Pan Młody w gabinecie kosmetologicznym
Wedding.pl / Lovestory / Uroda i Zdrowie / Zabiegi upiększające / Pan Młody w gabinecie kosmetologicznym
Zabiegi upiększające

Pan Młody w gabinecie kosmetologicznym

23 listopada 2020 — Redakcja Wedding.pl
pan młody

Ślub. Każdy chce, aby ten dzień był idealny. Pan Młody, jako najważniejszy mężczyzna wieczoru, chce wyglądać wyjątkowo. Nie tylko jego strój wymaga szczególnej uwagi. O odpowiedniej pielęgnacji, przygotowującej skórę Pana Młodego na ten jedyny dzień w życiu rozmawiamy z Kingą Trojanowską, kosmetolog w warszawskiej klinice medycyny estetycznej FabSkin.

W swojej pracy pomagam pacjentom zniwelować niedoskonałości w wyglądzie, które przeszkadzają im w codziennym życiu i mogą przeszkadzać w dniu ślubu. Trzy najczęstsze problemy, z jakimi spotykam się u panów, to zanieczyszczenie skóry, ślady (blizny) potrądzikowe, zmiany naczyniowe (rumień i rozszerzone naczynka) – mówi Kinga Trojanowska, kosmetolog w klinice medycyny estetycznej FabSkin.

Zanieczyszczenie skóry

Zaskórniki, wągry to problem niejednego mężczyzny. Brak regularnego oczyszczania skóry prowadzi nie tylko do zmian estetycznych. Jest również przyczyną nadmiernego gromadzenia się bakterii, co może prowadzić do stanów zapalnych–trądziku, łuszczenia i swędzenia skory, wyprysków, a nawet do powstania trądziku różowatego. Regularne oczyszczanie skóry pozwala zachować jej zdrowy wygląd. Jednym z zabiegów najchętniej wybieranych przez moich pacjentów, także w ramach przygotowań do różnych uroczystości i ważnych wydarzeń, jest oczyszczanie wodorowe (hydrodermabrazja), składające się z czterech etapów:

1. Nawilżenia skóry i usunięcia martwego naskórka

2. Otwarcia i dogłębnego oczyszczenia porów

3. Zamknięcia otworzonych wcześniej porów

4. Peelingu chemicznego, dobranego do potrzeb skóry pacjenta.

Zabieg, przez połączenie mechanizmu mikrodermabrazji (złuszczania mechanicznego) i peelingu próżniowego (wysysanie zanieczyszczeń), usuwa martwy naskórek, oczyszcza pory, stymuluje mikrokrążenie skóry, a tym samym poprawia jej koloryt. Dzięki substancjom aktywnym, zaaplikowanym za pomocą jednorazowych końcówek, działamy nawilżająco, przeciwzapalnie oraz oczyszczająco. Peeling chemiczny wycisza zmiany trądzikowe, rozjaśnia skórę, działa bakteriobójczo oraz przeciwstarzeniowo. Oczyszczanie wodorowe sprawia, że skóra staje się gładsza, lepiej nawilżona, rozjaśniona, oczyszczona. Zabieg jest bardziej higieniczny i równie skuteczny, co oczyszczanie manualne (z wyciskaniem). Procedura zabiegu eliminuje także ryzyko dalszego rozsiewania zmian zapalnych.

Oczyszczanie wodorowe HydraFacial w klinice FabSkin (fot. materiały prasowe FabSkin)

Najlepsze efekty daje regularna pielęgnacja w gabinecie. Panowie ze skórą tłustą, skłonną do zanieczyszczeń i zmian trądzikowych powinni przeprowadzać gabinetowe oczyszczanie twarzy raz na miesiąc. Oczyszczanie wodorowe u Pana Młodego zalecam wykonać w serii trzech comiesięcznych zabiegów (1x miesiąc), z czego ostatni powinien odbyć się na ok. 2 tygodnie przed ślubem.

 

Blizny potrądzikowe i rozszerzone pory

Rozszerzone pory i blizny (w tym blizny potrądzikowe) są objawem zaburzonej struktury skóry. Mogą być efektem trądziku, nieprawidłowej pielęgnacji, chorób, a także procesów starzenia skóry. Aby je zniwelować należy wybrać terapię, która wpłynie na przebudowę skóry i silnie pobudzi ją do regeneracji. Taką terapią są m.in. wykonywane w gabinecie FabSkin mikronakłuwanie (Dermapen 4), czy resurfacing (wygładzenie) skóry laserem frakcyjnym iPixel.

