Wedding.pl / Lovestory / Prawdziwe śluby / Śluby gwiazd / Dziewczyny Dziewczynom: Agnieszka Kaczorowska
Śluby gwiazd

Dziewczyny Dziewczynom: Agnieszka Kaczorowska

3 października 2018 —
Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska – założycielka szkoły tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, młodzieżowa Mistrzyni Świata w stylu latynoamerykańskim, tancerka w programie “Taniec z Gwiazdami”, aktorka. Od dziecka związana z tańcem towarzyskim. Kobieta, która dzieli się swoim doświadczeniem i zaangażowaniem. Uwielbia pracować z dziećmi oraz parami młodymi łącząc naukę tańca z przyjazną motywacją i rozwojem. Chodzący uśmiech.

Dlaczego postanowiłaś założyć szkołę tańca?

Przede wszystkim wiąże się to z masą doświadczenia, które zdobyłam w życiu i na bazie którego chciałabym teraz przekazywać swoją wiedzę dalej. Od dziecka jestem związana z tańcem towarzyskim. Na początku była to tylko zabawa, ale szybko przerodziło się to w pasję i sport. Chciałabym tę pasję budzić w innych.

Jako zawodniczce brakowało mi jednak przygotowania mentalnego i dietetycznego. Dlatego też jako nastolatka zaczęłam zabiegać o to sama. Świadomie szukałam wiedzy na temat odżywiania, po to, aby moja forma była jak najlepsza. Zaczęłam chodzić na indywidualne zajęcia z baletu oraz innych form tańca, żeby mieć większe możliwości jako tancerka towarzyska.

Równolegle zaczęłam mocno interesować się psychologią i treningiem mentalnym u sportowców. Te wszystkie elementy wpłynęły bardzo pozytywnie na moje wyniki, a to doprowadziło mnie do tytułu Mistrzyni Świata w stylu latynoamerykańskim. Byłam z siebie niesamowicie dumna i nadal oczywiście jestem.

W kolejnych latach wzięłam udział w ”Tańcu z gwiazdami” oraz wielu innych projektach. Wtedy zacząłem poważniej myśleć o założeniu własnej szkoły. W momencie, w którym pojawiła się taka możliwość, postanowiłam pójść na całość i otworzyć taką szkołę jakiej jeszcze było. Danceworld by Agnieszka Kaczorowska ma dawać więcej niż taniec! Stworzyłam między innymi swój autorski program dla dzieci, który ma na celu nie tylko uczyć tańca, ale trenować mentalnie i budować silny charakter. To miejsce w którym indywidualnie podchodzimy do każdego klienta i znajdujemy taneczne rozwiązania na każdą sytuację.

Dlaczego pierwszy taniec jest tak ważny dla Pary Młodej? Z czym mierzy się Para Młoda?

Pierwszy taniec to wyjątkowy moment dla każdej Pary Młodej. Cały okres przygotowań do ślubu jest piękny, bo wspólnie podejmujemy decyzje (z pierwszej ręki). Proces tworzenia według mnie jest bardziej interesujący niż sam efekt końcowy, ponieważ daje możliwość poznania drugiej osoby oraz siebie. Cały okres przygotowania pierwszego tańca pokazuje nam – trenerom bardzo dużo o parach. W ogóle taniec to nie tylko aktywność fizyczna, ale forma rozwoju. Taniec w parze bardzo nas otwiera, za pomocą dotyku, spojrzenia, gestów,  sposobu poruszania się, tego jak sobie radzimy z nowymi rzeczami, wyzwaniami. Taniec jest także formą terapii, to czas w którym można ze sobą poobcować.

Obserwuję piękne związki, w których widać, że para zna się bardzo dobrze. Widzę kto ma dużo empatii, a kto tylko wymaga, kto patrzy na drugą osobę z miłością bez względu na to co się dzieje, a kto zaczyna się denerwować. Taniec pokazuje kto w związku jest osobą decyzyjną. Czasami zdarzają się i kłótnie, bo ktoś chce bardziej, a druga osoba jest obojętna. Najlepiej pracuje się z parami, gdzie jest prawdziwy związek partnerski, pełen szczerości i zrozumienia.

Taniec jest też niezwykłą formą do otwierania ludzi i budowania ich pewności siebie. Pięknie jest obserwować, gdy kobiety, czasem zamknięte w sobie, niedocenione stają się odważniejsze, zaczynają być świadome swojego ciała i z zajęć na zajęcia przychodzą z coraz wyżej podniesioną głową. To częściej dzieje się na zajęciach stałych, a nie tych przygotowujących do ślubu. Ucząc pierwszego tańca, to częściej Panowie na początku są nieśmiali z przekonaniem, że oni i tak nie umieją tańczyć. Wtedy naszym zadaniem jest nie tylko zmienić Pana myślenie, ale dobrać do niego taki taniec bądź muzykę, żeby to rzeczywiście zaczęło sprawiać mu radość.

Agnieszka Kaczorowska

fot. Arcadius Mauritz

Jaki jest najczęściej wybierany taniec przez Pary Młode? Który polecasz dla początkujących?

