Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie "tak"! - Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Prawdziwe śluby / Śluby gwiazd / Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie „tak”!
Śluby gwiazd

Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie „tak”!

Aleksandra Krzyna
Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 2

Na to podniosłe, królewskie wydarzenie czekała nie tylko brytyjska rodzina! W sobotę, 19.05, o godz. 13:00 czasu polskiego oczy całego świata wpatrzone były w ekrany telewizorów i laptopów. To właśnie tego dnia odbyła się uroczystość zaślubin księcia Harry’ego i Meghan Markle. Spekulacje dotyczące sukni ślubnej księżnej Sussex nie miały końca i wszyscy z zapartym tchem czekali, aż Meghan wysiądzie z auta i zaprezentuje swoją wyśnioną kreację…

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 8

fot. Getty Images

Książę Harry i Meghan Markle – ślub jak z bajki

Ceremonia zaślubin miała miejsce w pięknie przystrojonej Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Królewskim w Windsorze. Uroczystość odbyła się w sobotę, co oznacza, że Meghan i książę Harry postanowili złamać dotychczas obowiązującą zasadę udzielania ślubów w dni powszednie.

Przed wielkim dniem Pałac Kensington podał do informacji publicznej, że zaproszenia otrzymało 2640 osób. Zaproszeń nie dostali politycy. Pojawiła się zaś plejada gwiazd: Oprah Winfrey, Victoria i David Beckhamowie, Elton John, Serena Williams, Amal i George Clooney, obsada serialu Suits, w którym Meghan grała, James Blunt i oczywiście Pippa Middleton, siostra księżnej Kate, z mężem.

Brytyjskie media donoszą, że organizacja całego wydarzenia kosztowała 23,7 mln funtów.

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 6

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 5

fot. Getty Images

Suknia ślubna Meghan Markle

Projektanci na całym świecie od miesięcy tworzyli projekty, w których rzekomo mogłaby wystąpić przyszła Panna Młoda. Zanim jednak mogliśmy zobaczyć Meghan w pełnej krasie, przez okno samochodu można było dostrzec jedynie welon nałożony na twarz i przepiękną, królewską tiarę z 1932 roku. Nieśmiało też wyłaniała się góra sukni z szeroką, prostą łódką.

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 10

fot. Getty Images

Księżna Sussex postawiła na minimalistyczną elegancję projektu Clare Waight Keller z domu mody Givenchy. Prosta suknia, bez żadnych dodatków, nie przyćmiła urody Panny Młodej, a szlachetna, nieinwazyjna biżuteria w postaci kolczyków i bransoletki uzupełniły całość.

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 9

fot. Getty Images

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 4

fot. Getty Images

Fryzura oraz makijaż stały się obiektem żywej dyskusji w internecie! Pojawiły się głosy, że Meghan wyglądała jakby czesała się sama (ze względu na wystające kosmyki), a makijaż został nieodpowiednio dopasowany do sytuacji. Może jednak w tym wszystkim chodziło o naturalność i skromność Panny Młodej? Czy księżna zawsze musi być perfekcyjna? Pozostawiamy to Waszej ocenie!

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 7

fot. Getty Images

Zobacz także: Suknia ślubna Meghan Markle – jak będzie wyglądać?

Oficjalne zdjęcia ze ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle

Pałac Kensington opublikował trzy oficjalne zdjęcia, które zostały wykonane przez Alexiego Lubomirskiego na Zamku w Windsorze.

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 2

fot. Alexi Lubomirski

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 3

fot. Alexi Lubomirski

Książę Harry i Meghan Markle - zdjęcie 1

fot. Alexi Lubomirski

 

 

Aleksandra Krzyna
Napisane przez

Aleksandra Krzyna

aleksandra@wedding.pl