Podczas zabiegu wywołujemy kontrolowane mikrouszkodzenie skóry – naskórka i górnej warstwy skóry właściwej po to, by pobudzić ją do intensywnej regeneracji. Zabieg wymaga od 1 do 2 tygodni rekonwalescencji. Zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie mogą utrzymywać się kilka dni. Powstałe po kilku dniach strupki ulegną samoistnemu złuszczeniu po ok. 5-7 dniach. W przypadku laseroterapii wymagana jest seria zabiegów. Ich liczba zależy od stanu wyjściowego skóry pacjenta. Jednak przebudowa struktury skóry jest procesem długofalowym, wielotygodniowym. W leczeniu należy uwzględnić ok. trzech zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Jeśli problemem przyszłego Pana Młodego są blizny potrądzikowe, to warto pomyśleć o ich redukcji z ok. półrocznym wyprzedzeniem.

 

Rumień i zmiany naczynkowe

Zaczerwienienie skóry w sytuacjach stresu, w wyniku gwałtownej zmiany temperatur, po zjedzeniu ostrych potraw albo po wypiciu alkoholu może być pierwszym sygnałem zmian naczyniowych. Z czasem takie zaczerwienienie może się utrwalić i utrzymywać u przyszłego Pana Młodego na stałe. Dlaczego to źle? Rozszerzone naczynia krwionośne w dłuższym czasie mogą przerodzić się w stany zapalne, w tym – w trądzik różowaty. Jednym z zabiegów, które najczęściej wykonuję u panów w klinice FabSkin, jest redukcja rumienia i zamykanie naczynek laserem Alma Dye-VL.

Podczas laseroterapii pacjent może odczuwać ciepło oraz niewielkie pieczenie, jednak dzięki systemowi chłodzenia, znajdującego się w głowicy, uczucie dyskomfortu jest zredukowane do minimum. Wielu pacjentów widzi mniejszą reaktywność cery już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania najlepszych efektów, zalecamy wykonać serię zabiegów – ich liczba zależy od wyjściowego stanu skóry pacjenta. Z reguły jest to od 4 do 6 powtórzeń z odstępem 3-4 tygodni między nimi. Takie leczenie zalecam zaplanować z około półrocznym wyprzedzeniem przed planowaną datą ślubu.

Terapia światłem wymaga szczegółowego wywiadu z pacjentem przed podjęciem leczenia, jego edukacji o działaniach pozabiegowych, wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz realnej oceny możliwych efektów. Pamiętaj, że przygodę z medycyną estetyczną najlepiej rozpocząć od dokładnej i rzetelnej konsultacji ze specjalistą. W naszej klinice jest ona bezpłatna.

 

Szara i matowa skóra

Problem szarej, matowej, zmęczonej cery jest dość powszechny wśród panów. Smog, spaliny, klimatyzowane pomieszczenia i (zazwyczaj) brak regularnej domowej i gabinetowej pielęgnacji nie pomagają skórze. Przesuszają, zanieczyszczają ją, a także podrażniają. Niezwykle uniwersalnym zabiegiem, który wielowymiarowo pomaga w rewitalizacji szarej, zmęczonej cery, a jednocześnie jest jednym z najczęściej wykonywanych przez panów, jest mezoterapia mikroigowa.

Konsultacja pod kątem doboru mezoterapii mikroigłowej w klinice FabSkin (fot. materiały prasowe FabSkin)

 

Żaden kosmetyk nie odżywi i nie nawilży tak cery jak podanie składników aktywnych bezpośrednio w głąb skóry. Właśnie temu służy mezoterapia. Za pomocą wielokrotnych podskórnych lub śródskórnych mikronakłuć dostarczamy leki i substancje aktywne, takie jak np. aminokwasy, witaminy, kolagen, kwas hialuronowy, kwasy nukleinowe. Zabieg nie musi być bolesny – możemy go wykonać po uprzednim znieczuleniu albo specjalnym, komputerowo sterowanym urządzeniem Vital Injector.

Ze względu na mnogość dostępnych preparatów oraz różne techniki mezoterapii zalecam konsultację z kosmetologiem bądź lekarzem w celu doboru odpowiedniego wariantu dla siebie. Co do zasady, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, mezoterapię należy wykonać w serii trzech comiesięcznych zabiegów, z powtórzeniem co pół roku. Jednak wielu z naszych pacjentów już po pierwszym zabiegu widzi poprawę napięcia, lepsze nawilżenie i wygładzenie skóry. Rozpoczynając przygotowania do ślubu, na konsultację do kosmetologa warto przyjść z ok. 3- 6 miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Materiał przygotowany we współpracy z Kingą Trojanowską,
kosmetolog w warszawskiej klinice medycyny estetycznej FabSkin

Artykuł sponsorowany

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!