Wedding.pl / Lovestory / Moda ślubna / Dodatki ślubne / Jak wybrać perfumy na ślub – idealny zapach dla Panny Młodej
Dodatki ślubne

Jak wybrać perfumy na ślub – idealny zapach dla Panny Młodej

5 sierpnia 2019 —
Jak wybrać perfumy na ślub

Wybór sukni ślubnej stanowi prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety. Ale pamiętajcie, że kreacja to nie wszystko. W wizerunku Panny Młodej każdy detal ma znaczenie, nawet (a zwłaszcza!) takie subtelności, jak zapach. Dzisiaj szukamy odpowiedzi na pytanie, jak wybrać perfumy na ślub!

Jak wybrać perfumy na ślub krok po kroku

Idealny zapach dla Panny Młodej to taki, który jest perfekcyjnie dopasowany do jej potrzeb, oczekiwań, stylu i charakteru. Jak taki znaleźć? Przygotowałyśmy dla Was kompleksowy przewodnik, który pomoże Wam w ostatecznym wyborze!

Określ typ swojej osobowości

Wasz charakter i temperament powinny być punktem wyjścia do wszystkich kolejnych punktów, bazą dla każdej Panny Młodej, która pragnie celebrować swój ślub w zgodzie z sobą i swoimi pragnieniami. Jak to się ma do szukania idealnych perfum? Jeżeli jesteście przebojowe i otwarte – powinnyście szukać śmiałych nut orientalnych. Dla typów romantycznych doskonałe będą akordy kwiatowe, a dla tych z Was, które szukają w życiu harmonii i prostoty, polecamy delikatne, kojące nuty.

Jak wybrać perfumy na ślub - Elizabeth Arden White Tea

Określ swój styl

W przypadku ślubu warto dobrać styl perfum do wybranej przez Was sukni ślubnej na zasadzie dopełnienia lub kontrastu. O co chodzi w tej regule? Już tłumaczymy! W przypadku współczesnej księżniczki, która wybrała balową princeskę, dobrym wyborem mogą być zapachy bogate, bardzo eleganckie, ale i bardzo delikatne, które będą subtelną ramą dla wyrazistej już sukni. Podobnie z oryginalnymi, bardzo nowoczesnymi sukniami. Możemy je podkreślić nietuzinkowymi nutami niszowych perfum, ale i zdecydować się na coś łagodnego, co nie będzie już konkurować z mocnym charakterem kreacji. Jeżeli zaś sukienka jest bardzo skromna, doskonałym jej kontrapunktem może się stać cięższy zapach o głębokich nutach.

Określ styl swojego ślubu

Wasze charakter i styl ubierania się powinny również odzwierciedlać motyw przewodni ślubu i wesela. Nie wyobrażamy sobie rustykalnych przyjęć o woni ciężkich, orientalnych akordów, do których doskonale sprawdzą się polne kwiaty, trawy czy nuty drzewne. Z kolei w przypadku wesel w królewskim stylu najlepszym wyborem będą bukiety dostojne i luksusowe. Motywy morskie oraz wesele na plaży będą idealnie współgrać z orzeźwiającymi perfumami o woni morskiej bryzy. Natomiast przy klimacie glamour można sobie pozwolić na cięższe, dominujące zapachy o wykończeniu pełnym blasku i egzotyki.

Jak wybrać perfumy na ślub - Elizabeth Arden x Wedding.pl

Wybierz ulubione nuty zapachowe

Najczęściej typy naszych osobowości pokrywają się z zapachami, które lubimy, ale czasami jakieś konkretne wonie zapadają nam w pamięć i przywodzą przyjemne wspomnienia. Przenieście je na swój ślub, zwłaszcza te związane z Waszą historią miłosną. Poznałaś się ze swoim narzeczonym przy filiżance dobrej herbaty? Szukaj nut herbacianych! Na randce, podczas której pierwszy raz powiedział, że Cię kocha, piliście cytrusowego drinka? Szukaj w składzie cytrusów! Twój chłopak oświadczył Ci się na plaży i do tej pory na wspomnienie morskiej bryzy przechodzą Cię ekscytujące dreszcze? Wybierz zapach „morski”!

