4 zalety wesela poza sezonem. Ślub wiosną, jesienią czy zimą?
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Organizacja i planowanie / 4 zalety wesela poza sezonem. Ślub wiosną, jesienią czy zimą?
Organizacja i planowanie

4 zalety wesela poza sezonem. Ślub wiosną, jesienią czy zimą?

Ewelina Dac
Zalety wesela poza sezonem

Słoneczna pogoda, piękna natura i.. miesiące z literą „R” w nazwie – to wszystko sprawia, że od czerwca do września panuje w Polsce sezon ślubny. Może jednak warto powiedzieć sobie TAK w innej porze roku? Śledzimy zalety wesela poza sezonem!

Narzeczeni w naszym kraju najchętniej wstępują w związek małżeński właśnie latem. Najpopularniejszymi miesiącami wśród par młodych są sierpień, czerwiec i wrzesień. Oczywiście ta pora roku niesie za sobą wiele zalet, ale jest i druga strona medalu. Klimat się ociepla, więc wesele w upale może być mało przyjemnym wyzwaniem. Złota polska jesień to jedna z najpiękniejszych okresów w kalendarzu, budzący do życia przyrodę kwiecień lub maj może zachwycić pierwszymi promieniami słońca, a magiczny grudzień doda każdej uroczystości świątecznego klimatu. Zastanawiacie się, jakie są jeszcze zalety wesela poza sezonem?

Zalety wesela poza sezonem

Większa dostępność terminów

Znalezienie sali weselnej, której wnętrze będzie idealnie współgrało z wymarzonym przez Was motywem przewodnim, to w krótszym czasie prawie niemożliwe. Najpiękniejsze miejsca i atrakcyjne lokalizacje są bardzo oblegane. Czasami pierwszy wolny termin dostępny jest za dwa lata, a zdarza się, że i za trzy. Mam na myśli oczywiście terminy w letnim sezonie. Sytuacja wygląda już zupełnie inaczej wiosną, jesienią i zimą. Zdecydowanie większa dostępność nie tylko sali weselnych, ale i zespołów, wedding plannerów, kosmetyczek, fryzjerek, to jedna z zalet wesela organizowanego poza sezonem. Zajrzyjcie do kalendarzy najlepszych usługodawców na Wedding.pl, aby sprawdzić pierwsze wolne terminy, a także podejrzeć oferty last minute, które często występują właśnie poza tzw. sezonem ślubnym.

Wesele poza sezonem - czy warto

Niższe ceny

Organizując wesele poza sezonem, można liczyć na zniżki nie tylko na salę weselną, ale także ze strony pozostałych podwykonawców. Zorganizowanie ślubu oraz przyjęcia weselnego to naprawdę spory wydatek – przekonacie się sprawdzając cenniki na 2020 rok, które przygotowałyśmy w artykule „Ile kosztuje wesele na 100 osób„. Jesienne czy zimowe wesele może być równie piękne jak to, które odbędzie się latem, a jego koszt może być już znacznie niższy – piszemy też o tym w artykule „Jak oszczędnie zorganizować ślub„. Pamiętajcie jednak, by nie czekać aż wybrana firma przedstawi Wam tańszy cennik (bo to się może nie zdarzyć), ale by dopytywać o zniżki i jako argument zasadniczy podawać właśnie „wesele poza sezonem”.

Wesele poza sezonem - zalety

Niepowtarzalny motyw przewodni

Dla niektórych to właśnie jesień i zima są najpiękniejszymi porami roku. O naturalnych walorach poszczególnych okresów pisałam we wstępie i sami przyznajcie, że większość z nich może być gotowym motywem przewodnim wesela (może też chcecie sprawdzić, jakie motywy przewodnie będą modne w 2020 roku?). Złota polska jesień, styl prowansalski, królowa śniegu, karnawał, Boże Narodzenie, Wielkanoc, wiosenny ogród – to tylko część propozycji na Wasze stylowe przyjęcie. Więcej sezonów to po prostu większa ilość możliwości!

Wesele poza sezonem

Obecność gości

Lato i wakacje rządzą się swoimi prawami. Może się zdarzyć, że któryś z Waszych gości ma już od dawna wykupioną wycieczkę zagraniczną, która pokrywa się z terminem Waszego ślubu. A co w przypadku, gdy Wasi najbliżsi dostaną dwa zaproszenia na ślub, na tę samą sobotę…? Decydując się na organizację przyjęcia weselnego poza sezonem ślubnym,  unikniecie niepotrzebnych, stresowych sytuacji.

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 8 lat, a z branżą ślubną związana jest 3 lata. Zwolenniczka ślubów personalizowanych i minimalistycznych.