Wedding.pl / Lovestory / Prawdziwe śluby / Wasze historie / Moje wielkie miejskie wesele…
Wasze historie

Moje wielkie miejskie wesele…

20 maja 2019 —
Miejskie wesele UKOO

Z każdym rokiem rośnie liczba par, które realizują swoje marzenie o tym, aby ich ślub odbył się poza murami Urzędu Stanu Cywilnego, w wyjątkowym, mających dla nich znaczenie, miejscu. Umożliwia to znowelizowane w 2015 roku prawo o aktach stanu cywilnego, pod warunkiem, że wybrane przez nowożeńców miejsce zapewni zachowanie uroczystej formy zawarcia małżeństwa oraz bezpieczeństwo zaproszonych na to wydarzenie osób. Sprawdźcie niezawodny sposób na piękne miejskie wesele i poznajcie 3 prawdziwe historie, które odbyły się w absolutnie wyjątkowych urbanistycznych lokalizacjach!

Miejskie wesele, czyli wesele nowoczesne

Pomysłów na miejsca ślubów w mieście jest tak dużo jak Par Młodych i coraz częściej odbywają się one w mniej oczywistych lokalizacjach plenerowych, w przestrzeni miejskiej takich jak, dziedzińce zabytkowych budynków, tarasy na dachach wieżowców czy też parki miejskie i ogrody.

Znakomitą scenografią dla takich wydarzeń są szlachetne w swojej formie namioty stretch” – przekonują twórcy marki UKOO, wyłącznego dystrybutora namiotów Stretch RHI®. W przeciwieństwie do tradycyjnych namiotów i hal namiotowych, których architektura jest z góry zdeterminowana, namioty stretch dają możliwość kreacji dowolnych struktur, co pozwala na dokładną personalizację każdego projektu.

Miejskie wesele pod namiotem UKOO

Minimalistyczna i elegancka bryła namiotu znakomicie komponuje się zarówno z architekturą dawną i współczesną, dając poczucie dopasowania i harmonii. Na elegancję namiotu składa się nie tylko kształt i zewnętrzna powłoka, ale także jej wykończenie. Wewnętrzna czasza namiotu stretch pokryta jest dzianiną, która tak jak tapeta z tkaniny, nadaje wnętrzu luksusowy charakter, a także pięknie „pracuje” ze światłem oraz tłumi miejski hałas, a także generowany podczas samej uroczystości dźwięk. A co najważniejsze, można ją otworzyć na piękno otoczenia lub też zakryć przed deszczem lub wiatrem. Nie bez znaczenia, w przypadku ślubów miejskich, pozostaje także fakt, że transport i instalacja namiotów stretch może odbyć się zwykłym samochodem dostawczym, można je także przenosić ręcznie w najbardziej niedostępne lokalizacje, takie jak parki, ogrody, place czy zakamarki ulic.

Miejskie wesele – prawdziwe historie

Miejskie wesele Zuzanny i Piotra

Tak było w przypadku ślubu Zuzanny i Piotra, którzy swoją uroczystość zorganizowali w niezwykłym plenerze budynków pofabrycznych starej przędzalni zakładów lniarskich w Żyrardowie, należących do unikalnej na skalę europejską XIX-wiecznej Osady Fabrycznej, która przetrwała do dnia dzisiejszego niemal w niezmienionym stanie. Na ich życzenie na dach jednego z budynków wniesiono po schodach i rozstawiono, wykorzystując do mocowania wcześniej przygotowane kotwy, namiot strech o powierzchni 157m2, który z racji burzowej pogody został zaopatrzony w przezroczyste okna, dające widok oraz otwierające sie, gdy słońce wyszło zza chmur, na panoramę miasta. Namiot długi na 20 metrów i szeroki na prawie 8 metrów ugościł przy okrągłych stołach ponad 100 gości.

Miejskie wesele UKOO

Miejskie wesele Małgorzaty i Piotra

Małgorzata i Piotr wybrali natomiast na miejsce swojego święta Park „Na Książęcem“ – położony częściowo na skarpie wiślanej między ulicami: Książęcą, Kruczkowskiego, wiaduktem mostu Poniatowskiego, terenem Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowego oraz budynkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ślub zaplanowany był pierwotnie na dziedzińcu Lorentza Muzeum Narodowego, ale przedłużający się remont spowodował zmianę planów. Muzeum zaproponowało Parze Młodej piękną polanę na zachwycających krajobrazowo terenach należących do Muzeum Parku. Mimo leżącego pod powierzchnią trawnika, najprawdopodobniej powojennego gruzu, udało się zainstalować 315-metrowy namiot stretch, który pomieścił na uroczystości zaślubin około 300, siedzących na wcześniej przygotowanych krzesłach gości, którzy następnie zostali zaproszeni na stojący poczęstunek.

Nowoczesne wesele w mieście UKOO

Miejskie wesele Marty i Michała

Marta i Michał z kolei zawarli związek małżeński w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, uznanych za jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Namiot stretch o powierzchni 80 m2 postawiono w jego dolnej części na pięknym krajobrazowo trawiastym wzniesieniu, tuż obok przepływającego strumyka, zarybionego stawu oraz rzeźb nawiązujących do motywów kosmologicznych. Schronił on przed piekącym słońcem około stu gości, którzy po zasiadanej ceremonii i poczęstunku przy stołach koktajlowych, mogli rozkoszować się nie tylko pięknem natury, ale także ponadczasowym duchem tego miejsca, zaklętego w cytatach wyrytych na ośmiu tablicach wbudowanych przy wejściach do Biblioteki i stanowiących tzw. fasadę kulturalną, które mówią o grecko-rzymskich i judeo-chrześcijańskich źródłach polskiej kultury.

Miejski ślub UKOO

Miejskie wesele i ślub – co sądzicie o tym oryginalnym pomyśle na ceremonię oraz przyjęcie?

 

fot. materiały prasowe UKOO

Artykuł sponsorowany

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.