22 marca 2019

Wyjątkowe wesele w namiocie – historia Agnieszki i Stanisława


wesele w namiocie - zdjęcie 1

Czy wesele w namiocie to dobry pomysł? Jak wybrać namiot idealny i czy takie przyjęcie spodoba się Waszym gościom? Między innymi o tym rozmawiamy z Agnieszką i Stanisławem, którzy są bohaterami kolejnej odsłony naszego cyklu Prawdziwe Śluby.

Wesele w namiocie – wywiad z Młodą Parą

Dlaczego zdecydowaliście się na organizację wesela plenerowego?

Zdecydowaliśmy się na tzw. wesele w plenerze, ze względu na bardzo ograniczoną ofertę lokalizacji do wynajęcia dla tak wielu gości. Na polskim rynku bardziej „romantyczne” miejsca weselne ograniczają się do pałaców lub starych stodół, stawiających z reguły szereg ograniczeń w zakresie organizacji przestrzeni. Plener daje dużo więcej możliwości własnej aranżacji oraz kompozycji całego wydarzenia. Naszą inspiracją na dzień ślubu była natura, impreza w plenerze otoczona drzewami, zielenią i kwiatami. Chcieliśmy luźnego, ale eleganckiego spotkania na świeżym powietrzu.

Co sprawiło, że wybraliście akurat namioty stretch oferowane przez Ukoo?

Namioty stretch upatrzyliśmy sobie dawno temu we Francji, gdzie stały się niezwykle popularnym „tworzywem” do organizacji imprez plenerowych pełnych uroku i elegancji. Już wtedy postanowiliśmy, że jeśli mamy brać ślub to tylko pod takim namiotem i tylko w „naszym” miejscu.

wesele w namiocie - zdjęcie 2

Czy pojawiły się jakieś przeszkody, o których wcześniej nie pomyśleliście?

Jedyną przeszkodą okazało się znalezienie w ostatniej chwili wystarczająco dużej powierzchni drewnianej podłogi. Początkowo planowana była aranżacja w stylu „naturalnym” na trawniku, jedynie z niewielkim parkietem tanecznym. Na krótko przed imprezą zostaliśmy jednak przekonani do wariantu z podłogą pod całą powierzchnią namiotu i trzeba było w ekspresowym tempie znaleźć dostawcę dysponującego odpowiednią ilością podłogi o odpowiedniej jakości.

Jak Waszym gościom podobało się takie wesele?

Goście byli zachwyceni i oczarowani, ale też trochę zaskoczeni, gdyż namioty stretch są w Polsce jeszcze bardzo mało znane. Wiemy jednak, że już parę osób obecnych na naszym weselu zaplanowało identyczne rozwiązanie na swoje wesela lub śluby.

Wasza rada dla Par Młodych to?

Nie organizujcie wesela sami i ograniczcie w porę listę gości :).

Wesele w namiocie – galeria

Młoda Para: Agnieszka i Stanisław

Impreza: wesele plenerowe

Ilość gości: ok. 350

Data wesela: 1 września 2018

Lokalizacja: Żarnowiec, Dworek w Żarnowcu

Namioty: firma Ukoo

Wedding Planner: Magdalena Gapińska – freelancer

Paulina Kołaczek
Paulina Kołaczek
W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.