Poznaj inspiracje, filozofię i nuty zapachowe perfum

W stylizacji ślubnej każdy detal ma znaczenie, również ten na pierwszy rzut oka niewidzialny. Ta teza ma kluczowe zastosowanie w przypadku perfum, ale sięga jeszcze głębiej. Zapach, jaki Wam towarzyszy, może o Waswiele powiedzieć bez użycia słów, ale równie dużo mogą powiedzieć o Was najdrobniejsze wybory, jakich dokonujecie podczas przygotowań do ślubu. W przypadku perfum znaczenie mogą mieć nie tylko użyte nuty zapachowe, ale również filozofia, jaka za nimi stoi inspiracje, które stały się punktem wyjścia do ich wykreowania oraz sami ich twórcy. Wybierając perfumy na ślub, szukaj perfum „opowiadających” miłosne historie, wybieraj marki, które składają hołd kobiecemu pięknu i pozwalają celebrować intymne chwile.

Jak wybrać perfumy na ślub - Elizabeth Arden

Nie zapomnij o różnych pojemnościach

Na końcu kwestia prozaiczna, ale bardzo istotna. Jeżeli już wiecie, jak wybrać perfumy na ślub i znalazłyście swój wymarzony zapach, sięgacie po większe flakony (np. 100 ml), żeby mieć pewność, że będą z Wami przez cały okres przygotowań do ślubu, ale i po nim. To dobre podejście, ale nie zapomnijcie o zaopatrzeniu się w różne pojemności butelek. Dlaczego? Na toaletce zawsze będzie czekać ten główny flakon, który równie pięknie zaprezentuje się podczas zdjęć w trakcie przygotowań do ślubu. Jednak jeżeli chcecie mieć swoje ukochane perfumy zawsze pod ręką, zadbajcie także o mniejsze pojemności, jak 30 ml – wtedy bez problemu zmieścicie je do torebki i będziecie mieć blisko siebie w każdej chwili!

Idealny zapach dla Panny Młodej – czy istnieje?

Idealny zapach dla Panny Młodej to taki, który odzwierciedla jej osobowość i styl, pasuje do sukni ślubnej i klimatu wesela, pachnie ulubionymi nutami i niesie ze sobą ukryty przekaz, wpisujący się w tak szczególną okazję. Warto zwrócić uwagę jeszcze na jedno zagadnienie, mianowicie dobranie perfum tak, aby podkreślały piękno Panny Młodej, a nie je przytłaczały. Zbyt mocne kompozycje, nawet jeżeli nosicie je na co dzień, mogą być przyciężkie na ślub, który sam w sobie jest okazją elegancką, ale i budzi skojarzenia takie, jak lekkość, delikatność, świeżość, urok, romantyzm.

Szukałyśmy takiego zapachu, który byłby uniwersalny i spójny pod względem zapachu, filozofii, stylu i okazji. Wracamy z naszym odkryciem – Elizabeth Arden White Tea. Olfaktoryczny przebój z portfolio kultowej amerykańskiej marki łączy w sobie zarówno nuty cytrusowe, kwiatowe, herbaciane czy drzewne. Zielona, aromantyczna kompozycja jest również ambrowa i pudrowa – doskonała równowaga pomiędzy subtelnymi a wyrazistymi akordami czyni tę propozycję doskonałą w swej prostocie. Więcej o tej kojącej wodzie toaletowej przeczytacie w artykule, w którym piszemy o celebrowaniu chwil i wyzwalaniu kobiecego piękna poprzez zapach. Czy to nie brzmi Wam jak idealny zapach Panny Młodej?

Zapach Elizabeth Arden White Tea dostępny jest w sprzedaży w drogeriach Hebe.

 

Fot. Paulina Chmolowska, materiały prasowe Elizabeth Arden

Artykuł sponsorowany

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.