie traktuje jak nową przygodę. Spójność opinii klientów była dla nas podstawą do wyboru Kacpra jako Gwiazdy regionu. Wyróżnienie na portalu Wedding.pl to także efekt pracy nad profesjonalną wizytówką i dbałość o każdy szczegół w budowaniu wizerunku w Internecie. Kacper w perfekcyjny sposób dba o swoją wirtualną wizytówkę i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest pierwszy kontakt z klientem. Profesjonalny profil na portalu Wedding.pl, wzbogacony o opinie klientów, ułatwia budowanie swojej marki w sieci.

Kacper Białobłocki

Rozmowa z Kacprem Białobłockim

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Kontakt z ludźmi! Co tydzień spotykam nową parę, której historię mogę opowiedzieć poprzez swoje zdjęcia. To jest bardzo ekscytujące i nieprzewidywalne. Wydaje się, że śluby i wesela są powtarzalne, a ja co tydzień przeżywam nową przygodę!

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

To było kilkanaście lat temu. Stałem się fotografem ślubnym nieco z przymusu – mój ojciec posiadał firmę, zajmującą się videofilmowaniem i fotografowaniem. Jako jego najstarszy syn dostałem do rąk aparat i musiałem robić zdjęcia. To były inne czasy. Zdjęcia robiło się na kliszach, analogowym aparatem. Nie można było zrobić kilkunastu ujęć z jednego momentu i wybrać to jedno, idealne. Myślę, że tamten czas zaszczepił u mnie chęć do fotografowania. Później miałem kilka lat przerwy – studia, praca za granicą itd. Po tym czasie znajomy poprosił mnie, abym sfotografował jego ślub. Zrobiłem te zdjęcia i później kolejni znajomi zatrudniali mnie na swoje wesela. Wszyscy mówili mi, że mam talent i że powinienem zająć się fotografią ślubną na stałe. W końcu sam zrobiłem swoją pierwszą stronę internetową, na którą wstawiłem zdjęcia ze ślubów znajomych. Dodałem na kilka portali swoje ogłoszenia i zdobyłem kilkanaście zleceń. Byłem w szoku, że udało mi się tak łatwo wejść na rynek ślubny, który był już dość mocno obsadzony fotografami. W 2015 roku otworzyłem swoją firmę i zająłem się budowaniem marki już na poważnie: nowa strona, nowy branding i nowe zlecenia.

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu i wesela?

Każdy ważny moment jest moim ulubionym. Przygotowania, przy których mogę skupić się na detalach, pierwsze spojrzenie pana młodego na swoją wybrankę, ubraną w piękną suknię ślubną czy wymawianie drżącym głosem słów przysięgi małżeńskiej… Nie mogę tu też pominąć pierwszego tańca oraz krojenia tortu!

Kacper Białobłocki

Gdzie najchętniej realizujesz sesje plenerowe?

Decyzja co do miejsca powstania sesji plenerowej nie należy do mnie. Na spotkaniu z parą młodą staram się podpytać, w jakim stylu widzieliby swoje zdjęcia. Jeśli chcą zrobić zdjęcia plenerowe na łonie natury to proponuję im kilka miejsc poza miastem. Jeśli ma to być sesja w stylu miejskim, proponuję inną lokalizację. Staram się być elastyczny. Bardzo chętnie zgadzam się na sesje zagraniczne, plenery w górach lub nad morzem. To fajna odskocznia i okazja do wycieczki poza Podlasie.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u par młodych, z którymi współpracujesz?

Dobry gust. Bardzo często słyszę słowa „gdy zobaczyliśmy Twoje zdjęcia to od razu wiedzieliśmy, że Ty będziesz naszym fotografem!”. Zdarza się, że pary szukają sali pod mój wolny termin. To bardzo miłe uczucie, gdy ktoś postanawia ułożyć wszystko właśnie pode mnie! Wiem wtedy, że pamiątka, którą robię jest dla nich bardzo ważna.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś pracować?

Nie marzę o jakimś szczególnym ślubie. Każde zlecenie jest wyjątkowe. Często słyszę od fotografów, że mają zlecenie gdzieś za granicą i się tym bardzo jarają. Wracają później z takiej sesji i są zawiedzeni. Polskie śluby też potrafią być ładne, wystarczy tylko to piękno dostrzec i uchwycić na swoich zdjęciach!

Rozmawiała Adrianna Fliszewska, redaktor portalu Wedding.pl

Adrianna Fliszewska
Napisane przez

Adrianna Fliszewska

adrianna@wedding.pl

Polecani usługodawcy