To walc angielski lub walc wiedeński ze względu na utwory, które pary młode wybierają. Zazwyczaj są klasyczne, wirujące i eleganckie, więc to wszystko pasuje do wydarzenia. Ja jednak polecam zdecydowanie się otworzyć na taniec i połączyć to z inną formą, przykładowo: zaczynamy klasycznym walcem i zmieniamy na dynamiczną salsę albo na rock and roll czy hiphop. Kiedy przychodzi para, która jeszcze nie ma planów to staram się ją poznać i dowiedzieć się co jej w duszy gra. Jeśli wrzucimy kogoś w schemat tańca, w którym nie będzie czuł się dobrze, to nie będzie także czerpał z tego przyjemności. Uważam, że każdego da się nauczyć tańczyć. Trzeba tylko przybrać odpowiednią formę, zaproponować coś co dana osoba polubi i przekazać jej jeszcze wiedzę w odpowiedni sposób. Przede wszystkim musimy z tego czerpać radość. Nie zamykajmy się, a otwierajmy na więcej!

Czy taniec powinien być dobrany do stylu jak i miejsca wesela?

Zdecydowanie tak, jeśli mamy ślub w plenerze gdzie nie mamy parkietu, forma tańca musi być dopasowana. To jest wyzwanie dla trenera. Jeśli ktoś specjalizuje się w danym stylu tanecznym z pewnością nam pomoże.

Czego najbardziej obawiają się Pary Młode, jak dużo czasu zajmuje im nauka?

Pary najbardziej obawiają się samego momentu wystąpienia i tego, że nagle wszystko ucieknie z pamięci. Główne obawy Pań dotyczą butów oraz tańca w sukni ślubnej. Dlatego dobry trener zawsze pyta w czym para występuje! Jeśli chodzi o buty to szczerze polecam buty taneczne stworzone przez włoską firmę Dance Naturals, które sprzedajemy u mnie w szkole. Mamy również ślubną kolekcję. Buty taneczne są na skórzanej podeszwie, każdy model można zamówić u nas w wybranym kolorze i z dowolnego materiału. W zależności od upodobań można skomponować własny model i dobrać dowolny przód oraz tył. Buty można wykonać również na normalnej podeszwie, która nadaje się do użytkowania na zewnątrz.  Na swoim ślubie też byłam w tych butach. Przetańczyłam w nich całe wesele! Są idealne – dopasowują się do stopy, zapewniają wyjątkową stabilność i przede wszystkim dają maksymalny komfort, a przy okazji pięknie się prezentują.

Taniec niespodzianka dla Pana Młodego/Panny Młodej jest teraz bardzo popularny. Jak się do niego przygotować? Jak zaskoczyć swoją drugą połówkę?

Mamy coraz więcej zapytań o taniec niespodziankę dla swojego wybranka/wybranki. Pary coraz częściej chcą zrobić coś ciekawego, odważnego. Na zachodzie jest to bardzo modne i w Polsce również zyskuje na popularności, co bardzo cieszy. Jeśli ktoś przychodzi z pomysłem to realizujemy projekt z odpowiednim trenerem. Jeśli ktoś go nie ma to trzeba się do nas zgłosić i my ten pomysł możemy znaleźć i dopasować do danej osoby. Najważniejsze są chęci! 🙂

Jak  wyglądał Twój pierwszy taniec?

To był freestyle, ponieważ Maciek tańczy hip hop, a ja jestem tancerką towarzyską. Chcieliśmy stworzyć coś w czym każdy będzie czuł się dobrze. Choreografię ułożyliśmy pod utwór, który wspólnie wybraliśmy i jest bliski naszym sercomWymagało to trochę pracy, ale udało się znaleźć złoty środek w którym oboje czuliśmy się dobrze. Mamy nadzieję już niedługo podzielić się na naszych mediach społecznościowych video z naszym pierwszym tańcem.

Agnieszka Kaczorowska

fot. Arcadius Mauritz

Ciekawostki o Agnieszce

Ulubiona piosenka:

Kiedy jadę samochodem lubię słuchać soundtracka La La Land, a teraz chodzi mi po głowie piosenka Pawła Domagały “Weź nie pytaj”. Kocham ten utwór! Z klasyków to “Can’t take my eyes off you” oraz  “Can’t help falling in love with you”, które zresztą są też często wykorzystywane jako podkład do pierwszego tańca.

Ulubiony taniec:

Zdecydowanie rumba. Zawsze byłam lepsza w tańcach latynoamerykańskich i w tych odnosiłam największe sukcesy, a rumba jest wg. mnie tańcem najbardziej emocjonalnym ze wszystkich.

Ulubiona książka:

Powieści Nikolasa Sparksa, czyli romanse oraz wiele fantastycznych książek rozwojowych jak “Potęga teraźniejszości” i z pewnością “Siła kobiecości” która miała bardzo duży wpływ na moje życie. Przeczytałam ją 5 lat temu i była to pierwsza pozycja rozwojowa, którą przeczytałam w życiu. Książka, która otworzyła mi oczy i uświadomiła, że można mieć na wszystko wpływ. Zaczęłam się szkolić i pracować nad sobą, to był z pewnością pewien punkt zwrotny w moim życiu.

Jak zaczynasz i jak kończysz dzień?

Zaczynam kawą, chyba że biegnę na plan i Maciek nie zdąży mi przygotować kawy na wynos… Wtedy dzień nie jest tak dobry 🙂 Kończę codziennymi rytuałami, chwilą dla siebie, kąpielą w wannie czy nałożeniem ulubionego kremu – takie moje małe przyjemności .

Ulubiona pora dnia

Późny poranek, bo o tej porze kawa smakuje najlepiej oraz wieczór kiedy taniec również zaczyna smakować inaczej. 🙂

Wywiad przeprowadziła Katarzyna Zupka. 

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!